Kredyty dla homików?

Jeszcze dwa lata temu trudno było parze jednopłciowej wziąść kredyt. Od paru miesięcy zmienia się wiele. Pojawiają się pierwsi gracze finansowi wśród LGBT. – zauważa magazyn gejblade.pl.

Użytkownicy portalu www.innastrona.pl stali się interesującym targetem dla Sygma Banku www.finplus.pl, który rozszerzył swoją promocyjną kampanię Halogotówka także na ten serwis. Sygma Bank jest oddziałem francuskiego banku, który koncentruje się na wydawaniu kart kredytowych wspólnie z hipermakretami oraz pożyczkami ratalnymi.

(…)Banery Halogotówka na www.innastrona.pl nie musi oznaczać jednak wzrostu otwartości banku, bowiem komunikacja nie jest dostosowana do targetu LGBT i stosuje tą samą ogólną komunikację. Na razie można więc mówić raczej o docenianiu portali gejowskich jako kanału komunikacji, ale jeszcze nie docenianiu samych gejów i lesbijek jako targetu, którego nie trzeba się wstydzić. Pytanie, oczywiście, czy Bank Sygma jako taki wie, że jego banery są akurat na takim portalu, a nie innym.

Jednocześnie finalizują się przygotowania do startu pośrednika finansowego, który jako jedną z kilku grup docelowych, zamierza pozyskiwać klientów wśród gejów i lesbijek. W tym jednak przypadku firma zamierza również odpowiednio profilować do nich swoją komunikację ATL i BTL, a także wprowadzić – wzorem zachodnich firm – różnorodność i poszanowanie mniejszości seksualnych jako jedne z podstawowych wartości korporacyjnych.

źródło: http://www.gejblade.pl/5/halogotowka.htm

5 komentarzyKredyty dla homików?

 • Onyx

  [Re: Kredyty dla homików?]

  Co za bzdura… Pracuję w banku. Tysiące par hetero w polsce żyją bez ślubu i biorą wspólne kredyty. Może jeszcze ten bank ma zamiar w ramach poszanowania dla mniejszości seksualnych zaniechać wobec nich wyliczania zdolności kredytowej? Życzę powodzenia.

 • teddy

  [Re: Kredyty dla homików?]

  Do Onyx!
  Chyba stary (stara) czegoś nie doczytałeś/łaś… poszanowanie praw mniejszości seksualnych ma być wartością korporacyjna, co oznacza, że np. firma ta może wprowadzić możliwość organizowania szkoleń na temat tolerancji, pozbywania się uprzedzeń wobec LGBT, a może nawet wyjść naprzeciw potrzebom swoich pracowników – gejów i lesbijek i np. przyznać jakies przywileje dla ich partnerów i partnerek.
  Bez emocji – najpierw dobrze przeczytaj a potem się podniecaj:-)

 • Walpurg

  [Re: Kredyty dla homików?]

  Myślę Onyx, że tu nie chodzi o kryteria, bo kryteria udzielenia (lub nie) kredytu będą zawsze takie same.
  Chodzi natomiast o nastawienie gay-friendly do konkretnych klientów, byś np. przychodząc do banku nie musiał tłumaczyć zaszokowanej i czerwonej z zawstydzenia pracownicy banku, że występujesz o kredyt ze swoim partnerem.
  Wolałbym iść do przyjaznego nam banku i powiedzieć: „Dzień dobry, znaleźliśmy ulotkę o kredycie dla par jednopłciowych, jesteśmy taką właśnie
  parą i chcemy kredyt” niż gdybym miał iść do banku i tłumaczyć wszystko od zera, ze nie ja sam, ale z tym panem obok i że to nie mój kuzyn ale partner i nie partner w interesach tylko życiowy itd. itd.

 • arri

  [Re: Kredyty dla homików?]

  braliśmy niedawno wspólny kredyt na mieszkanie, nie kryjąc specjalnie, że jesteśmy parą (nawet mamy w dowodach ten sam adres zameldowania) i nikt nie dał nam choćby aluzyjnie odczuć, że coś jest nie tak. w banku pan tłumaczył, że to nawet lepiej, że z punktu widzenia prawa jesteśmy obcymi ludźmi, bo dla banku ryzyko takiego kredytu jest mniejsze i nie ma obowiązku wykupu polisy na życie…
  w pośrednictwie nieruchomości było podobnie:
  „- który z panów będzie nabywcą?
  – obaj”
  myślicie,że była jakaś niezręczność? gdzie tam! szeroki uśmiech, luźna atmosfera..
  może mieliśmy po prostu szczęście, ale wydaje mi się, że tam, gdzie w gre wchodzą pieniądze, ewentualne uprzedzenia ustępują na dalszy plan..
  to tylko kwestia czasu, zanim normalnie myślący, rozsądni ludzie zrozumieją, że homofobia jest po prostu nieopłacalna..

 • K.

  [Re: Kredyty dla homików?]

  Ale banku nie interesuje to, czy kredyt bierze para „jednoplciowa” czy moze dwoch wspolnikow (dwie wspolniczki) albo przyjaciele, ktorzy po prostu pomagaja sobie przy tzw. zdolnosci kredytowej.
  Ale oczywiscie zawsze milo zobaczyc fajnie stargetowana reklame…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa