- homiki.pl - http://homiki.pl -

Izba Lordów za homikami!

Brytyjska Izba Lordów potwierdza – nie wolno dyskryminować homików!

O co chodzi?

Otóż w Irlandii Północnej powstało miejscowe prawo wzmacniające ochronę osób homoseksualnych przed dyskryminacją Po potwierdzeniu tego prawa przez konserwatywną „z zasady” Izbę Lordów prawo to nabiera rumieńców i zapewne obejmie całe Zjednoczone Królestwo. Parowie głosowali tak: 199 za, 68 przeciw. Gratulujemy!

Czego dotyczy prawo? Dotyczy równego dostępu do dóbr i usług, co wydaje się takie oczywiste. Ale nie w Wielkiej Brytanii. Pamiętajmy, że na Wyspach prawo jest precedensowe, to znaczy, że tworzone jest na skutek wyroków w konkretnych sprawach (a np. wcale nie ma konstytucji). I tak pewnego dnia gejowskiej parze w Ulsterze odmówiono dostępu do hotelu – bo była to gejowska para, a przekonania właściciela hotelu były takie, że widząc dwóch panów utracił zawodowe poczucie gościnności. Irlandia Północna, od lat targana emocjami (faktyczna religijna wojna pomiędzy katolikami a protestantami) znalazła wiele subtelnych sposobów, by pokazywać homikom, że są źle widziani (np. sprzedawano towary osobom znanym jako homiki po „nieco” innych cenach). Subtelne, prawda?

Sprawę podchwyciła już polska prasa. Zgadnijcie, który tytuł i co było dla niego najciekawsze? No jasne, walcząca ostatnio ze zboczeniem Rzeczpospolita! (zobacz newsy poniżej, jeśli lubisz się denerwować lub czarny humor). I co czytamy? Czytamy o demonstracjach grup określanych w Rz jako chrześcijańskie i muzułmańskie: Organizacje religijne chrześcijan i muzułmanów zebrały się przed Izbą Lordów w Londynie, by zaprotestować przeciw ustawie zakazującej dyskryminacji homoseksualistów. Celem 1500 manifestantów było po wstrzymanie nowej regulacji, która, jak twierdzą, zmusi ich do „promowania homoseksualnych praktyk”. Protestujący przekazali królowej Elżbiecie petycję podpisaną przez 10 tysięcy obywateli, prosząc, by „powstrzymała tę straszną tragedię.” Prawda, że straszna tragedia?

Nb. Zakaz dyskryminacji ze względu na przynależność religijną został w brytyjskim prawie wprowadzony w podobny sposób rok temu. Zabawne jest zdanie Organizacje religijne chrześcijan i muzułmanów zebrały się przed Izbą Lordów w Londynie, by zaprotestować przeciw ustawie zakazującej dyskryminacji homoseksualistów. Dyskryminacja lesbijstwa i pedalstwa to przecież takie fajne hobby. Grozą nieco wieje.

Tekst z Rz tu:
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070110/swiat/swiat_a_2.html [1]