Francja i Włochy: homofobia jest karalna

Afera we Francji. Trwa tam właśnie bardzo burzliwa kampania wyborcza – być może nad Sekwaną po raz pierwszy urząd prezydenta piastować będzie kobieta, itp. Tymczasem prawicowy poseł Christian Vanneste, związany z ugrupowaniem obecnego prezydenta Chiraca, zrobił furorę w mediach jako dyżurny mędrzec od homoseksualizmu. Pan poseł przez wiele miesięcy opowiadał głupoty, które my niestety słyszymy od wielu naszych politykierów: że pedały i lesby są zboczone, że „stoją niżej” w moralnej hierarchii w porównaniu do „zdrowego” społeczeństwa. Vanneste podchwycił także myśl, że „promocja homoseksualizmu” doprowadzi do zguby ludzkości (z litości nie przypomnę, który z naszych polityków mówił coś bardzo podobnego).
Niestety! „Lobby homoseksualne” nie próżnuje i pan Vanneste napotkał na opór przeciwko jego „słusznym” poglądom. Usiłował też schronić się pod parasolem biskupów, na próżno. Tymczasem od grudnia 2004 zniewaga z powodu orientacji seksualnej jest we Francji karalna. Pan Vanneste został skazany i zapłaci trzy tysięcy euro grzywny. Mógł z tego samego paragrafu nawet trafić do więzienia, na pół roku. Teraz jego partia zastanawia się, jak pozbyć się dzielnego bojownika o zdrową i czystą Francję. Taka zabawa.

Tymczasem we Włoszech szykują się zmiany w prawie. Rząd jednomyślnie zatwierdził projekt ustawy rozszerzający zakres prawa antyrasistowskiego o dyskryminację na tle orientacji seksualnej. Tym samym karalne będą zniewagi i nawoływanie do nienawiści ze względu na pochodzenie etniczne, narodowość, przynależność religijną, orientację seksualną i tożsamość płci. Bardzo ładna ochrona.

6 komentarzyFrancja i Włochy: homofobia jest karalna

 • Uschi

  [Re: Francja i Włochy: homofobia jest karalna]

  Też tak chcemy! Lobbujmy!

 • ma

  [Re: Francja i Włochy: homofobia jest karalna]

  coś takiego powinno byc w całej europie!!!!

 • ANIA

  [Re: Francja i Włochy: homofobia jest karalna]

  Pracuję w firmie FORSIA na dolnym śl. u nas też tak jest jak we Francji, nawet dostaliśmy do wiadomości pismo, w którym nakazuje się przestrzegania praw wobec wszystkich mniejszości, łącznie z homoseksualistami. Myślę, że to dalatego ponieważ jest to firma francuska, ale ważne że pracownicy wiedzą, iż wszelkie obijawy nienawiści będą karane. Jestem hetero, ale nic nie mam do homoseksualizmu, czekam kiedy nasze firmy zaczną mówić o homofobi jako czym karalnym.

 • ter

  [Re: Francja i Włochy: homofobia jest karalna]

  Super jestem za! Kiedy u nas ludzie zrozumieją, że nie można innych dyskryminować ze względu na orientacj?! Czy kiedykolwiek w tym kraju będzie mozna normalnie żyć?
  Czasami coraz bardziej w to wątpie…

 • Joanna

  [Re: Francja i Włochy: homofobia jest karalna]

  Zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną do konstytucji unijnej! Zamiast wartości chrześcijańskich, które dla wielu Europejczyków są tylko pustymi słowami.

 • EuroGej

  [Re: Francja i Włochy: homofobia jest karalna]

  Popieram, do wiezienia za „heteryka” i za bary „gay only”!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa