Koszmar podwójnego życia

O koszmarze podwójnego życia kryptogejów w związkach małżeńskich pisze portal o2.

„Małżeństwo to dla nich koszmar. Ukrywają swój homoseksualizm przed rodziną i znajomymi. Mają na pozór ułożone życie. Tylko od czasu do czasu znikają na parę dni, tłumacząc się służbowym wyjazdem. (…)

Odkrywają swoje prawdziwe skłonności dopiero wtedy, gdy się ożenią i założą rodzinę. Kryzys przychodzi w różnym wieku, ale najczęściej po czterdziestce. Początkowo brak zainteresowania heteroseksualnymi kontaktami tłumaczą sobie wiekiem, zmęczeniem czy przepracowaniem. Potem jednak poznają kogoś, najczęściej przez sieć. Mężczyznę w podobnym wieku, żonatego lub samotnego, który dotychczas bez szczęścia próbował związków z kobietami.

Zaczyna się podwójne życie. Nacisk ze strony rodziny jest ogromny. Obowiązki męża, ojca, głowy rodziny są ważne. Wypracowywana latami pozycja społeczna i zawodowa także skutecznie powstrzymuje przed ujawnieniem upodobań. Okłamywanie bliskich staje się codziennością. Tacy mężczyźni latami ukrywają homoseksualizm. Od czasu do czasu znikają z domu na parę dni. „Powody” są różne – służbowy wyjazd, wypad na ryby z kumplami, odwiedziny u dalekich krewnych. W USA związki heteroseksualnych kobiet i gejów nazywa się Brokeback marriages, od filmu „Brokeback Mountain”, którego bohaterowie mieli podobne problemy.

Za Oceanem powstają specjalne grupy wsparcia, pomagające homoseksualistom tkwiącym w małżeństwie. – Większość moich pacjentów przychodzi na spotkania, bo chce ratować stały związek. Opuszczenie rodziny i zamieszkanie z partnerem to ostatnia rzecz, którą chcieliby zrobić. Aby się przed tym uchronić, gotowi są opowiedzieć żonom o swoich skłonnościach. Obiecują wierność lub proszą nawet o zaakceptowanie okresowych skoków w bok. Takie układy udają się jednak bardzo rzadko – mówi dla „New York Times” terapeuta z Manhattanu Stephen McFadden.

(…)

Prawda wychodzi na jaw

Czasami jednak nie ma wyjścia – trzeba się przyznać. – To zapewne największe wyzwanie w twoim dotychczasowym życiu – czytamy w poradniku dla żonatych gejów na stronie marriedgay.org. Powody są różne. Kłamstwo ma krótkie nogi i rodzina prędzej czy później zacznie zadawać pytania. – Nawet jeśli bliscy mieli już powody, by cię podejrzewać, na pewno będzie to dla nich szok – stwierdza poradnik. Dodaje, że najlepiej odpowiednio „przygotować” żonę na takie przeżycie. Podczas codziennych rozmów można ujawnić zainteresowanie kulturą gejowską, podkreślać bliskość stosunków z męskimi przyjaciółmi. W końcu trzeba łagodnie wytłumaczyć małżonce swoje homoseksualne upodobania.

Tylko nieliczne kobiety potrafią zaakceptować takie wyznanie. Najczęstszą reakcją jest złość, czasem nawet histeria. Pojawiają się trudne pytania: „Dlaczego nie powiedziałeś mi wcześniej?”, „Od kiedy to trwa?” i te najgorsze: „Kochasz mnie jeszcze?” albo „Co z naszą przyszłością?”. – To ostatnie jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Warto zastanowić się, czy jest sens niszczyć związek, który trwa 10, 20 a nawet więcej lat i dotychczas nie było w nim poważniejszych zgrzytów. Jeśli małżonkowie ustalą sensowne zasady, które zadowoloną obie strony, to nie ma powodu się rozstawać – czytamy w poradniku. Często oznacza to przyzwolenie żony na spotkania męża z „przyjaciółmi”, ale bez seksu.

(…)

Porzucone panie też mają w sieci swój serwis. Piszą jak rozpoznać, że mąż jest gejem. Oto ich wskazówki:

* masz ochotę na seks tak jak zwykle, ale on uważa, że zbyt często chcesz się kochać,
* coraz rzadziej ze sobą sypiacie, mimo że wasz związek nie trwa jeszcze zbyt długo,
* on brzydzi się normalną aktywnością seksualną,
* przyznaje się do homoseksualnych przygód w przeszłości,
* odwiedza bary gejowskie mówiąc, że tylko tam może spokojnie pogadać z niektórymi znajomymi,
* ogląda homoseksualne filmy porno,
* nagle zaczyna wypowiadać się pozytywnie o kulturze gejowskiej,
* podoba mu się, kiedy komplementują go inni faceci.

przeczytaj cały artykuł na portalu o2: http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=7229

9 komentarzy do:Koszmar podwójnego życia

 • guest

  [Re: Koszmar podwójnego życia]

  ” * nagle zaczyna wypowiadać się pozytywnie o kulturze gejowskiej”

  Bez komentarza..

 • lothriel

  [Re: Koszmar podwójnego życia]

  „Piszą jak rozpoznać, że mąż jest gejem. Oto ich wskazówki:”
  „przyznaje się do homoseksualnych przygód w przeszłości,”

  Ot i wskazówka :D

 • Asiunia

  [Re: Koszmar podwójnego życia]

  „Odkrywają swoje prawdziwe skłonności dopiero wtedy, gdy się ożenią i założą rodzinę”- ściema. Prędzej „tłumią swe skłonności myśląc, że ożenek stanowić będzie potwierdzenie ich męskości”, lub wręcz „rodzina stanowi zasłonę dymną, za którą można bez podejrzeń oddawac się homoseksualnej miłości”. Ot cała prawda o żonatych gejach. Nikt mi nie wmówi, że biedactwa „nic nie wiedziały”, to tak jakby człowiek nie wiedział, czy woli golonkę czy może tort bezowy.

 • lothriel

  [Re: Koszmar podwójnego życia]
  :D dobre!
  Ale czasami życie jest bardziej skomplikowane, niż golonka i schabowy :)

 • ka

  [do asi]

  Asiu, jak Ty niewiele musisz wiedzieć o życiu.
  Dla porządku – jestem gejem, ale od początku zdeklarowanym. Ten tekst nie jest o mnie, ale znam kogoś takiego. I to wystarczy.

 • do ka

  [Re: Koszmar podwójnego życia]

  O życiu wiem wystarczająco wiele, aby odróżnić hipokryzję i zakłamanie od autentycznego zagubienia. Otwórz oczy i uważnie obserwuj, może wtedy także to dostrzeżesz. I to wystarczy.

 • mTV

  [Re: Koszmar podwójnego życia]

  Odkrywają swoje prawdziwe skłonności dopiero wtedy, gdy się ożenią i założą rodzinę.
  bzdura. osoba pisząca w ogole nie wie o czym pisze. swoje prawdziwe skłoności tacy faceci i kobiety kamuflują, uważając że ślub załatwi im w oczach rodziny i społeczeństwa status tzw {normalności}, przy jednoczesnym prowadzeniu drugiego życia, a czasem i wielu. to samo się tyczy osób tzw. {duchownych}. wynik ten sam.

 • Sluchainaya

  [Re: Koszmar podwójnego życia]

  Niekoniecznie bzdura. Od skłonności homoseksualnych a do pełnej świadomości swojej seksualności jest długa droga.

  Uważam jednak, że w momencie kiedy świadomość ta nadejdzie, taki człowiek przede wszystkim powinien porozmawiać ze swoim dotychczasowym partnerem i wspólnie przyjąć jakieś rozwiązanie. tej niezręcznej sytuacji. W innym przypadku będzie się męczyć zarówno osoba ,która odkryła w sobie homoseksualne skłonności, jak i osoba, z którą była dotychczas.

 • oszukana

  [Re: Koszmar podwójnego życia]

  Jak to czytam to robi mi się słabo każdy się użala nad losem gejów jacy to oni nieszczęsliwi a pomyślał ktos
  o żonach ?Wiecie co one przeżywają ?po jasną cholerę było deklarowanie miłości skoro wiedział że woli facetów ?
  jestem żoną takiego kryptogeja.
  Niedawno nakryłam go w moim domu z obcym facetem po prostu zwymiotowałam ,podejrzewałam cos widziałam dziwne filmy adresy internetowe ale wmawiał mi ze to pomyłka .To dla mnie szok .Oszukiwał mnie od początku szkoda mi tylko dzieci i modle sie aby nigdy sie nie dowiedziały ze ich ojciec to gej.Chciałam miec normalnego faceta nie żeniłabym sie z gejem o to mam najwiekszy żal,potrzebna byłam do urodzenia dzieci i do tzw. zasłony dymnej przed społeczeństwem.tacy kryptogeje to dla mnie tchórze mysla o sobie a nie pomysla ze marnuja drugiej połowie zycie .Nie wiem jak mam dalej życ załamana.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa