Koniec sprawy poznańskiej – ugoda z politykami PiS

Jest zakończenie głośnego procesu w Poznaniu. Przypomnijmy, ówcześni radni PiS, dziś parlamentarzyści – poseł Jacek Tomczak i senator Przemysław Alexandrowicz, zatroskani o morale współobywateli stolicy Wielkopolski, którym groziło coś tak obrzydliwego jak manifestacja na rzecz tolerancji (i to szeroko pojętej), stanęli Reytanem w obronie ziomków: „Obawiamy się, że będzie to propagowanie odmiennych zachowań seksualnych.” (…)„Chodzić może także o promowanie takich skłonności jak pedofilia, nekrofilia i zoofilia”.

Oddajemy głos Gazecie Wyborczej:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3594767.html?skad=rss

Zgodnie z treścią ugody, w poniedziałek 11 września w południe, parlamentarzyści PiS podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w Poznaniu, mają wygłosić oświadczenie, w którym wyjaśnią całą sprawę.

Poseł Tomczak przesłał w poniedziałek PAP treść oświadczenia, ustaloną w ramach ugody: „Przemysław Alexandrowicz i Jacek Tomczak oświadczają, iż nie porównywali ani nie mieli zamiaru porównywać homoseksualizmu do pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Wyrażają ubolewanie wobec tego, że sformułowania zawarte w relacjach z konferencji prasowej w listopadzie 2004 r. mogły sugerować, iż dokonano takiego porównania”.

Jedna z oskarżycielek, Sandra Rutkiewicz powiedziała PAP, że jest zadowolona z podpisania ugody i że „generalnie nie zależało jej na wielkim procesie, tylko na społecznym nagłośnieniu problemu”.

W czasie procesu parlamentarzyści PiS nie przyznawali się do winy. Mówili, że ich słowa zostały źle zrozumiane, a dziennikarze nie autoryzowali ich wypowiedzi z konferencji prasowej.

Oskarżycielki podkreślały, że jako osoby o orientacji homoseksualnej poczuły się obrażone i znieważone wypowiedziami „powszechnie znanych polityków”. Jedna z nich mówiła, że porównywanie homoseksualizmu ze zboczeniem, jakim jest pedofilia, może doprowadzić do agresji wobec homoseksualistów.

Hm…

Przypominamy, iż „sprawa poznańska” jest jak dotąd najgłośniejszą sprawą sądową w Polsce o dobre imię osoby homoseksualnej. Na jej rzecz prowadzono zbiórkę pieniędzy, zaangażowano wiodących polskich prawników. Sprawa zainicjowała debatę i miała zwroty akcji godne telenoweli. I tak w pierwszym wyroku sąd orzekł, iż homoseksualistom i tak wizerunkowo nic nie może zaszkodzić, więc można pleść o nich bzdury. Dzisiaj, po iks atykułach w wysokonakładowej prasie i ugodzie, zapewne przykrej dla polityków PiS, idiotyzmy tudzież kretynizmy na temat osób homoseksualnych raczej trudniej przechodzą naszym „przyjaciołom” przez gardło. Dziś wywody Alexandrowicza i spółki wydają się co najwyżej idiotycznym czarnym kabaretem. No i skoro nawet na prawicy są pedały…

Redakcja składa wszystkim zaangażowanym wyrazy najszczerszegu uznania!

4 komentarzeKoniec sprawy poznańskiej – ugoda z politykami PiS

 • Walpurg

  [Re: Koniec sprawy poznańskiej – ugoda z politykami PiS]

  „idiotyzmy tydzież kretynizmy na temat osób homoseksualnych raczej trudniej przechodzą naszym „przyjaciołom” przez gardło” – eeeeeee tam! Wojtek Wierzejski jeszcze nie jeden raz nas czymś zaskoczy…

 • krzysztof

  [Re: Koniec sprawy poznańskiej – ugoda z politykami PiS]

  Walpurg=> prorok jakiś czy co? http://wierzejski.blog.onet.pl/2,ID132935516,index.html jak widać W.W. nie kazał na siebie długo czekać i podzielił się swoimi „przemyśleniami”, ma sie rozumieć, że komentarze były równie „przychylne”

 • Walpurg

  [Re: Koniec sprawy poznańskiej – ugoda z politykami PiS]

  Na Wojtka zawsze można liczyć 🙂

  Im częściej Wierzejski się wypowiada o gejach, tym lepiej! Odnoszę wrażenie, że jego durne wypowiedzi nie tylko go ośmieszają ale i powiększają grono przyjaznych nam osób.

 • antoś

  [Re: Koniec sprawy poznańskiej – ugoda z politykami PiS]

  ale to nie znaczy, że wojciecha warto promować. niech sobie woła na puszczę

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa