Ekspresowe newsy ze świata

Włochy:

Centrolewicowy rząd Romano Prodiego (za czasów wstępowania Polski do Unii był szefem Komisji Europejskiej) dotrzymuje obietnic – do końca stycznia projekt ustawy o związkach partnerskich ma był przedłozony do parlamentu. Z arytmetyki „sejmowej” wynika, że homiki włoskie będa mogły pobierać się jeszcze przed wakacjami 2007. Ustawa włoska dotyczy uznania przez państwo stanu faktycznego jeśli chodzi o wspólne prowadzenie gospodarstw domowych i pozostawanie w związku przez osoby niezależnie od płci (dotyczy więc i homików i heteryków). Gratulujemy i trzymamy kciuki!
A my do cholery?

Kanada:

Wbrew zapowiedziom nowego, prawicowego rządu, małżeństwa homicze nie będą ograniczane czy likwidowane. Premier Stephen Harper zadowolił się przegraną głosowania w tej sprawie. W oświadczeniu powiedział, iż obietnica wyborcza dotyczyła tylko powrotu debaty na temat homiczych małżeństw. Propozycja ich likwidacji nie przeszła, trudno, debata była, obietnica wobec konserwatystów spełniona, koniec sprawy.
Prawda, że ślicznie? Oto, jak dogodzić konserwie – podokuczać pedałom, a potem zamieść sprawę pod dywan i zapomnieć. I wilk syty i owca cała. Może są jakieś fajniejszje zabawki w piaskownicy?

Religie:

Konserwatywny odłam judaizmu w Stanach dopuścił homiki do szkół rabinackich. Nadal nie będzie natomiast homiczych małżeństw.
A w Szwecji jak najbardziej: tamtejsi luteranie zapraszają homiki do pobłogosławienia przez pastora ich związku. Wcześniej takie ceremonie odbywały się nieoficjalnie, poza miejscami kultu.
W tym kontekście warto przypomnieć, że homiki – księża katoliccy to śliska sprawa, wyświęcanie jest niemile widziane.

3 komentarzeEkspresowe newsy ze świata

 • ww

  [Re: Ekspresowe newsy ze świata]

  „Konserwatywny odłam judaizmu” dziwne stwierdzenie, szczególnie biorąc pod uwagę to, że judaizm generalnie jest bardzo konserwatywny. A ten odłam to raczej wyjątkowo liberalny.

 • XYZ

  [Re: Ekspresowe newsy ze świata]

  Hymm. WW czy nie za duzo stereotypow?? W niektorych odlamach judaizmu sa rabinki:) W KK bylo by to niedopuszczalne…

 • Dino

  [Re: Ekspresowe newsy ze świata]

  W judaiźmie, tak jak w kazdej wielkiej religii jest wiele nurtow, czesto sprzecznych z sobą, i zażarcie walczacych interpretacja Biblii o wiernych. Mozemy wyroznic najwazniejsze: liberalny glownie USA i Izrael, ortodoksyjny i konserwatywny.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa