- homiki.pl - http://homiki.pl -

Częstochowski Pluton

Posted By PTT On 30 sierpnia 2006 @ 14:36 In Na barykady | 5 Comments

Idą wybory samorządowe. Jak zwykle jesteśmy karmieni kiełbasą przedwyborczą przez większą część polityków. O ile do mediów nie przebijają się, jak na razie, żadne obietnice skierowane do środowiska LGTB, o tyle moja ulubiona partia – LPR – zaczyna żądać spełnienia swoich postulatów. Pokazuje się przy tym w ciekawym miejscu…

Chodzi o wprowadzenie konstytucjonalnego zapisu chroniącego życie ludzkie od poczęcia. Propozycje składa partia, która szczyci się swoimi katolickimi fundamentami i tradycyjnym postrzeganiem świata. Jednocześnie (o zgrozo!) apeluje, żeby przywrócić karę śmierci. Po pierwsze – aborcja to indywidualna decyzja każdej kobiety, jak i jej partnera, który jest także odpowiedzialny za przyszły los dziecka, i jakoś nie jest nigdy potępiany na równi z płcią żeńską (co słusznie zauważył mój przyjaciel), po drugie – zabraniając zabiegu aborcyjnego i tak się na niego godzimy, pozostawiając go w podziemiu. W podziemiu, gdzie kobieta nieraz przeżywa katusze, związane z brakiem higieny i z podejściem lekarza. Po trzecie – przekonanie kobiety do zmiany decyzji i urodzeniu dziecka nie będzie możliwe gdzieś w ciemnej dzielnicy lub na skraju nerwicy, wywołanej ostracyzmem społecznym – przeciwnie, nie traktując aborcji jako tematu tabu, umożliwi się pomoc organizacjom, które wspomogą potencjalnych rodziców w decyzji.

Takie LPR-owskie „rozjechanie” światopoglądowe i przymykanie oczu na rzeczywistość oczywiście jest zgodne z nauką Kościoła. Zabawne, jak można interpretować Biblię. Nie poczuwam się do tego, aby samemu to robić, choćby dlatego, że nigdy jej tak naprawdę nie przeczytałem – no oprócz Apokalipsy, która jako wiernemu fanowi filmów grozy nie mogła przejść koło nosa.

Apel LPR został wystosowany z Częstochowy, a jako nagrodę dla jego zwolenników Roman Giertych dzielnie obiecał, grzmiąc na konferencji: „że wprowadzenie konstytucyjnej ochrony życia będzie wypełnieniem jednego z przyrzeczeń Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego”. Już nie czepiam się uogólnienia w słowach „Narodu Polskiego”, ale naiwnej wiary pana G., że narodowi zależy na czymś, co padnie z jego ust, w sytuacji, gdy LPR ma poparcie między 3% – 1%.

W tym samym mieście, w tym samym niemal czasie, dało się usłyszeć jeszcze inne apele, miotane niczym błyskawice. Prymas Polski zagrzmiał niespodziewanie: „Wbrew prawom natury kwestionuje się instytucję małżeństwa i stawia się na związki partnerskie. Czyżby nowa epidemia nawiedziła ludzkość?” Jeśli już to zbawienny antybiotyk, na wirusy homofobii i braku równości społecznej. Antybiotyk, który toleruje komórki hetero, więc nie wiem, skąd takie podenerwowanie – chyba, że prymas przeczuwa, że jego słowa już godzinę po apelu zostaną zobojętnione przez promile alkoholu do niedzielnego piwka i stężenie testosteronu w katolickich pięściach, katolickiego męża, po katolicku pokazującego swojej żonie, jak to jest „gdy zupa była za słona”. Poza tym w naturze nie istnieje takie zjawisko jak „małżeństwo”, za to istnieje niski poziom inteligencji u człekokształtnych.

Sugerując się sondażami, mam to szczęście przewidzieć, że tak jak Pluton został zdegradowany jako planeta i „wyrzucony” poza Układ Słoneczny, tak i LPR orbitując dalej wokół swoich chorych pomysłów, zostanie wchłonięta przez czarną dziurę niebytu politycznego – i nawet karłem nie zostanie, co tylko doda poklasku dla biednego, małego, zdegradowanego, nazwanego właśnie tak – Plutona. A słowa prymasa? To tylko resztki dawnej planety, której kawałeczki spalają się w atmosferze zdrowego rozsądku.

Autorzy:

zdjęcie Damian Niebieski

Damian Niebieski [1]

Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/08/czstochowski-pluton/

URLs in this post:

[1] Damian Niebieski: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_309/

[2] Odnawialne, niepowtarzalne: http://homiki.pl/index.php/2007/11/odnawialne-niepowtarzalne/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.