- homiki.pl - http://homiki.pl -

Newsweek: homorodziny górą!

Z telewizorni wiemy, jak o rodzinach myślą nasi milusińscy z ul. Wiejskiej. Mama, tata, dzieci tłum, babcie dwie, dziadkowie też, wujkowie, telewizor, M jak Miłość, na sumę w niedzielę, mama z uśmiechem na ustach ceruje skarpetki a tata na zebraniu.

Tymczasem Newsweek przyjrzał się prawdziwej rodzinie, czyli nie takiej w wyobraźni pana z telewizora, tylko takiej, które naprawdę istnieją w Polsce a.d. 2006, na dodatek w IV RP. I co tam widzimy? Oj dużo:

1+1+1, 2+0, 1+1, 2+1-ślub czyli nowa arytmetyka rodzinna – to tytuł.

Dowiemy się na przykład, iż aż 22% polskich rodzin to dwie osoby (zapewne w dorozumieniu – kobieta i mężczyzna) bez dzieci! Skandal! Niniejszym proszę o rozważenie natychmiastowego przywołania owego paskudnego antypolskiego elementu do porządku pod groźbą sankcji wykluczenia ich z instytucji małżeństwa. I te 22% korzysta z uproszczeń podatkowych stworzonych po to, by rodzinom wielodzietnym było lżej! Na serio – brak dzietności homików to jeden z ulubionych argumentów różnych państwa przeciwko rejestrowaniu homiczych wspólnych gospodarstw. I co?

Co gorzej, Newsweek śmie informować czyste i niewinne społeczeństwo, iż istnieją różne twarze, rodzaje, modele rodzin, wśród nich rodzina homoseksualna. Gratulujemy Newsweekowi wyjścia poza heteronormatywność, doceniamy to szczerze pomimo kpiarskiego charakteru niniejszego tekstu. W zasadzie nie wiemy po co w owej rodzinie od razu eksponować SEKS – rodzina homoSEKSualna, może lepiej jednopłciowa? Albo tworzona przez osoby tej samej płci? Już nie wchodźmy w detale, i semantyczne, i dotyczące ludzkiego życia. W każdym razie Newsweek omawia ten model na przykładzie szwedzkim, choć i na warszawskiej Woli czy Ochocie a nawet w podwarszawskich Cisiach takowe homorodziny dałoby się znaleźć.

Ninieszytm homiki.pl zapowiadają, iż już wkrótce staną się jeszcze bardziej prorodzinne. Rozwiązanie zagadki niebawem.

Zapraszamy niniejszym do kiosków po nowy Newsweek (w kioskach od 4 września, nr 36/06 )

W tym samym numerze artykuł na temat skinhedów – gejów.