- homiki.pl - http://homiki.pl -

Włochy: juz się zaczyna…

Posted By PTT On 13 grudnia 2006 @ 12:07 In Kraj,Świat | 1 Comment

Nasi Czytelnicy zapewne pamiętają z zeszłego tygodnia. Centrolewicowa koalicja we włoskim parlamencie pod wodzą znanego także w Polsce Romano Prodiego szykuje rzecz niezwykłą: zamierza spełnić przedwyborczą obietnicę ustanowienia instytucji zwiążków partnerskich. Do końca stycznia projekt ma być przedłożony pod głosowanie. Konserwatyści mysleli, że to tak na niby składa się obietnice wyborcze i są zdumieni.

Tymczasem w Watykanie rozpoczęła się ofensywa pełna podniosłych frazesów, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić: Boże Narodzenie 2006: wykorzenienie rodziny jest priorytetem włoskiej polityki (Osservatore Romano za KAI); Kto chce praw małżeńskich, powinien wziąć ślub (to kard. Trujillo). Aż korci do napisania pewnej złośliwości.

Widocznie bez dokuczania osobom homoseksualnym Watykan nie umie. Sprawę pozostawiam bez szerszego komentarza. Zaznaczę jednak, iż w koalicji „cywilizacji śmierci” Prodiego są przecież chadecy (sic!), a frazesy o „niszczeniu rodziny” kościół doprowadził już do takiego absurdu, że aż przykro patrzeć, jak się ośmiesza.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/12/wochy-juz-si-zaczyna/

URLs in this post:

[1] Michał Minałto: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_132/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.