Gejżołnierze do cywila

Za wp.pl:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8389599&rfbawp=1152649056.968&ticaid=11f1e

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji najpierw oświadczyła, iż w związku z ok. 150 uwagami krytycznymi od widzów zamierza monitorować planowany na czwartkowe bardzo późne wieczory w Polsacie rozrywkowy program reality show „Gay Army”, w którym banda homików trafia do wojska rodem z „Full Metal Jacket”. Przew. Kruk ogłosiła:

KRRiT „przypomina, że audycje, reklamy i wszelkie inne przekazy (…) nie mogą to być audycje społecznie szkodliwe, które niekorzystnie wpływać będą na kształtowanie poglądów, postaw i wzorców zachowań” – podkreśliła przewodnicząca.

Przypomniała też, że „pokazywanie jakichkolwiek zachowań, które mogą mieć negatywny wpływ, nie tylko na widzów małoletnich (…), będzie wiązać się z odpowiedzialnością nadawcy”.

Co ma piernik? Czy ktoś widział ten program? Czy to oznacza, iż homik, którego jeszcze nikt nie widział na ekranie, z zasady może mieć negatywny wpływ?

Kilka godzin później Polsat ogłosił wycofanie się z emisji programu, też po telefonach od (potencjalnych, zapewne oburzonych) widzów. W ramówce miał zastąpić amerykańskie reality show, w którym na kilka dni rodziny zamieniały się mamami. W jednym z ostatnich odcinków rodzina konserwatystów z Teksasu zamieniła się na mamę z parą lesbijek.

To ci dopiero.

No dobrze, więc kto program widział? Część redkacji oglądała, w skandynawskim oryginale, więc zapewne umknęło nam kilka wiekopomnych dialogów. Program jest wielce rozrywkowy i nawet zabawny. Czy stereotypy obala? Na pewno oswaja – i z wojskowością, i z różnymi homikami. Jeśli kogoś ośmiesza, jeśli ośmiesza, to na równi ideę wojska, jak i dobrodusznie pocieszne homiki. Szkoda, iż polski widz znów musi zaufać 150 skarżącym się Polsatowi i pani Kruk.

Jeśli chodzi o znikające audycje – w Radiu BIS, które jest rozgłośnią publiczną, w niedziele nie będzie już programu Kolektywu Masala prowadzonego przez Maxa Cegielskiego i Rafała Kolacinskiego. Ostatni program miał być poświęcony działalności antyfaszystowskiego stowarzyszenia Nigdy Więcej i zagrożeniom ze strony grup neofaszystowskich i podobnych w Polsce. Nowe władze rozgłośni uznały, iż temat im się nie podoba, a na takie poglądy i taką audycję nie ma miejsca w „nowej formule programowej radia BIS”. W gazeta.pl łatwo państwo wyszukają informacje o desancie koalicajntów na różne programy Polskiego Radia.
Tropy tu: http://pl.indymedia.org/pl/2006/07/21785.shtml
http://forum.polskieradio.pl/bis/posts.aspx?t=88

9 komentarzyGejżołnierze do cywila

 • Erico

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  no przecież Jarek ma teraz inne rzeczy na głowie niż oglądanie TV, a to by go dekoncentrowało…

 • Walpurg

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  Piszmy do polsatu!
  Ja już wysłałem swój protest:

  poczta@polsat.com.pl

 • Maciek Mironowicz matteom@interia.pl

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  gratuluje, pewnie zagrozili wam odcieciem jakiejs kampanii reklamowej, co? no tak, pecunia non olet. juz sobie sciagam na e-mule’u, obejrze z facetem, zreszta i tak nie mieszkam dzieki Bogu w Polsce.
  Dumni z sebie jestescie?
  Pozdrawiam z Londynu
  Maciek

 • jlct

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  Ja bym to ptaszysko do ostatniego pióra oskubał (mówię o E. Kruk). Toż to cenzura dokładnie taka jak za PRLu.

 • lothriel

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  Ta Krukówna to jest p*********! Co ona sobie myśli, że będzie mnie umoralniać!? Stara panna jedna – wczoraj w powtórce Szymon Majwewski Show – niezłe żarty z niej był 🙂 hehehh….

 • jacek

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  Witamy w Polsce!!!!!!!

 • k

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  Polsat jak Polsat – po prostu polshit. 😉 Swojego czasu zrobili z Fronda dokument o leczeniu z homoseksualizmu. Do tej pory emituja to w Polsat Zdrowie i Uroda.

  Najbardziej denerwuje mnie sytuacja w Polskim Radiu i ten Sobala. Po prostu wstyd i skandal, co teraz tam sie dzieje.
  A z Radia BIS zrobia Radio PIS.

 • lukasz

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  jestem w szkole w danii i widzialem pare odcinkow tego reality. jest denne. plytkie. dla idiotow i homikow. ale kruk zaczyna mi dzialac na nerwy… czy tylko ja mam wrazenie, ze spolecznie szkoldliwe sa antysemickie felietony RM?

 • Uschi/Sass -> lukasz

  [Re: Gejżołnierze do cywila]

  „dla idiotow i homikow” – co miałeś na myśli? homiki=idioci? mam nadzieję, że to jakieś omsknięcie… nieładnie obrażać gospodarza w jego własnym domu…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa