- homiki.pl - http://homiki.pl -

Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli

Posted By PTT On 9 października 2006 @ 09:10 In Kraj,Świat | 12 Comments

Czy pamiętają państwo aferę z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli? A warto, bo to obok zamieszania wokół Do We Need Gender chyba największa homoafera IVRP i najbardziej widoczny przykład tego, iż IVRP homików nienawidzi i dyskryminuje. Otóż Rada Europy wydała na całym kontynencie podręcznik ze scenariuszami lekcji „Kompas”, a jedna z lekcji proponowała pogadanki z wolontariuszami LGBT. Za polskie wydanie poradnika minister wicepremier Giertych wywalił dyrektora CODN pana Sielatyckiego.

Na jego miejsce nominowano panią Teresę Łęcką. Oddajemy głos pani Teresie (Gazeta Wyborcza):

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672288.html [1]

Aleksandra Pezda: Podstawą sporu dyrektora Sielatyckiego z ministrem Giertychem była dyskusja o tolerancji. Na przykład – czy o homoseksualizmie wolno rozmawiać w szkole. Jakie jest pani zdanie?

Teresa Łęcka: Złych wzorców nie wolno wprowadzać do szkoły, bo szkoła ma uczyć rozumienia, na czym polega różnica między dobrem i złem, pięknem a brzydotą. Szkoła musi przygotować młodego człowieka do rozmowy o homoseksualizmie, wykazać, do jakiego dramatu, pustki i degenerację prowadzą człowieka praktyki homoseksualne. Młodzież nie ma ugruntowanego modelu świata, modelu postawy, dlatego nauczyciel powinien wskazywać na to co dobre. Sam powinien być przykładem, bo dziecko chętnie korzysta ze wzorców, które obserwuje. Te wzorce nakreślają młodemu człowiekowi granice wolności.

Homoseksualizm to „niepoprawne, złe wzorce”?

- Aktywny homoseksualizm to praktyka niezgodna z naturą człowieka. Polska szkoła powinna preferować dobre wzorce prowadzące do związków rodzinnych.

Czy dopuściłaby pani w szkołach oficjalny poradnik Rady Europy „Kompas”?

- Polska jest krajem wartości, w którym normalna rodzina stanowi podstawową wartość. Szkołom potrzebne są podręczniki wspierające ich działania w zakresie wychowania do życia w rodzinie i dlatego z dużą rozwaga należy podejmować decyzje o ich wyborze i upowszechnianiu.

Rozmowa przeprowadzona w piątek. W autoryzacji Teresa Łęcka zmieniła odpowiedzi, dlatego nie zawsze pasują do pytań

[podkr. red.]

No cóż. Co takiego nasza dziatwa zobaczy teraz w szkole? W jakim kierunku udoskonalą się nasi pedagodzy?

Na deser: Pani Łęcka dostała do pomocy działacza Młodzieży wiadomej i LPR pana Tomasza Połetka. Pan Połetek ma doradzać pani Łęckiej i mam mieć wgląd we wszystko. Oto jego sylewtka:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672292.html [2]

Jesienią 2005 r. „Fakt” opublikował zdjęcie członków Młodzieży Wszechpolskiej pozdrawiających się hitlerowskim gestem. Na jednym „Gazeta” wykryla Połetka. Wszechpolacy tłumaczyli, że to nie „Sieg Heil” lecz zamawianie piwa i przedwojenny gest polskich narodowców. Połetek to ekspert prawny LPR. Giertych wstawił go też do władz spółek powstałych po upadku Welkopolskiego Banku Rolnego: Hatrolu, Rol-Hacie i Polskich Finansach. To do tych spółek Witold Hatka z LPR przetransferował 3 mln z WBR. W aktach spółek nie ma sprawozdań finansowych, firmy nie prowadziły ksiąg rachunkowych. W 2003 r. prokuratura postawiła Połetkowi zarzuty naruszenia ustawy o rachunkowości. W czerwcu doszły zarzuty związane z WBR – za działanie na szkodę spółek może mu grozić do 10 lat więzienia.

Życzymy miłego tygodnia pracy!

ps. Już niebawem pani Łęcka i nie tylko dowie się w jaki sposób homiki realizują rdzennie polski i zdrowy wzorzec rodzinny. Wkrótce homiki.pl wyruszą w kraj i świat z promocją rodziny!

Z ostatniej chwili:

Pan Tomasz jednak nie będzie pomagał w CODN, a część pracowników tej instytucji złożyła wymówienia – donosi prasa.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/10/szkoy-wszechpolak-i-homofobka-doksztac-nauczycieli/

URLs in this post:

[1] http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672288.html: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672288.html

[2] http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672292.html: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672292.html

[3] Michał Minałto: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_132/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.