Wieści z Trójmiasta

Artur Czerwiński z KPH Trójmiasto stara się o miesjce w sejmiku wojewódzkim. Jego kontrkandydatem będzie pewien pan z młodzieży wiadomej, Grzegorz Sielatycki, teraz radny Gdańska.

Panowie poznali się, gdy po uniwersytetach naszej ojczyzny jeździł projekt „Jestem gejem, jestem lesbijką” z pogadankami. Oto czym się wtedy skończyła ta znajomość:

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,3691879.html

Obaj działacze spotkali się po raz pierwszy przed dwoma laty podczas debaty na Uniwersytecie Gdańskim pod hasłem „Jestem gejem, jestem lesbijką”. Czerwiński siedział za stołem prezydialnym, a Sielatycki na widowni wśród grupy skinheadów, którzy zachowywali się tak agresywnie, że interweniowała policja.

Później Czerwiński otrzymał wiadomość przez „gadu-gadu” o treści „Przyjdzie do ciebie 15 łysych, żeby z tobą porozmawiać”.

– Zgłosiłem sprawę do prokuratury, która uznała, że to nie była groźba. Okazało się jednak, że wiadomość przyszła z numeru Sielatyckiego – mówi Czerwiński.

– Pierwsze słyszę – dziwi się Sielatycki.

No cudną mamy młodzież.

A teraz pan Sielatycki pisze bloga (kolejny blog!)…:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3698597.html

„Są oczywiście także niezwyciężeni Zieloni z lewactwem. A na czele listy główny pederasta Trójmiasta Artur Czerwiński. No to zobaczymy, ile głosów pójdzie na ciepłych chłopaków” – napisał w internetowym pamiętniku Sielatycki, obecny radny Gdańska.

Artur Czerwiński reaguje na bloga Sielatyckiego:

Moja orientacja seksualna nie powinna wzbudzać emocji ani stawać się elementem walki wyborczej – mówi teraz Czerwiński. – Słowa Sielatyckiego są dla mnie bardzo przykre i znieważające. Uważam, że działacz LPR dopuścił się znieważenia za pomocą środków masowego przekazu i dlatego rozważam skierowanie sprawy do prokuratury i – niezależnie – do sądu w trybie wyborczym.

Hm. Niczyja orientacja nie powinna wzbudzać emocji, nawet pana Sielatyckiego!

No to mamy kolejny proces, po słynnej awanturze poznańskiej. Tym razem w trybie wyborczym, więc wyrok zapadnie szybko.

Cóż. Czy wyraz pederasta jest obraźliwy? (Nad)używa go czołowy ekspert od homoseksualizmu Wojciech Wierzejski, a więc choćby przez to nabrał wyraz ów wstrętnawej konotacji. A ciepli chłopcy? Hm…

No cóz. Pan Sielatycki znów zobaczył latające słonie, tych dziwnych pederastów (lesbijki oczywiście nie istnieją, w kontekście zachowań pana Sielatyckiego może to i lepiej). Czego oni do diaska robią w jego Polsce? No sam nie wiem. Niezbyt to kulturalnie zaglądać kontrkandydatowi pod kołdrę. Może tak pozaglądać młodzieży wiadomej, bo tam ciepłych chłopców można by znaleźć że hoho. Tylko po co?

Arturowi zyczymy wytrwałości i siły i teraz w procesie w trybie wyborczym, i ewentualnie w sejmiku po wyborze.

ps. W warszawie w wyborach startuje inny rozpoznawalny działacz Kampanii – Tomek Szypuła.

Homiczym kandydatom życzymy powodzenia i zapowiadamy w razie elekcji bezlitosne rozliczenie z przedstawionego wyborcom programu! (bo to jest ważne)

1 komentarz do: Wieści z Trójmiasta

 • Arek

  [Re: Wieści z Trójmiasta]

  Chciałem zauwazyć że we Wrocławiu także:

  Joanna Lebiedzińska
  lat 31
  doktorantka na SGGW, działaczka ruchów kobiecych, członkini Kampanii Przeciwko Homofobii

  =]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa