Anna Sobecka: co niszczy psychikę i morale nieletnich

Niezawodny ekspert od spraw wszelakich posłanka Anna Sobecka aktywnie bierze udział w sejmowej debacie o utworzeniu Centrum Dobrych Mediów. Przypomnijmy o co chodzi: wedle projektu wszelkie czasopisma, audycje, widowiska i gry komputerowe winny być oznakowane tak, by rodzice wiedzieli, że przekaz jest właściwy lub nie dla ich dziecka, zależnie od wieku. Teraz coś takiego mamy w telewizji, na ekranie pojawiają się trójkąciki, kwardaciki bądź kółka i wiadomo, że np. program oglądać może szesnastolatek, a młodsi nie. Cynk w tym, iż wedle nowej ustawy powstałby nowy byt do obsadzenia, Centrum Dobrych Mediów, które to by owe nowe znaczki przyznawalo. Tymczasem w większości państw świata równie dobrze robią to sami nadawcy, a jak się pomylą (np wskażą, żę film jest +12, gdy ewidentnie powinien być +18), wlepia im się karę. Poza tym i tak lepszym recenzentem jest odbiorca, na przykład rodzic, który telewizor powinien wyłączyć. Opozycja już grzmi o powrocie tylnymi dwrzwiami cenzury prewencyjnej. W kontekście wypaczonej idei programu Beniamin nawet bym się z taką opinią wstępnie zgodził.

Wróćmy do posłani Sobeckiej, będzie przynajmniej przez chwilę zabawnie. Otóż jak podaje PAP, stworzyła ona katalog treści, które niszczą psychikę i morale małoletnich, a więc zapewne do absolutnego zakazania. I tak widzimy trzy rzeczy:

- muzykę punkową

- muzykę heavymetalową

- prezentację wideoklipów nihilistycznych, gdzie miłość związana jest z rozwiązłością, separacją, sadyzmem, masochizmem, homoseksualizmem i autoerotyzmem.

Ja bym do owych treści, które niszczą psychikę i morale małoletnich dodał:

- muzykę bigbitową (a jak się gdzie ostała?), np. Czerwone Gitary

- pokazywanie mężczyzn noszących długie włosy (np. Demis Roussos)

- pokazywanie osób noszących te takie dziwne ciuchy (np. Nina Terentiew)

- prezentowanie kobiety w nienaturalnej dla niej roli, np. w pracy (o zgrozo, a jak jakaś kobieta śmie być posłanką?)

- prezentowanie bikiniarzy inaczej, niż jako zwyrodniałych alkoholików.

Nic nie może zwolnić twórców przekazów medialnych od odpowiedzialności za to, co prezentują odbiorcom – mówi posłanka Sobecka [wypowiedź PAP]. No właśnie. Nawet Ojciec Dyrektor.

Zapamiętajmy, homoseksualizm to nihilizm. Dobre.

5 komentarzy do:Anna Sobecka: co niszczy psychikę i morale nieletnich

 • lothriel

  [Re: Anna Sobecka: co niszczy psychikę i morale nieletnich]

  Punkową? Dobre sobie, może KSU zakaże oglądać!? Albo Harry Pottera? Jeśli tak to ja Sobecką sklasyfikowałbym jako Babe Jage – zaznaczł +50 tylko dla koneserów :P

 • Diamant

  [Re: Anna Sobecka: co niszczy psychikę i morale nieletnich]

  O żesz w mordę. To kiepskich też zabronią? :p
  Nie no tak na poważnie, to nie jest dobrze. Jak powiedziała mama mojej przyjaciółki : „Uciekamy wszyscy, a ostatni gasi światło”. Dobrze, że zaczyna rządzić nasze pokolenie, to coś może da się z tym zrobić, bo inaczej grozi nam wszysdtkim przymusowa eksmisja z Polski w poszukiwaniu wolności. Jak to ostatnio
  Janda we „Wróżbach Kumaka” powiedziała. Przeraża mnie beton w pani głowie, pani Sobecka.

 • Nasze

  [Re: Anna Sobecka: co niszczy psychikę i morale nieletnich]

  nasze pokolenie to bosak i inni wszechpolacy, ew. miłośnicy guevary…

 • Diamant

  [Re: Anna Sobecka: co niszczy psychikę i morale nieletnich]

  A przepraszam? Co z heteryczkami, co robią na drutach szaliki swoim homiczym przyjaciołom – jestem wymierającym gatunkiem optymistki? Ludzie więcej wiary. W końcu w tym chorym kraju będzie lepiej. Gorzej już przecież być nie może.

 • Ish

  [Re: Anna Sobecka: co niszczy psychikę i morale nieletnich]

  Bosh. Ja tej kobiety nie rozumiem. Z doświadczenia wiem, że zachowanie człowieka zależne jest od jego psychiki, a nie od muzyki, której słucha. Równie dobrze mogłaby zakazać wystawiania w galeriach sztuki eksponatów, na których znajdzie się choć odrobina krwi, lub nagie ciało- to nic, że sztuka, skoro może nieodwracalnie zniszczyć psychikę! Że o książkach nie wspomnę! Wszystkie książki fantasy i s-f to przecież istny szatanizm ;o) !

  A niech sobie zabrania! I tak niczego w ten sposób nie osiągnie. Najwyżej popularność telewizji i radia spadnie (bo po co oglądać/słuchać, jeśli nie ma tam tego, czego szukamy?).
  A ja nadal będę słuchała metalu (nie rozumiem dlaczego uczepiła się właśnie tego gatunku :-) ), oglądała i rysowała akty, czytała fantasy (że o literaturze i filmach homiczych nie wpomnę :-D ) i co tylko zechcę :o ) .
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa