Głosy za złamanie prawa?

Gazeta donosi:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3734109.html?skad=rss

Jacek Tomczak [znany niestety dobrze homikom], przegrany kandydat PiS na prezydenta Poznania, uzależnia poparcie kandydatki PO od jej deklaracji, że jako prezydent zakazałaby Marszu Równości.

(…)

Czy [Tomczak] wezwie swoich wyborców do głosowania na kandydatkę PO posłankę Marię Pasło-Wiśniewską (w I turze – 29,9 proc.)? Tomczak: – Dużo będzie zależało od negocjacji, m.in. od stosunku kandydatki Platformy do Marszu Równości. My opowiadamy się za zakazywaniem takich imprez.

Panie Tomczak, tak gwoili ścisłości, wzywa pan koleżankę z PO do łamania prawa. Mądrzejsze głowy od pana wiedzą, że władza samorządowa nie jest od hucznego zakazywania czy nakazywania jakichkolwiek imprez. Poza tym przegrał pan wybory, do widzenia, sami wyborcy już się wypowiedzieli, co o takim pomyśle sądzą.

Tymczasem pani z PO:

Uważam, że Marsz powinien się odbyć. Sama jestem katoliczką i krzyż jest dla mnie ważnym symbolem, ale nie możemy zakazywać ludziom wyrażania swoich poglądów, a Poznań nie może być miastem ksenofobicznym.

No.

2 komentarzeGłosy za złamanie prawa?

 • Walpurg

  [Re: Głosy za złamanie prawa?]

  Ciekawe w którą stronę w końcu Platforma pójdzie, bo wyraźnie dzieli się na część liberalną obyczajową (np. Śpiewak) i konserwatywną (Rokita, Niesiołowski).

  Może Rokita z kolegami powinien przejść do PiSu? I byłby wreszcie porządek…

 • Szymon Goldman

  [Re: Głosy za złamanie prawa?]

  Na nic sie nie dzieli. Pasło Wisniowska jest zdecydowanie przeciwna zwiazkom gejowskim. Zgoda na marsz nie znaczy ze nie jest homofobką. Ja będę głosował na Grobelnego przeciw homofobom z PO.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa