Słowo na niedzielę

Szanowni Państwo, Drodzy Wyborcy!

Jako dumni obywatele IV Rzeczypospolitej jesteśmy zaproszeni dzień po naszym Święcie Narodowym do wypowiedzenia się w sprawie obsady samorządów. Wybierzemy radnych w gminach, wójtów, prezydentów miast, członków rad powiatów, sejmików samorządowych i Bóg wie kogo jeszcze. Słowem, całą zgraję, a karty do głosowania będą tak duże i obszerne, że namiot można z nich zbudować.

A ile ci, Droga Wyborczyni, Drogi Wyborco, obiecano! W Warszawie pięć nowych mostów! Dwa stadiony! Metro w twojej piwnicy będzie miało stację! No i oczywiście odczujesz dumę z bycia Polką czy Polakiem, krakowianką, szczeciniakiem, lublinianką albo włoszczowianinem! Aż dziw, że chyba nikt nie obiecuje pół litra do każdego obiadu!

Rozmaite fundacje czy inicjatywy oddolne słusznie zachęcają cię, Droga Wyborczyni i Drogi Wyborco, do niedzielnego spaceru do urny. To Twój obywatelski obowiązek! Władza wraca w Twoje ręce (oczywiście słusznie oddasz głos zaufanej Partii). Kandydatów zgłoszono bez liku. Wszyscy chcą być w samorządzie. Masz w czym przebierać! Startuje oczywiście nasza Partia (jedyna, o której oficjalnie – od Prezydenta! wiemy, że są w niej osoby o takich a nie innych skłonnościach), ale także rozmaite łże-komitety skompromitowanych politykierów oraz cała chmara komitetów lokalnych, które to nie wiadomo po co pchają się wśród zblokowanych list słuszniejszych.

Natomiast – co ty wiesz o samorządzie? Co ty wiesz o samorządności? W ramach samoedukacji osób homoseksualnych, zapraszamy na króciutki przegląd zadań gmin, powiatów i województw, naszych Małych Ojczyzn!

Otóż Ustawy nakładają na województwa zadania własne o zasięgu i znaczeniu wojewódzkim, na powiaty zadania własne o zasięgu i znaczeniu powiatowym, a na gminy zadania własne o zasięgu i znaczeniu gminnym. Inne Ustawy, powstające dzięki niesłychanej mądrości naszej Partii, mogą na samorządy nakładać kolejne obowiązki, a nawet czasem przyznać na ich realizację pieniądze! A jeśli nie wiadomo kto coś ma zrobić, to ma to zrobić gmina.

Proszę sobie wyobrazić, że wszystkie szczeble samorządu odpowiadają za zdrowie. Twoje zdrowie! Jeśli chcesz być zdrowy, zdrowa, miaucz w samorządzie. I tak wylądujesz w prywatnym gabinecie, ale spełnisz obywatelski obowiązek. Poza tym samorządy dbają o szkoły. Województwa dbają o wyższe, powiaty o średnie, a gminy też dbają. I tak wyślesz dziecko do społecznej, Minister dał Ci przykład. Samorządy dbają też o niezwykle ważną rzecz – politykę społeczną i prorodzinną. To one uruchamiają projekty i socjale, dzięki którym Twoje homicze gniazdko lśni jeszcze jaśniej! Wreszcie samorządy dbają o kulturę. Dzięki wsparciu samorządów weźmiesz udział w licznych wydarzeniach i Twe spragnione patriotycznych doznań serce poruszy się na koncercie pieśni regionalnej!

Moim skromnym zdaniem najciekawsze zadania, w pełni odzwierciedlające postulaty, które widzę w telewizji i na bilbordach, czyli Polska dumna, Polska wolna od układu, Polska razem i inne, ma do wypełnienia gmina. Oddajmy głos Ustawie: gmina m.in. załatwia sprawy wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz. Ponadto, gmina uruchomi Ci tramwaj, a nawet zorganizuje targowisko, na którym zrobisz zakupy, oraz cmentarz, na którym wącha się kwiatki.

No nieźle! Czy twój pełen dumy kandydat, pełna dumy kandydatka, poinformował(a) cię o pomysłach na twoje zużyte waciki i tampaksy? Czy przyszły samorządowiec wie, dokąd płynie zawartość twojego porcelanowego tronu? I czy ma ten temat wyrobione zdanie? Bo powinien! A co przyszły samorządowiec powie na twój przepełniony, śmierdzący pekaes? Czy nim jeździ, czy może go (ją) wożą majbachem?

Szanowni Państwo! W tych trudnych czasach sprawy naszej codzienności muszą ustąpić sprawom ważniejszym, jak tajemne szafy szpiegów czy lądowanie Jastrzębi. Dlatego nie obwiniajmy Partii oraz łże-partii, że ciut się zagalopowały i nie są zainteresowane twoim pekasem i innymi pospolitymi bzdurami, które same się zrobią przecież.

Mimo to nie wahajmy się wziąć udział w tej fantastycznej przygodzie, jaką jest samorząd!
Wybierzmy mądrze!

Pamiętaj! Oddajesz cztery głosy:

– pierwszy na wójta, burmistrza lub prezydenta (różnie się nazywają ci państwo w małych i dużych, wiejskich i miejskich gminach)

– drugi na radnego gminy

– trzeci na osobę do powiatu

– czwarty na osobę do sejmiku województwa.

I ty dołącz do wychowania w patriotyzmie, zadbaj o Ojczyznę! Prześlij nasz mini pedalski podręcznik o samorządzie znajomym! Niech wiedzą, jakie to ważne!

ps. Po tak pouczającym artykule chciałbym przypomnieć, iż mamy możliwość w tym roku postawić na Prawdziwych Patriotów, którzy, jak mówią, nie nazwą nas zniewieściałymi ciotami ani nieogolonymi lesbami, nawet może nie obrażą się, jakbyśmy chcieli pospacerować wspólnie po mieście. Nie rzucą kamieniem. Może nawet pouczestniczą w emancypacji czy czymśtam?

www.wybieramtolerancje.pl/

5 komentarzySłowo na niedzielę

  • Tomek

    [Uproszczenia]

    Czepiacie się prowincji, tymczasem mieszkańcy Włoszczowy i okolic (z których pochodzę) są z PiS-u i Gosiewskiego autentycznie zadowoleni. Przystanek dla pociągów obiecywały tam zresztą wszystkie siły polityczne, niemniej dopiero PiS spełnił obietnice. Chciałoby się głosować na siły bardziej otwarte czy postępowe, ale powiedzmy sobie szczerze: związków gejowskich żadna partia w Polsce wprowadzić się nie kwapi (SLD szansy nie wykorzystało, PO jest barziej od PiS-u homofobiczna)… Gdyby w PiS-e nie było jeszcze takich pajaców jak Piłka [lysakowski.wordpress.com] – ale cóż, nikt nie jest doskonały…

  • antoś

    [Re: Słowo na niedzielę]

    siły, ale to brzmi… ;P we włoszczowej są siły?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa