- homiki.pl - http://homiki.pl -

Przesłanie Eltona Johna dla polskich homików

W sobotę w drugim dniu 43 Festowalu w Sopocie w słynnej Operze Leśnej wystąpił sir Elton John (o czym wszyscy doskonale wiedzą). 59-już letni Elton dał popis pianistyczno – wokalny, ku uciesze widzów zaprezentował przegląd wszystkich swych przebojów, nawet najstarszych.

Publiczność homicza zastanawiała się, czy gwiazda przemówi w wiadomej sprawie. I doczekała się. Ewidentnie wzruszony Elton, nawiązawszy do ideałów Polski walczącej o wolność za Solidarności, ustosunkował się do obecnej sytuacji:

Jestem tylko piosenkarzem. Bardzo się cieszę, że słuchając mojej muzyki możecie na kilka godzin zapomnieć o codziennych troskach. Ale jestem też gejem i doskonale wiem o przemocy, jaka wobec gejów ma teraz miejsce w Polsce. Zostawcie gejów w spokoju, my tylko chcemy być sobą!

Chwilę wcześniej Elton wyściskał równie wzruszonego i przejętego Lecha Wałęsę, z którym spotkał się już w latach osiemdziesiątych (w ówczesnym prywatnym mieszkaniu Wałęsów!). W apel o tolerancję wsłuchiwali się też obecni na widwoni Donald Tusk i inni oficjele. Co z tego zapamiętają?

Dziś (niedziela 3.09) w trzecim dniu Festwalu Sopockiego wystąpi homicza ikona Helena Vondrackowa. Czy będzie pamiętała o pedalskiej widowni?
Wraz z nią sopockie upiory przeszłóści: Demis Roussos, Karel Gott i Drupi. Nie zabraknie też Maryli Rodowicz i Budki Suflera (czyli wykonawców, którzy w Operze Leśnej chyba mieszkają).
Atrakcje niniejsze w telewizji TVN