Zwolnił pracownika, bo nie znosi gejów?

Janusz Boguszewicz, tłumacz z niemieckiego oskarża swego byłego szefa, dziś wojewodę dolnośląskiego z PiS, że wyrzucił go z pracy, za to że jest gejem.

Wprawdzie było to trzy lata temu, a w ubiegłym roku pracodawca, czyli wrocławski magistrat, poszedł z Boguszewiczem na ugodę i wypłacił mu ok. 8 tys. zł odszkodowania, to jednak ten do dziś ma poczucie niezawinionej krzywdy: – Od tamtej pory mniej zarabiam, nie mogę znaleźć stałej pracy. Zwolnił mnie, bo nie pasowałem do prawicowego wzorca urzędnika. Wielu ludzi w służbie publicznej ukrywa dziś swoje preferencje seksualne. Nie chcą dzielić mojego losu.

Boguszewicz w biurze promocji wrocławskiego urzędu miejskiego przepracował prawie osiem lat. W 2002 roku jego dotychczasowy przełożony Jacek Protasiewicz został posłem PO. Zastąpił go Krzysztof Grzelczyk, obecnie dolnośląski wojewoda.

– Już po kilku tygodniach zaczął się mobbing – opowiada Boguszewicz. – Pan Grzelczyk stopniowo odsuwał mnie od ważniejszych zadań. Byłem tylko krytykowany. Nie zabierał mnie za granicę. Wolał młode, atrakcyjne kobiety.

Po niespełna roku pracy pod nowym szefem dostał wypowiedzenie. Oficjalnym powodem była reorganizacja biura i redukcja etatów. Ale Boguszewicz uważa, że poleciał za orientację seksualną: – Grzelczyk za plecami mówił o mnie „ten pedał”.

:: Więcej u źródła: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3476031.html

2 komentarzeZwolnił pracownika, bo nie znosi gejów?

  • QUASIMODO

    [Re: Zwolnił pracownika, bo nie znosi gejów?]

    Znajdzie się kij na heterycki ryj musiałem to wykrzyczeć ja, ja jako GAY

  • baronin

    [Re: Zwolnił pracownika, bo nie znosi gejów?]

    PiS i wszystko jasne,przeciez to banda ciemniakow z ciemnogrodu, gdzie glowa panstwa jest ojciec dyrektor.Pozdrawiam wsystkich o orietacji homoseksualnej.Przed Bogiem jestesmy wszyscy rowni!!!!!!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa