Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli

Czy pamiętają państwo aferę z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli? A warto, bo to obok zamieszania wokół Do We Need Gender chyba największa homoafera IVRP i najbardziej widoczny przykład tego, iż IVRP homików nienawidzi i dyskryminuje. Otóż Rada Europy wydała na całym kontynencie podręcznik ze scenariuszami lekcji „Kompas”, a jedna z lekcji proponowała pogadanki z wolontariuszami LGBT. Za polskie wydanie poradnika minister wicepremier Giertych wywalił dyrektora CODN pana Sielatyckiego.

Na jego miejsce nominowano panią Teresę Łęcką. Oddajemy głos pani Teresie (Gazeta Wyborcza):

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672288.html

Aleksandra Pezda: Podstawą sporu dyrektora Sielatyckiego z ministrem Giertychem była dyskusja o tolerancji. Na przykład – czy o homoseksualizmie wolno rozmawiać w szkole. Jakie jest pani zdanie?

Teresa Łęcka: Złych wzorców nie wolno wprowadzać do szkoły, bo szkoła ma uczyć rozumienia, na czym polega różnica między dobrem i złem, pięknem a brzydotą. Szkoła musi przygotować młodego człowieka do rozmowy o homoseksualizmie, wykazać, do jakiego dramatu, pustki i degenerację prowadzą człowieka praktyki homoseksualne. Młodzież nie ma ugruntowanego modelu świata, modelu postawy, dlatego nauczyciel powinien wskazywać na to co dobre. Sam powinien być przykładem, bo dziecko chętnie korzysta ze wzorców, które obserwuje. Te wzorce nakreślają młodemu człowiekowi granice wolności.

Homoseksualizm to „niepoprawne, złe wzorce”?

Aktywny homoseksualizm to praktyka niezgodna z naturą człowieka. Polska szkoła powinna preferować dobre wzorce prowadzące do związków rodzinnych.

Czy dopuściłaby pani w szkołach oficjalny poradnik Rady Europy „Kompas”?

– Polska jest krajem wartości, w którym normalna rodzina stanowi podstawową wartość. Szkołom potrzebne są podręczniki wspierające ich działania w zakresie wychowania do życia w rodzinie i dlatego z dużą rozwaga należy podejmować decyzje o ich wyborze i upowszechnianiu.

Rozmowa przeprowadzona w piątek. W autoryzacji Teresa Łęcka zmieniła odpowiedzi, dlatego nie zawsze pasują do pytań

[podkr. red.]

No cóż. Co takiego nasza dziatwa zobaczy teraz w szkole? W jakim kierunku udoskonalą się nasi pedagodzy?

Na deser: Pani Łęcka dostała do pomocy działacza Młodzieży wiadomej i LPR pana Tomasza Połetka. Pan Połetek ma doradzać pani Łęckiej i mam mieć wgląd we wszystko. Oto jego sylewtka:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3672292.html

Jesienią 2005 r. „Fakt” opublikował zdjęcie członków Młodzieży Wszechpolskiej pozdrawiających się hitlerowskim gestem. Na jednym „Gazeta” wykryla Połetka. Wszechpolacy tłumaczyli, że to nie „Sieg Heil” lecz zamawianie piwa i przedwojenny gest polskich narodowców. Połetek to ekspert prawny LPR. Giertych wstawił go też do władz spółek powstałych po upadku Welkopolskiego Banku Rolnego: Hatrolu, Rol-Hacie i Polskich Finansach. To do tych spółek Witold Hatka z LPR przetransferował 3 mln z WBR. W aktach spółek nie ma sprawozdań finansowych, firmy nie prowadziły ksiąg rachunkowych. W 2003 r. prokuratura postawiła Połetkowi zarzuty naruszenia ustawy o rachunkowości. W czerwcu doszły zarzuty związane z WBR – za działanie na szkodę spółek może mu grozić do 10 lat więzienia.

Życzymy miłego tygodnia pracy!

ps. Już niebawem pani Łęcka i nie tylko dowie się w jaki sposób homiki realizują rdzennie polski i zdrowy wzorzec rodzinny. Wkrótce homiki.pl wyruszą w kraj i świat z promocją rodziny!

Z ostatniej chwili:

Pan Tomasz jednak nie będzie pomagał w CODN, a część pracowników tej instytucji złożyła wymówienia – donosi prasa.

12 komentarzySzkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli

 • pip

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  a pasywny homoseksualizm?

 • Arek

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  I w ten radosny dzień przypadł mi temat o tolerancji do przygotowania na godzinę wychowawczą 😛 Wychowawczyni stwierdziła ze daje mi to bo to moja mocna strona 😀 Wbrew rozkazowi Romanusa Maximusa Giertychusa będzie tutaj „homoseksualna propaganda” 😀 Mnie napewno Romek ani pani Łęcka nie uciszy 😉 A powiedzmy sobie szczerze – lwia częsc nauczycieli jest negatywnie nastawiona do naszego MENa (zeby nie powiedzieć dosadniej:P) Wiec pójdą sobie na jakieś szkolenie, a dzieciom będą i tak mówic prawde, a nie te kłamstwa.

  Panie Romanie. Pana propaganda przynosi skutek odwrotny. Widzę to w soim liceum. Jeszcze przed pana mianowaniem na słowo „gej” chlopcy sie krzywili, a dziewczyny śmiały. Dziś, po brutalnych pana atakach na gejów, ci sami ludzie mówią „Nie rozumiem co on od nich chce, przecież są tak samo normalni jak my, ręce opadają”

  Prosimy dalej działać na naszą korzyść 😉

 • Walpurg

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  Normalnie niedobrze mi się robi…

 • Diamant

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  odechciało mi się czegokolwiek. Pisze nosem ,bo ręce opadły i nie mam czym ich podnieśc z podłogi. Muszę przestać czytać teksty polityczne, bo mi to źle wpływa na zdrowie.
  Przepraszam za wulgaryzm jakiego za chwile użyję, ale tekst artykułu bije mnie po oczach dużo mocniej niż użycie jednego wyrazu powszechnie uważanego za obelżywy.
  Otóż proszę państwa… Spie*** stad,a ostatni gasi światło…. jak mówi mama mojej przyjaciółki.

  To już nie jest wychowywanie.To pranie mózgów….

 • ww

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  Drogi Arku,
  masz rację, młodzież odskakuje na samą myśl o Giertychu i starają sie robić przeciwko niemu. Jednak z nauczycielami to niebyłbym taki pewien. A mojej szkole i u moich znajomych nauczyciele wypowiadają się raczej „krytycznie” żeby nie nazwać tego wyzwiskiem.
  Nie raz moi znajomi nieźle obrywali od nauczycieli, kiedy zwrócili im uwage, ze jest to krzywdzace. Może u Ciebie jest inaczej, oby 🙂

 • pele

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  Kurcze, a moi znajomi z liceum to straszne homofoby. No jeszcze lesbijki ( atrakcyjne i 2 naraz) to lubili, ale gejów już niezbyt. Mam wrażenie Arek, że trochę źle odbierasz nastroje w swojej szkole.

 • 7

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  „Opisz degenerację, ksenofobię, fanatyzm, totalitarne zapędy oraz pozostałe dramatyczne skutki psychologiczne u osób cierpiących na katolicyzm wśród członków układu rządzącego na przykładzie pani Łęckiej”?

 • Arek

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  Jeśli chodzi o moją szkołę, to moge z dumą stwierdzić, że poszedłem do jednego z bardziej otwartych liceów w moim mieście. Nauczyciele uczą tolerancji, wychowawczyni sie cieszy, ze pare osób z klasy udziela sie np na Marszach Równości, psycholog otwiera nas na inności i nowości. Troszke bardziej zdysnasowani są ci starsi nauczyciele. Ale zdystansowani to nie znaczy że wrogo nastawieni.

  Rzadko też sie zdarza żeby w jakieś szkole różne młodzieżowe subkultury tak sie mieszały jak tutaj i nie bylo z tego powodów żadnych zrzytów. Wręcz przeciwnie, widok grupki którzej strukture można przedstawic mniej wiecej tak: metal, skate, dres, koles w obcisłej bluzeczce, i koles z wielkim krzyzykiem na piersi to widok normalny. Ludzie z tych grupek generalnie nie lubiących się, stoją razem, rozmawiają śmieją się. Są kumplami. To samo jeśli chodzi o homiki. Jak jest jakaś rozmowa to owszem, czasem padnie jakiś zart, ale żart, naprawde śmieszny, a nie obrzydliwy. I nie przeszyty niechęcią. Czasem też zart pada ode mnie samego, w końcu trzeba sie umieć smiac z siebie, a też nie robie tajemnicy z tego ze jestem gejem i nie mam z tego powodu najmniejszych problemów. Wręcz przeciwnie 😉 Fajnie by bylo jakby tak było wszędzie.

 • Arek

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  PS – coś mi sie przypomniało. Na informację o mianowaniu Giertycha na MENa, psycholog zareagowała w następujacy sposób:

  My sobie siedzimy, śmiejemy sie z Romana G., a tutaj psycholog nagle, z kamienną twarzą:
  „Jejku, ale dzieciaczki. To jest straszne… Ja nie powinnam o tym może mówić, bo niby nie wolno mi, no ale kucze… Jak wczoraj to zobaczyłam w TV to pierwsze co to chcialam zrezygnowac w pracy w szkole. Ale myśle sobie, że przecież nie moge was samych z tym zostawić”

  I każdemu takiego ciała pedagogicznego życzę 😉 I nawet pani Łęcka, pan Giertych, pan Wierzejski, KRRiT, Ośdodek czy tam Centrum Dobrych Mediów ani nic innego nas nie powtrzyma przed mówieniem NIE obłudzie i nienawiści. 😉

 • Diamant

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  Arku, czy Twoja szkoła, to szkoła w jakiś sposób artystyczna? Muzyczna, plastyczna albo coś podobnego? Bo nie mogę uwierzyć, ze to zwykły ogólniak. Mam w cholerę znajomych artystów i szczerze im zazdroszczę takich szkół, do jakich chodzą, bo zgadzają się dokładnie z Twoim opisem. Jak tu kiedyś rzuciłam hasełkiem „homik”, to się towarzystwu niemożebnie spodobało i teraz już cała jedna maturalna klasa nie mówi o homikach inaczej.

 • Arek

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  A zaskocze Cię, bo jest to niby zwykły ogólniak, co może poprawiać nadzieje ze społeczeństwo robi sie otwarte. Żadni artyści (chociaż co prawda mamy bardzo dużo twórczych zajęc nieobowiązkowych) Ale tak to szkoła raczej matematyczno – infomatyczno – przyrodnicza. W tym tylko jedna klasa o o profilu humanistycznym, poraz pierwzsy w historii szkoly w tym roku powstała, między mat – infami, mat – fizami i biol-chemami. 😉

 • Matematyk

  [Re: Szkoły: wszechpolak i homofobka dokształcą nauczycieli]

  „Aktywny homoseksualizm to praktyka niezgodna z naturą człowieka”.

  To jest właśnie poziom świadomości logicznego myślenia w polskim społeczeństwie. Pani, będąca tzw. „intelektualistą pissowskim” niech sobie wbije do głowy, że jeśli coś w naturze człowieka występuje, i to dosyć często, i to odkąd człowiek istnieje, to nie może być z tą naturą sprzeczne.

  To jest jeden z wielu pseudoargumentow, ktorych uzywaja cwiercinteligenci w debatach publicznych. Niestety okazuje sie, ze ich oponenci tez zwykle nie odebrali wystarczajaco porzadnego wyksztalcenia, zeby takie bzdury wypunktowac przeciwnikowi.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa