Homiki jawne w miejscu pracy

Niedawno witaliśmy nową organizację TEGL zajmującą się aspektem ekonomicznym naszego życia. Miło nam przedstawić kolejny przejaw aktywności tej struktury. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wstępnego badania o naszej „jawności” w miejscu pracy. Badania bardziej szczegółowymi metodami TEGL zapowiada na jesień.

Przeprowadzone przez Towarzystwo Ekonomiczne na rzecz Gejów i Lesbijek oraz Magazyn Ekonomiczny Gejblade.pl wstępne badanie internetowe wśród LGBT wskazuje, że aż 58% z nich jest w minimalnym choć stopniu jawnych w miejscu pracy.

Opublikowany właśnie raport „Geje i lesbijki w środowisku pracy” wskazuje na intensywny proces ujawniania się LGBT wśród swoich kolegów w pracy, co jest szczególnie widoczne, analizując różnice między odpowiedziami osób z różnych generacji (2x niższa jawność wśród ankietowanych powyżej 40 roku życia).

szczegóły i ciąg dalszy:
http://www.gejblade.pl/tegl/informacje/10-07-2006.htm

raport w formacie pdf:
http://www.gejblade.pl/tegl/dokumenty/GejLesSTAT_test_job_03-07-2006.pdf

9 komentarzyHomiki jawne w miejscu pracy

 • y00rek

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  Zestawiając to co powyżej z tym co powiedział
  Robert Biedroń (w innym tekście na homikach.pl):

  „Dlatego 99 procent gejów i lesbijek w pracy ukrywa swoją orientację. Są po prostu niewidoczni.”

  „Przychodzi pani do jakiejś firmy i pyta na recepcji, czy pracuje tu gej. Nie wskażą pani takiej osoby. To najbardziej jaskrawy przykład dyskryminacji, jaka panuje w tym kraju. Heteronormatywny świat zmusza osoby homoseksualne do ukrywania się.”

  Cóż, wydawało mi się zawsze, że jeśli w danej sprawie strony mają stanowiska wzjamenie sprzeczne, to albo:

  któraś ze stron mija się z prawdą
  strony nie mówią o tej samej sprawie.

  Jak jest w tym wypadku?

 • lukasz

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  ja chyba wiem kto sciemnia…. ale TEGL to najlepsza gejowska inicjatywa w ciagu osattnich paru lat.kapelusze z glow. nareszcie.

 • Michal

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  nie chce być złośliwy, więcpowiem tylko, że racja jest po stronie TEGL.

 • teddy

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  hmmm… w Warszawie czy większych miastach, to pewnie więcej gejow i lesbijek jest wyautownych. Ale w takim np. Ostrowcu Świętokrzyskim, albo dajmy na to – Pcimiu dolnym, to chyba jawnego geja nie znajdziesz. A to przecież ponad 70 procent polskiej populacji = mieszkańcy innych miejscowości nićwielkie miasta.
  Ankieta TEGLa to ankieta internetowa, więc zupełnie pominięto ludzi, którzy nie mają dostępu do internetu, a takich jest mnóstwo, szczególnie w małych miejscowościach.

 • y00rek

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  Hmmm…. istnieje w Polsce taka firma, która nazywa się Telekomunikacja Polska, no i ta firma ma taką usługę – Neostrada się nazywa. Słyszałeś o niej ‚teddy’? No i dzięki tej usłudze możesz mieć dostęp do internetu nawet w malutkiej miejscowości za małe pieniądze. To po pierwsze.

  Po drugie – faktycznie próba badana przez TEGL nie była za duża – ale jest zapowiedź znacznie większych badań na jesieni – poczekamy, zobaczymy.

  Po trzecie – w raporcie TEGL jest wyraźnie napisane jakie osoby znalazły się raczej na pewno poza zasięgiem badań (z powodu zbierania ankiet pzez internet) – nieuprawnione jest zatem rozszerzanie wniosków z badania na całą populację gejów i lesbijek w Polsce, ale na sporą jej część – już tak.

  Podsumowując – raport jest bardzo ciekawy, zaostrza tylko apetyt na następne większe badania, no i już prowadzi do wniosków hmmm…. trochę kontrowersyjynych (w odniesieniu do np. wypowiedzi Roberta Biedronia).

 • pip

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  przebadano 120 osob majacych akurat dostep do internetu, to szalenie miarodajne badanie. jutro przebiegne sie z mikrofonem po paru stolecznych darkroomach, po czym opublikuje to jako obiektywna i spelniajaca wszelkie kryteria ankiete na temat stosunku homoseksualistow do monogamii.

 • pip

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  choc wydaje mi sie, ze nie tyle autorzy raportu (opatrzonego podtytulem „badanie wstepne”), co jego komentatorzy robia z igly widly.

 • y00rek

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  Już po Twoim pierwszym komentarzu widać, że lekturę raportu ograniczyłeś chyba do tytułu (ew. podtytułów). Ograniczenia wynikające z zastowanej techniki są w raporcie bardzo wyraźnie przedstawione. Po drugie duże badania Izdebskiego z końca 2005 (skrócony raport był w Newsweeku) były przeprowadzone na próbie 400 osobowej. Sondaże na próbkach 1000 osobowych uważa się już za wystarczające do reprezentowania poglądów całego społeczeństwa (o ile zadbano tylko, o prawidłowy dobór próbki, prawidłowy tj. reprezenatywny dla społeczeństwa).

  Miarodajność badań nie polega na bezsensownym zwiększaniu próbki: jeśli chciałbyś zbadać ile statystycznie dzieci urodziła badana osoba, to choćbyś przepytał milion facetów i ani jednej kobiety, to nie uzyskasz wyników lepszych (odzwierciedlających stan faktyczny), niż gdybyś zbadał 50 mężczyzn i 50 kobiet.

  Wyniki raportu są intrygujące, choć to tylko badania wstępne – tym niemniej stoją w tak drastycznej sprzeczności z pewnymi wypowiedzami, że już na ty wstępnym etapie powinno skłonić to niektórych do rewizji swoich wypowiedzi, a przynajmniej do większego zastanowienia.

  Na wnioski poważniejsze zaczekam do zapowiadanych większych badań.

 • pip

  [Re: Homiki jawne w miejscu pracy]

  juz po moim pierwszym komentarzu widac, ze chyba przeczytalem inny raport.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa