Lech Kaczyński nie jest homofobem

„– Mój brat ma przyjaciół wśród tej orientacji, nikt nie może go oskarżyć o homofobię! – powiedział premier w wywiadzie dla „Le Soir”, komentując sprawę zakazu Parady Równości.

W tym samym wywiadzie premier przyznał, że „jest problem z wizerunkiem” Polski za granicą, ale nie jest to temat do rozmowy z przedstawicielami władz UE. – Nie muszę się martwić fałszywym wizerunkiem – zaznaczył. – Czy gdyby opisywano mnie jako wysokiego blondyna, miałbym się tym martwić? Jestem, jaki jestem, nawet jeśli wolałbym być wysokim blondynem.

Na pytania dotyczące zakazu Parady Równości, który Lech Kaczyński wydał będąc jeszcze prezydentem Warszawy, powiedział, że jego brat zrobił to „z troski o porządek publiczny”. – Nie ma w tym żadnej homofobii – podkreślił.”

Na portalu Wiadomości24.pl można eż przczytać komentarz Roberta Biedronia: wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego komentuje Robert Biedroń, szef Ogólnopolskiej Kampanii Przeciw Homofobii:

Nie ma niczego dziwnego w posiadaniu przyjaciół gejów w XXI wieku, w Polsce jest ich 2 miliony. To nie jest szokujące, można się było tego spodziewać. Każdy z nas ma takich przyjaciół, czasem nawet o tym nie wiemy. To, że prezydent zna homoseksualistów nie znaczy jednak, że ich szanuje i że nie jest homofobem. Nawet w otoczeniu Wojciecha Wierzejskiego są osoby odmiennej orientacji, ale to nie przeszkadza mu nazywać ich pedofilami, grozić „laniem pałami”. Niemniej jednak, być może prezydent zmieni swoją retorykę w sprawach związanych z gejami, skoro to jego przyjaciele. Niech zapyta ich, jak się im żyje, czy czują się takimi samymi obywatelami jak on czy jego brat. Szokujące jest bowiem wciąż, jak bardzo poniżająco polscy geje są traktowani przez władzę.

źródło: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jaroslaw_kaczynski_moj_brat_ma_przyjaciol_gejow_5238.html

8 komentarzyLech Kaczyński nie jest homofobem

 • lothriel

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  To ja współczuję tym przyjaciołom prezydenta – takiego przyjaciela :/

 • ciekawy

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  A kto mi przypomni jak nasz polityk mówił przed wyborami ” że jak on wygra” to gej nie będzie nauczycielem?

 • mTV

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  przypomina się powiedzenie: ja nie jestem pedałem, ale mój chłopak tak…

 • lothriel

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  😀 😀 😀

 • Just martin

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  wg kaczynskiego homofobia i dyskryminacja jest wtedy, gdy geje sa zwalniani z pracy za orientacje albo wtracani za to do wiezien. a poniewaz w polsce nie sa, zatem w polsce nie ma dyskryminacji. proste. ze tez dziennikarze nie moga tego zrozumiec… a ze zakazuje sie marszy rownosci a w szkolach nie mozna uczyc tolerancji to juz nie ma nic wspolnego z homofobia, ale z brakiem przyzwolenia na „promocje homoseksualizmu”. w ten sposob kaczynski jest przekonany ze wszystko jest ok.

 • MIchal

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  hahahahaha. może ci koledzy pana prezydenta coś o sobie powiedzą? no tak, juz o sobie powiedzieli. hihihihihi

 • antoś

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  „a ja nie jestem rasistą, ale jak murzyn siada obok w tramwaju to wysiadam”

 • dziennikhomoseksualisty

  [Re: Lech Kaczyński nie jest homofobem]

  hmm… w brukseli mowi tak ,a tu robi inaczej…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa