- homiki.pl - http://homiki.pl -

Lech Kaczyński nie jest homofobem

„– Mój brat ma przyjaciół wśród tej orientacji, nikt nie może go oskarżyć o homofobię! – powiedział premier w wywiadzie dla „Le Soir”, komentując sprawę zakazu Parady Równości.

W tym samym wywiadzie premier przyznał, że „jest problem z wizerunkiem” Polski za granicą, ale nie jest to temat do rozmowy z przedstawicielami władz UE. – Nie muszę się martwić fałszywym wizerunkiem – zaznaczył. – Czy gdyby opisywano mnie jako wysokiego blondyna, miałbym się tym martwić? Jestem, jaki jestem, nawet jeśli wolałbym być wysokim blondynem.

Na pytania dotyczące zakazu Parady Równości, który Lech Kaczyński wydał będąc jeszcze prezydentem Warszawy, powiedział, że jego brat zrobił to „z troski o porządek publiczny”. – Nie ma w tym żadnej homofobii – podkreślił.”

Na portalu Wiadomości24.pl można eż przczytać komentarz Roberta Biedronia: wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego komentuje Robert Biedroń, szef Ogólnopolskiej Kampanii Przeciw Homofobii:

Nie ma niczego dziwnego w posiadaniu przyjaciół gejów w XXI wieku, w Polsce jest ich 2 miliony. To nie jest szokujące, można się było tego spodziewać. Każdy z nas ma takich przyjaciół, czasem nawet o tym nie wiemy. To, że prezydent zna homoseksualistów nie znaczy jednak, że ich szanuje i że nie jest homofobem. Nawet w otoczeniu Wojciecha Wierzejskiego są osoby odmiennej orientacji, ale to nie przeszkadza mu nazywać ich pedofilami, grozić „laniem pałami”. Niemniej jednak, być może prezydent zmieni swoją retorykę w sprawach związanych z gejami, skoro to jego przyjaciele. Niech zapyta ich, jak się im żyje, czy czują się takimi samymi obywatelami jak on czy jego brat. Szokujące jest bowiem wciąż, jak bardzo poniżająco polscy geje są traktowani przez władzę.

źródło: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jaroslaw_kaczynski_moj_brat_ma_przyjaciol_gejow_5238.html [1]