Po raz pierwszy homiki w ONZ!

Ze świata:

W zeszły piątek z inicjatywy 54 państw i z poparciem ponad 300 organziacji pozarządowych Ambasador Norwegii przy ONZ pan Wegger Strommen zaapelował, by niedawno powstała Rada ds. Praw Człowieka intensywnie reagowała na coraz liczniejsze doniesienia o łamaniu praw człowieka w kontekscie homoseksualności.

Taki temat w ONZcie jeszcze nigdy nie był podjęty. Po raz pierwszy na takim szczeblu politycznym przyznano, że ma miejsce łamianie praw człowieka ze względu na orientację seksualną i identyfikację płciową. W ostatnich miesiącach Rada otrzymuje coraz więcej sygnałów: zabójstwa, okrucieństwo, przemoc.

Rada ds. Praw Człowieka zastapiła poprzednie ONZowskie struktury, które okazały się nieskuteczne i ślepe na przykłady łamamnia praw człowieka na świecie.
W tej chwili debata o homofobii została podjęta, czekamy na jej ciąg dalszy i pierwsze owoce.

1 komentarz do: Po raz pierwszy homiki w ONZ!

  • lukasz

    [Re: Po raz pierwszy homiki w ONZ!]

    szkoda tylko ze ONZ to tylko miejsce na pogadanki, z ktorych nic nie wynika. UN jest zbyt poprawne politycznie by co zdzialac. poza tym w 70% (o ile dobrze pamietam) finansuwane przez USA – wiecej dodawac nie trzeba.
    bardzo sie ciesze ze na reszcie poruszono ten temat podczas konferencji UN, przeceniona jest waga tego zdazenia

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa