Gorzko, gorzko! w Czechach

Odpocznijmy na chwilę od brunatniejącej w kraju nad Wisłą atmosfery. Tuż za południową granicą natykamy się na zupełnie inne nastroje.

„Dwie pary zawarły pierwsze w historii Czech małżeństwa homoseksualne – pisze Gazeta.pl. – Od soboty obowiązuje w tym kraju prawo pozwalające na związki partnerskie osobom tej samej płci.

Pierwszy ślub odbył się rano w Ostrawie. „Tak” powiedzieli sobie panowie o imionach Pepa i Karel. Para żyła ze sobą w związku od siedmiu lat. Nowożeńcy wyjaśniali licznie zebranym w ostrawskim urzędzie stanu cywilnego dziennikarzom, że zdecydowali się zalegalizować swój związek z przyczyn praktycznych. „Mamy trochę wspólnych oszczędności, jeśli któremuś z nas coś by się stało mamy świadomość, że druga osoba nie zostanie bez środków do życia” – tłumaczyli.

W tym samym urzędzie związek partnerski zawarły dziś także dwie kobiety – Vendulka i Stepanka. Jedna z nich wyznała, że w dniu, w którym ustawa weszła w życie, natychmiast poprosiła o rekę swoją ukochaną. Obie żałują jednak, że prawo nie pozwala im na adopcję dzieci.
(…)
Przeprowadzony niedawno wśród Czechów sondaż pokazał, że większość z nich jest przychylna zawieraniu małżeństw przez osoby tej samej płci. Niemal co piąty Czech zgodziłby się też na to, by pary takie mogły adoptować dzieci.”

Czechom i Czeszkom gratulujemy zwycięstwa, Polakom gratulujemy premiera Marcinkiewicza, wicepremiera Leppera i Ministra Giertycha. Mamy nadzieję, że wiatr przemian doleci w końcu do Polski.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3455724.html

2 komentarzeGorzko, gorzko! w Czechach

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa