Europride w Londynie, paradowali też w Madrycie

Tegoroczne Europride odbyło się w ten weekend w Londynie i natrafiło na skandaliczną jak na Anglię pogodę, mianowicie koszmarny upał. Ze strony brytyjskiej uwagę zwracały platformy i oficjalny pochód urzędników państwowych i przedstawicieli homików w różnych zawodach. Szczególnie licznie reprezentowani byli pracownicy skarbówki (rozdawali przy okazji poradnik podatkowy), marynarze floty Jej Królewskiej Wysokości oraz pracownicy policji.

Europridem zajęło się także homofobią buszującą po Europie Środkowej i Europie wogóle. M.in. uczczono pamięć ofiar zabójstw o homofobicznym tle, jakie na terenie kontynentu niestety miały miejsce w przeciągu ostatniego roku. Polscy działacze LGBT obecni na Europride udzielali wywiadów dla tamtejszych mediów polonijnych i świeżo-emigracyjnych.

Tymczasem frekwencja w Madrycie była znacznie lepsza, półtora miliona homików opowiadających się na rzecz rodziny i domagających się niedyskryminowania rodzin z jakiejkolwiek przyczyny. Przypominamy, że gospodarstwa domowe homików w Hiszpanii od roku mają się lepiej, odkąd obowiązuje ustawa zrównująca homiki w dostępie do małżeństwa.

info za netem zagranicznym

1 komentarz do: Europride w Londynie, paradowali też w Madrycie

  • Hura

    [Re: Europride w Londynie, paradowali też w Madrycie]

    Super! Niech ludzie wychodzą i pokazuja że miłość i poszanowanie inncyh to najbardziej porządane w demokracji postawy. Nie dresiarstwo i fobie, lecz otwartość i dialog. 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa