Newsy ze świata, czyli kto z kim i dlaczego…

Zapraszamy dziś przed ekrany na dziennik telewizyjny. Wieści ze świata.

Homohit. W USA niebawem rusza trasa koncertowa homiczych gwiazd hiphopu. Wystąpia takie sławy, jak Johnny Dangerous, Delacruz, Melange Lavonne, Salvimex, Bigg Nurg, JFP. Nie wiemy, czy jest w planie tournee europejskie, ale przy takiej konkurencji Rosita Perez mogłaby się już pakować. Śmiesznostki na ten temat:

http://muzyka.onet.pl/10176,1471843,newsy.html
„On [50 Cent] jest klasycznym przykładem człowieka, który miał homoseksualne tendencje, ale ze strachu przed nimi postanowił atakiem na nas wyprzeć się swoich prawdziwych uczuć” – twierdzi Deadlee. „50 Cent ma głęboko zakorzenione homoseksualne tendencje” – dodaje.

No proszę.
Z drugiej strony temat/problem homiczy czy nawet kobiecy w hiphopie pozostaje nierozwiązany. Kobieta często jest maszyną do machania biustem i innych czynności o których nie wspomnę, pedała można skopać itp. Dochodzi jeszcze wątek etniczny. Temat skomplikowany i wymaga na pewno szerszego i wnikliwego spojrzenia. Na przykład:

„Eminem określany jest jako pełen nienawiści do homoseksualizmu, szczególnie za utwór »Criminal«” – mówi Deadlee. „Był w tym czasie określany najpopularniejszym raperem i jeśli w podobny sposób obrażałby Czarnych albo Latynosów, to już by teraz nie żył”.

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Największy gwiazdor na Filipinach, Sam Milby, został wyoutowany! Na dodatek przez swoich kolegów aktorów, najprawdopodobniej zazdrosnych o oszałamiającą karierę Sama. Zainteresowany nie potwierdza i nie zaprzecza.

Nadal kultura. „Moskwa ’06”, dokument Władimira Iwanowa o pierwszej w rosyjskiej stolicy paradzie homiczej, wręcz rozjechanej przez egzotyczną koalicję skinów, skrajnej prawicy, duchownych i starszych pań, zakwalifikował się do sekcji Panorama festiwalu filmowego w Berlinie. Film skupia się na dwóch rzeczach: relacji z wydarzeń (lała się niestety krew…) i omówieniu skrajnie homofobicznej postawy władz. Festiwal od 8 do 18 lutego, premiera „Moskwy ‘06” 11 lutego.

Na zakończenie Włochy. Jeszcze w tym tygodniu powinny oficjalnie ruszyć prace nad ustawą o związkach partnerskich. Niegłupi pomysł: Włosi chcę skupić się na tym, iż homiki czy heretycy pozostają faktycznie w związku itp. Czyli nieco inna droga do „formalizacji”, ciekawa. Prawica protestuje, lewica nie ma pewności, że rząd Prodiego rzeczywiście sprawą się zajmie (!). Na znak wsparcia kilkoro deputowanych nosi w klapie ubrania różowy trójkąt.

4 komentarzeNewsy ze świata, czyli kto z kim i dlaczego…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa