Wieści powiatowe: Kościerzyna homiczą stolicą Kaszub!

Zapewne już wszyscy Państwo znają te słowa:

Dziś lesby-geje, jutro zoofiliści, kto pojutrze??? Czy tak ma wyglądać wolność i demokracja??? To jest syfilizacja! Najznamienitszy z rodu Polaków przygląda się z Domu Ojca. »Dokąd zmierzasz Narodzie Polski«”

Zawisły one jako baner na siedzibie PiS w Kościerzynie. Ich autorem jest znany od niedawna w całej Polsce powiatowy pełnomocnik tej partii Waldemar Bonkowski. Zapraszamy do Gazety Wyborczej na relację z Kaszub:

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34591,3558284.html

Na zachętę. Jak zareagowali Kaszubi? Czy, jak pewnie sądził pan pełnomocnik, poszli za głosem serca i stanęli w obronie Ojczyzny, jak chciałby, wedle Bonkowskiego, papież?

Czytelnicy „Życia Kaszub” nie dopatrzyli się w banerze ostrzeżenia przed kierunkiem, w którym zmierza Polski Naród.

„Powoływanie się na Jana Pawła II jest prymitywnym chwytem marketingowym… Autor hasła ewidentnie nie zasłużył na nagrodę za humanizm, elokwencję i inteligencję, co najwyżej, na wyróżnienie dla Najodważniejszego Buca Roku w powiecie kościerskim” – napisała Katarzyna, lat 34.

Maria, lat 22, dodała: „Według mnie wywieszanie takiego transparentu jest obrazą narodu, ponieważ czytając takie słowa, można odnieść wrażenie, iż dotyczą one całego naszego społeczeństwa”.

Tadeusz, lat 58, uzupełnił: „Wypowiedź taka jest niegodna komentarza. Dowodzi bowiem kipiącej nienawiści i nasz Papież nigdy by się do niej nie dopisał”.

– Oto dowód na manipulację mediów – tłumaczy Bonkowski. [„nasz bohater, pełnomocnik PiS – red.”]– Obiektywna gazeta dałaby miejsce naszym zwolennikom. Do tego wypowiedzi są sfałszowane, bo nikt w Kościerzynie nie słyszał o takiej sondzie.

„Życie Kaszub” mówi, że wypowiedzi popierających Bonkowskiego nie było.

Pomorski protektor Bonkowskiego poseł Tadeusz Cymański zrazu był wielce zdziwiony treścią baneru, by zaraz wybrnąć z opresji: – Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Cymańskiemu szło o posłankę Senyszyn i jej warszawską wypowiedź. [na zakończenie warszawskiej parady na placu Teatralnym posłanka Senyszyn zainspirowana cytatem z papieża wyrytym na frontonie kościoła środowisk twórczych stwierdziła, że parada zmieni oblicze ziemi – red.]

– Jeszcze chwila, a przestaną przyjeżdżać tu turyści – usłyszałem w urzędzie miejskim. – Mamy pizzerie i puby, mamy współpracę z Europą, a Bonkowski robi taki zaścianek.

Zachęcamy do szczegółnie uważnego zapoznania się z samym zakończeniem reportażu! Na zachętę, ale to tylko wisienka na torcie:

Poróżnił ich również język kaszubski. Borzyszkowskiemu [działacz kaszubski – red.] marzy się, by można było po kaszubsku rozmawiać w urzędach gminnych i w starostwie.

Bonkowski [„nasz” bohater, pełnomocnik PiS] ostrzega: – To byłby pierwszy krok, żeby Kaszuby oderwać od Polski i za jakieś 20 lat włączyć do Niemiec. Jest taka możliwość!

Borzyszkowski załamuje ręce: – Przecież my Polakami jesteśmy. Do Niemiec nie pójdziemy.

2 komentarzeWieści powiatowe: Kościerzyna homiczą stolicą Kaszub!

  • pavle

    [Re: Wieści powiatowe: Kościerzyna homiczą stolicą Kaszub!]

    W Niemczech mówi się po kaszubsku? a to nie wiedziałem, człowiek się całe życie uczy…

  • pip

    [Re: Wieści powiatowe: Kościerzyna homiczą stolicą Kaszub!]

    ostatnio coraz czesciej mam problem z odroznieniem zjawisk/wiadomosci/osob zabawnych od przerazajacych. wychodzi na to, ze groteska.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa