- homiki.pl - http://homiki.pl -

Epidemia według Prymasa

Jak zwykle, na Jasnej Górze odbyła się uroczystość, podczas której naród obiecał być lepszy. Jeszcze lepszy. Przy okazji oberwało się tym gorszym: pedałom, lesbom, gangom przestępczym, hałaśliwej muzyce i telefonom komórkowym. Z troską pochylamy się nad wypowiedzą Prymasa.

Według kard. Glempa, w kwestii podejścia do małżeństwa „wrogowie Kościoła zadali mu wiele ran”. „Wbrew prawom natury kwestionuje się instytucję małżeństwa i stawia się na związki partnerskie. Czyżby nowa epidemia nawiedziła ludzkość?” – pytał prymas.
pisze Gazeta Wyborcza. Krytycznie ocenił również realizację przyrzeczenia zwalczania nałogów, a pielęgnowania cnót. „Wydaje się, że nadto lubimy wady, a nie jesteśmy skorzy do pielęgnowania cnót. Duże zadanie przed nami” – wskazał w homiliii prymas, zaznaczając, że zbyt mało wysiłku „wkładamy w kulturę bycia ze sobą”, zarówno w sensie osobistym, jak i społecznym.

(..) „Trudno nie zauważyć, że idą nowe czasy i nowy styl życia osobistego i wspólnot. Zamiast wojny jest terroryzm, zamiast zbójów z fantazją są gangi przestępcze – i zabierają ubogim, aby dać bogatym. Zamiast muzyki jest hałas. Ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać, jak tylko przez +komórki+. Można pieniędzmi szastać, nie mając ich w ręku. A pieniądz, zamiast pomóc człowiekowi, może go zniszczyć. Oto niektóre migawki z nowego stylu życia, w które Kościół ma wejść i wnosić ewangelię” – mówił kard. Glemp.

Redakcja posłusznie owija się w koce i pełza w kierunku cmentarza. Właściwie w przemówieniu Prymasa nie znalazłem nic nowego, czego byśmy już na swój temat nie słyszeliśmy. Bardzo jednak niepokojąca jest zbieżność dzisiejszego wystąpienia z exposee premiera Kaczyńskiego. Boję się, że geje i lesbijki stają się – chcąc czy nie chcąc – wrogiem narodu odpowiedzialnym nie tylko za zgorszenie, ale w przyszłości za susze, stonkę ziemniaczaną, bezrobocie i deficyt budżetowy.
Jakby ktoś zapomniał – zapraszam: www.popieram.pl [1]