Czarodziejska różdżka w służbie rządu

Znaleziono na http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3458280.html

Po wakacjach rozpocznie się wielka PR-owska ofensywa mająca naprawić wizerunek naszego kraju za granicą – dowiedziało się „Życie Warszawy”. To reakcja na fatalny obraz Polski w zachodniej prasie. Twarzą kampanii ma być Kazimierz Marcinkiewicz.

Zdecydowane pogorszenie się wizerunku rządu i całej Polski w prasie zachodniej zaczęło się, gdy do koalicji dołączyła Samoobrona i LPR. Nowy gabinet posądzany jest m.in. o antysemityzm, homofobię i antyunijność. Dlatego premier zdecydował się na dużą kampanię promocyjną.

„Sytuacja jest zadziwiająca. Mamy dobre wyniki gospodarcze podziwiane w innych krajach. Nasza pozycja w UE jest silna. Niestety, nie ma to żadnego przełożenia na zachodnie media, gdzie jesteśmy pokazywani jako dziwny, ultrakonserwatywny i zaściankowy kraj” – tłumaczy motywy swej decyzji premier Kazimierz Marcinkiewicz.

a jak ma to wyglądać?

(…) nasze ambasady na całym świecie dostaną instrukcję, jak postępować w przypadku kolejnych niesprzyjających Polsce informacji. Nasze placówki mają jednocześnie prostować te artykuły i wysyłać o nich raporty do Warszawy. „Po drugie, planujemy większe otwarcie się na dziennikarzy zachodnich” – dodaje Ciesiołkiewicz. Np. gdy premier będzie odwiedzał jakiś kraj, to oprócz oficjalnej konferencji prasowej, będzie się również odbywało dodatkowe spotkanie dla dziennikarzy z tego kraju. Premier udzieli też serii wywiadów prasie zagranicznej. (…) Do liczniejszych spotkań z prasą zachodnią mają też być zachęcani wicepremierowie – Andrzej Lepper i Roman Giertych.

Komentarz:

Wtrącam się, jako że najwyraźniej, sam premier mówi, budowanie PRu potrzebne jest po ostatnim psioczeniu na Polskę przez parlament europejski i inne podobne.

Rzeczywiście, sytuacja jest zadziwiająca. Tacy jesteśmy fajni, a oni nas tam nie lubią.

Skoro widzą nas aż tak źle, widocznie jest coś na rzeczy, niezależnie od stanu gospodarki, bo na tym świat się nie kończy. Zamiatanie spraw pod dywan i gesty przed kamerami niewiele załatwią, wręcz przeciwnie.

Ciekawym przykładem mogą być wspomniane sprostowania słane przez ambasady np dotyczące nas, homików. Czy zatem ambasady będą udowadniać w zagranicznej prasie, że polskim homikom się fantastycznie dzieje? Nie dzieje się najgorzej, ale po co członkowie rządu czy parlamentu robią wiele, by nam dokuczyć, nas oczernić, nam powtykać szpilki? To co sprostuje ambasada? Że o homofobii w Polsce nie ma mowy, bo pojęcie homofobii jest dla RP kulturowo obce, a poza tym u nas zawsze się pedalstwo biło i lżyło? No i wreszcie – jaki PR zrobią wicepremierowie?

Z perspektywy homików najlepszy PR nie zastąpi konkretnych rzeczy, na przykład edukowania kolejnych pokoleń w wolności od uprzedzeń czy też zorganizowania dla homików papierka – rejestracji gospodarstwa domowego. Aż tyle.

2 komentarzeCzarodziejska różdżka w służbie rządu

 • szymon--

  [Re: Czarodziejska różdżka w służbie rządu]

  Oj komplet noży bojowych otwiera mi się w kieszeni. Aż się prosi o kampanię społeczną typu http://www.PolishPrimeMinister.com – stronę z pięknym zdjęciem Marcinkiewicza i dokładnym cytatem (wraz z podaniem źródła), gdzie Pan Premier mówi, że homoseksualizm to choroba i trzeba działać. Oczywiście klasyczny zestaw bannerów, buttonów (patrz trójkątne-wstęgi na strony kampanii make poverty history) itd itd itd….

  Oni poważnie działają destruktywnie.

 • Kirke

  [Re: Czarodziejska różdżka w służbie rządu]

  No bo Polacy k**** sa tolerancyjni, tylke te cholerne pedały, Żydy i murzyny robią Polsce złą reklamę. Przemiawia przez nas miłość bliźniego, chrześcijańska pokora, skromność i w ogóle, jesteśmy Narodem Wybranym! Mesjaszem Narodów!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa