''Rzepa'' odzyskana

Rzeczpospolita, wydanie z 21 grudnia, zasługuje na tytuł najbardziej homofobicznego wydania wysokonakładowej gazety codziennej roku.

Zagajaczem do szerszej akcji jest odkrycie przez redaktorów Rzepy piosenki Terence'a, która od wielu już miesięcy robi furorę na YouTube. Przypomnijmy, w holenderskim programie przypominającym Od przedszkola do Opola dwunastolatek zaśpiewał piosenkę o swych dwóch ojcach (zobacz link na dole, mu odkryliśmy nagranie miesiąc temu). Teskt Rzepy trafił na pierwszą stronę wydania.

Dalej jest tylko ciekawiej. W tekście Szkoła uczy, jak być gejem Piotr Zychowicz z przerażeniem odkrywa rozmaite inicjatywy na rzecz postawy wolnej od uprzedzeń w szkołach (belgijski podręcznik dla nauczycieli, antydyskryminacyjna ścieżka edukacyjna w Szwecji – nota bene pan redaktor T ze skrótu LGBT tłumaczy mianem „transwestytyzm” – sic!). Następnie pan redaktor zagląda za ocean, gdzie oczywiście najciekawsze okazują się inicjatywy bzdurne.

Główna teza: zwyrodniali homoseksualiści atakują szkoły, deprawują młodzież i zamierzają zniszczyć rodzinę.

Poniżej słowniczek, te wszystkie określenia padają tylko w jednym artykule!

homoseksualne lobby

homoseksualiści wkraczają do szkół

homofobia: w żargonie politycznej poprawności określa się tak prawdziwą lub urojoną niechęć do homoseksualistów

homoseksualna indoktrynacja

agresja środowisk homoseksualnych i ich lewicowych patronów

Potem zamieszczono komentarz do nagrania Terence'a – miniwywiad Rzepy z Lynette Burrows, brytyjską specjalistką do spraw rodziny. Przytoczmy całość:

Rz: Co pani sądzi o programie KinderenvoorKinderen”?

Lynette Burrows: To bezwstydna propaganda, do której wykorzystuje się najmłodszych. Przypomina to chińskie dzieci z czerwonymi chustami występujące przed Mao Tse-tungiem.

Rz: To więc nowy totalitaryzm?

Lynette Burrows: Nikt nie zabija ludzi, ale liberalna ideologia politycznej poprawności ma totalitarne tendencje. Proszę spojrzeć na nazizm czy komunizm. Systemy, które chciały zbudować nowy moralny ład, zawsze zaczynały indoktrynację od młodego pokolenia.

Rz: Dlaczego homoseksualne postulaty cieszą się silnym poparciem lewicy?

Lynette Burrows: Homoseksualiści i komuniści nienawidzą religii i rodziny. Dla radykalnej lewicy sprawa jest prosta: by zniszczyć tradycyjne społeczeństwo, trzeba zniszczyć jego podstawowy składnik: rodzinę.

Rz: Co jest groźnego w tych związkach?

Lynette Burrows: Chodzi o tzw. gejowski styl życia. Narkotyki, alkohol, rozwiązłość seksualna. W tym środowisku ludzie Zachodu umieszczają niewinne dzieci. Efektem są poważne zaburzenia psychiczne

Jeśli ktoś ma ochotę zapoznać się…:
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061221/swiat/swiat_a_2.html

[wszystkie podkreślenia z tesktów RZ pochodzą od red.]

Szkoda gadać. Powtórzę: w wysokonakładowym, sznowanym piśmie czegoś aż tak homofobicznego w tym roku jeszcze nie było. Warto było czekac aż do 21 grudnia.

Ps. Paniczny strach przed homoseksualną zarazą dotarł do Rzepy. Choć przytaczane amerykańskie przykłady są rzeczywiście głupie, nie wiemy, czy były to incydenty (a takowe zdarzają się nawet na katechezach), czy też może nie. Poza tym są to przykłady amerykańskie. W zapatrzonej w Amerykę Polsce nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest ona inna kulturowo i społecznie. Tam nawet największe głupoty funkcjonują w debacie społecznej, może i dobrze. Niewiele Rzepa mówi nam też o zapewne zwyrodniałym podręczniku belgijskim. Może to słynny Kompas Rady Europy, wydany też w Polsce? Nieistotne.

Bardzo natomiast frapuje komentarz tej panii od rodziny z Wysp do nagrania Terence'a. W pytaniu Rzepy postawiona jest arcygłupia teza o „nowym totalitaryźmie”. Też Rzepa głupio pyta się, co jest groźnego w „tych związkach”. Pani Burrows homiki stawia w jedym szerego z komunistami, nazistami, przypisuje nam „alkohol, narkotyki i rozwiązłośc seksualną”. Wedle niej nienawidzimy rodziny i dążymy do jej zniszczenia. I o co chodzi w zdaniu „nikt nie zabija ludzi?!?”

Można to nazwać tylko w jeden sposób: bezczelna propaganda głupoty

Czytelnikom i Redakcji Rzeczypospolitej składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

17 komentarzy''Rzepa'' odzyskana

 • Kanapka

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Wyjadę stąd kiedyś, wyjadę. Nie mam siły nawet napisać komentarza.

 • Walpurg

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Rzepa zawsze była homofobiczna, ale przynajmniej starała się udawać neutralność i miała jakiś tam poziom.

  Teraz – zasilona zaciągiem z Ozonu i Naszego Dziennika i pod wodzą Pawła Lisickiego – pokazała, co potrafi – absolutne dno dziennikarstwa.

  Pozbyto się ostatnich rzetelnych dziennikarzy i publicystów, a przyjęto kilku typków w rodzaju Piotra Semki – tak, „Rzeczpospolita” jest odzyskana dla IV RP.

 • Łukasz Pałucki

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Też mam wrażenie że RZePa była homofobiczna od zawsze dlatego ja tego nie kupuję i nie czytam już od dłuższego czasu.

  Czytam Wyborczą bo można tam znaleźć znacznie bardziej profesjonalne dziennikarstwo.

 • kogut

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  w gw „profesjonalne dziennikarstwo” no comments

 • Marian

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Oczywiście bardziej profesjonalne dziennikarstwo można znaleźć w:
  – Dzienniku (zwłaszcza Igor Zalewski)
  – Fakcie
  – Naszym Dzienniku
  i rzeczonej „Rzepie”.

  Buahahahaha

 • jacek

  [szkoda slow na rzepe.to dopiero belkot!]

  to dopiero propaganda na maxa.

 • szampans

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Po przeczytaniu artykulow Beaty Zubowicz i Piotra Zychowicza w „Rzepie”odczulem powiew grozy.

  Tu nie ma mowy o jakiejkolwiek dyskusji. Oni wiedza swoje i nigdy nie bedzie im dobrze w kraju, w ktorym szanuje sie Czlowieka. Ich kompleksy sa tak ogromne, zas chec znalezienia kogos, komu mozna dokopac tak silna, iz nie potrafia nad soba zapanowac. Czym sie roznia od skinow ? Chyba tylko tym ze ich dzialalnosc wyraza sie poprzez pisanie, a nie doslowne rzucanie kamieniami. Ale… czy to mniej boli ?

  Na zachodzie Europy wprowadza sie wychowanie pozwalajace na uswiadomienie mlodziezy, ze ludzie bywaja rozni i trzeba sie z tym pogodzic i ze te roznice sa ogromnym bogactwem ludzkosci.

  W naszym rzadzie, calkowicie uzaleznionym od najbardziej obskuranckiej frakcji KK, nie moze byc mowy o jakichkolwiek ustepstwach w kwestii swobod dla gejow: to nie lezy w interesie KK, ktory czerpie gros kandydatow do seminariow z gleboko wierzacych rodzin, w ktorych przeciez tez rodza sie chlopcy, ktorych plec przeciwna nie interesuje. Na dodatek wmawia sie im (wiem dobrze, o czym pisze z autopsji), ze swiadczy to o ich powolaniu do stanu duchownego. KK zada od nich jednego: jak najdalej idacej dyskrecji. Zyja wiec pozniej z przerazajacym rozdwojeniem osobowosci, gdyz odczuwaja cos, co publicznie, z ambon, sa zobowiazani potepiac. Mozna z nimi robic co sie chce, gdyz zyja z nieustannym poczuciem winy. Dla KK homofobia spoleczenstwa, to woda na mlyn do zapelniania seminariow.

  Homofobia jest takze i rzadowi ogromnie potrzebna. Trudniej atakowac masonow, Zydow, bowiem nie kazdy daje sie zlapac na ten haczyk. „Wrog” jest tu na tyle niewidoczny, ze trudno z nim walczyc. Masoni nie ujawniaja sie, zas stuprocentowych Zydow juz prawie nie ma. Sa i tacy, ktorzy sa od pokolen gleboko wierzacymi chrzescijanami. Zatem ten orzech jest zbyt trudny do zgryzienia. Zreszta oni moga przynajmniej wybrac, dac sie ochrzcic :-(.

  A my nie mamy wyboru.

  Homoseksualna mniejszosc jest na tyle mala i bezbronna, ze mozna ja gnoic, mozna jej przyprawiac ogon i rogi przy kazdej okazji. Odwieczna zasada rzadzacych: jesli nie masz wroga, to go sobie wymysl. A gdy juz go ozywisz, to lud pojdzie za toba jak za Rycerzem Niepokalanej. Rzadowi (i pewnemu radiu) wrog jest niezbedny, aby trzymac zastraszony lud w ryzach, aby go doic bez opamietania. Nie ma wroga ? To do czego komu potrzebny ten rzad ? Do czego to radio ?

  Panie i Panowie ! MUSICIE sie zorganizowac. Zapomniec o niesnaskach i stworzyc silny front. Trzeba, aby demokratyczna lewica wygrala nastepne wybory. Ja, niestety, nie zdzialam wiele, gdyz w Polsce nie mieszkam, lecz tym razem pojade te 300 km, zeby glosowac w konsulacie. Wiecej nie moge. Lecz Wy moglibyscie dzialac w partiach, ktorych czlonkowie maja troche oleju w glowie. Moglibyscie walczyc o dojscie do wladzy tych, ktorzy nie beda budowac twierdz wokol siebie, oskarzajac gejow o wszelkie wszeteczenstwa. Zapomnijcie na jakis czas o cotygodniowych dyskotekach, klubach, saunach. Budujcie Wasza przyszlosc, pomagajcie ludziom, ktorzy chca Wam pomoc. Na szczescie mozecie jeszcze liczyc na Unie Europejska, ktora rowniez stara sie Wam pomoc.

  A jesli nie, to wyjezdzajcie z tego kraju, w ktorym Wasze zycie zamienia sie w koszmar.

 • kogut

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Gdzieś w necie znalazłem pełniejszy fragment omawianego tekstu. BYło tam coś o tym , iż środowisko LGTB twierdzi, że 90% młodych ludzi nie ma zdeklarowanej orientacji seksualnej(sic!). Jeżeli LGTB rzeczywiście tak twierdzi to mogę tylko pogratulować. Ponadto w wyżej wymienionym tekście jest sporo prawdy. NP. to, iż komuniści nienawidzili rodziny i ją niszczyli. Moim zdaniem rodzina jest solą w oku środowisk LGTB ponieważ w bardzo jaskrawy sposób naznacza Homoseksualistów innością. Dlatego uważam, iż wszelkie próby promowania i wprowadzania nowych modeli(sic!) rodziny można traktować jako przejaw nienawiści i chęc zniszczenia tradycyjnego modelu, który w róznnym stopniu formalizacji istnieje od tysięcy lat.

 • MIchal

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  do koguta:

  wyraźni zaznaczam, że artykułu w rzepie opisują głównie inicjatywy bzdurne i idiotyczne. bardzo krytycznie oceniam p…[detr.]…nie przez bodajrze szwedzkich aktywistów o tych 90%, które mają nieokreśloną orientację itd. podobnie idiotyzmy z usa i kanady.

  natomiast istnieje od groma programów nauczania wzrocowych – krzewiacych wolnosć od uprzedzeń, w UK, we fRancji, w Niemczech, nawet w Czechcach. Takie inicjatywy dla RZ nie pasują do koncepcji wieć ich nie opisano. ciekawsze okazały się marginalne perdoły godne opoisania w fakcie.

  nie mam zdania na temat nienawiści do rodziny, którą rzekomo odczuwają komuniści, natomiast przypisywanie homoseksualistom nienawisci do rodziny jest głupotą, nieprawdą i oszczerstwem.
  inicjatywy małżeństw czy związków partnerskich mają na celu lepsze wpisanie osób homoseksualnych w społeczństwo, którego rodzina jest ważnym składnikiem. kogut, jeśli nie znasz homików, dla których rodzina jest ważna, którzy lubią stereotypowe imieniny cioci – poszerz kręg znajomych.

 • lothriel

  [do kogucika]

  Otrząśnij się, wyjdź do ludzi i zobacz jaki świat jest fajny – heteroseksulane rodzinki chodzą po marketach, zabijając się o nowe promocje, a ja się pytam gdzie miejsce na adwentowe rozważania?? To konsumpcyjny cios dla fundamentalnego okresu przedświątecznego – jakieś lobby coca coli, które urządza zamach na religię, kościół, księdza i pośrednio na sprzedaż świętych obrazków w Częstochowie!? I co ma powiedzieć taka babina ze straganu, która żyje ze sprzedaży jezusika frasobliwego?? No pytam się!? Tymczasem katolicka masa, lata po Tesco i innych Realach, dając zarobić czerwonym małopom z zachodu, a tfu! Też mi katolicy!!! Zgrozzzzzaa….

 • KczK

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  „Nowa lewica musi wygrać wybory” – ludzie wy się opamiętajcie co wy piszecie. Klerykalna IV RP nie jest oazą tolerancji ale księżulę z kolędnikami można przepędzić bez konsekwencji. Jak przyjdzie trzech smutnych panów – zarekwirować majątek, upaństwowić firmę, wsadzić do ciupy za przedsiębiorczość itd. – już to przerabialiśmy.

 • szampans

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Do KczK –> Widzisz, ja nie mieszkam w Polsce i wiem z wlasnego, tutejszego doswiadczenia, ze roznice w pogladach na gospodarke – lewicy i prawicy – staly sie z czasem znikome, zatarly sie niemal calkowicie. Nikt nie zauwaza jakichs radykalnych zmian, gdy nastaja „rzady lewicowe” lub „rzady prawicowe”, jesli chodzi o ekonomie. Juz niemal wszyscy sa zgodni co do tego, ze kapitalizm jest jedynym sensownym (w chwili obecnej) ustrojem. Bywa, ze lewicowcy podejmuja znacznie bardziej niepopularne decyzje, aby wyciagnac kraj z marazmu ekonomicznego i bywa, ze prawicowcy robia wszystko, aby wyciagnac z dolka najbiedniejsze warstwy spoleczne. Tak to przynajmniej wyglada na zachodzie Europy i tak to zaczyna wygladac i w Polsce.

  Jednak z tego, co widze, liczy sie wylacznie inteligencja i profesjonalizm rzadzacych. Jak to w porzekadle: „lepiej z madrym stracic, nizli z glupim znalezc”. Niestety, Polacy dali sie wziac na lep populistycznych obietnic i wybrali wylacznie partie ludzi pozbawionych kompetencji. A pomogl w tym Kosciol, ktory mial w tym swoj interes. Z pewnoscia nie musze Ci tego tlumaczyc.

  Kosciola sie nie pozbedziesz. Stal sie on w Polsce potega na dlugie dziesiaclecia. Ciekaw jestem, jak od niego odciagniesz ludzi, gdy polski papiez zostanie swietym. Toz to bedzie amok ! Wiesz doskonale, jak to wygladalo w przeszlosci. A spoleczenstwa ewoluuja po-wo-lut-ku. Nie widze wiec powodu, aby moglo sie tu cokolwiek zmienic.

  Zauwazyles chyba jednak, ze ostatnio partie lewicowe Europy Zachodniej zajely sie sprawami gejow z bardzo dobrymi skutkami. Ale nie tylko one. Natomiast w Polsce nie mamy alternatywy. Wylacznie lewica chce z nami rozmawiac. W pozostalych partiach potrafia z Ciebie tylko szydzic. Na dodatek procent ludzi myslacych polskiej lewicy jest dosc pokazny. Wystarczy poczytac ich wypowiedzi. Sa oni intelektualnie o kilka poziomow wyzej niz ci z PiS, LPR, czy Samoobrony.

  Nie wierze w to, ze w ktorejs z partii (nie tylko w Polsce), znajdziesz wylacznie ludzi czystych jak lza. Skandale beda wciaz wychodzic na swiatlo dzienne. Pozwala na to wlasnie demokracja. I do tego trzeba sie przyzwyczaic. Wybierajmy wiec ludzi przede wszystkim KOMPETENTNYCH, ktorzy przy tym sa na tyle inteligentni, aby wziac pod lupe i nasze sprawy.

  Lewicy sie nie boj: to juz od dawna nie ta lewica z PRL i nikt nie przyjdzie, aby Ci zamknac przedsiebiorstwo. Powtarzam: nie mamy alternatywy. GLOSUJMY wiec NA LEWICE.

 • [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Szampans, chylę czoła przed zdrowym rozsądkiem. Zgadzam się i życzę wszystkiego dobrego w Nowym! 🙂

 • szampans

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Serdecznie dziekuje, Stryj, tym bardziej, ze ubiegly rok nie byl dla mnie zbyt udany.
  I Tobie tez zycze wiele szczescia i spelnienia marzen.
  Dla wszystkich: SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

 • Jean

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Szampans: głosujcie na lewicę aż wzorem Prodiego i Chiraca otworzy wam ona granice dla zalewu muzułmańskich imigrantów z Afryki (bo „wielokulturowość”, bo „sprawiedliwość społeczna”) i będziesz miał to samo co Włosi i Francuzi.

  U was na Sylwka podpalali rakiety, a u nas (Paryż) samochody w dzielnicach arabskich. Europejska lewica dąży dokładnie do tego samego co komuchy w XX wieku – to znaczy do idiotycznej utopii. I dokładnie tak samo skończy.

  A może i gorzej – mieszkam we Francji i tylko czekam aż pojawią się sądy szariackie w naszym „laickim” kraju, gdzie mer Bertrand Delanoe (gej) z „laickiego” budżetu wysupłał „laicką” kasę na kolejny meczet…

 • szampans

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  Tak, Jean, calkowicie sie z Toba zgadzam. Tez jestem zdania, ze lewica popelnia kardynalny blad, pozwalajac muzulmanom na osiedlanie sie w Europie. Nie wszyscy sa terrorystami, lecz wszystkich obowiazuje podciecie gardla tego, kto by sie ochrzcil, lub przeszedl na jakiekolwiek inne wyznanie. Islam, to jedna z bardzo nielicznych religii calkowicie nietolerancyjnych i do tego usilujacych zawladnac swiatem. Na szczescie Polska nie miala kolonii i nie zagraza jej masowy naplyw emigrantow z krajow muzulmanskich. Z drugiej strony, widzac, jak madrze zachowywali sie przez wieki polscy Tatarzy, widac, ze mozna zyc takze i z muzulmanami.

 • Jean

  [Re: ”Rzepa” odzyskana]

  NA RAZIE nie zagraża – bo Polska uchodzi za kraj katolicki i nieprzyjazny dla imigrantów co znaczy że nie daje im na wejściu 500 euro miesięcznie. Dziękujcie Bogu że NA RAZIE tak jest i uważajcie, żeby Unia sprytnie nie wepchnęła wam np. obowiązku przyjmowania imigrantów w imię zasad. Ja „otwartością” Francji już rzygam, podobnie jak większość Francuzów którzy zastanawiają się gdzie tak naprawdę żyją…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa