Tolerancja won ze szkoły?

Mirosław Sielatycki stał na czele Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Ośrodek, powołany na początku lat dziewięćdziesiątych, cieszył się ogromnym szacunkiem. Dla pedagogów z całego kraju organizował kursy doskonalenia zawodowego, wydawał podręczniki i inne cenne publikacje. Dziś przeszkadza nowemu wicepremierowi – ministrowi edukacji. Zapewne fundusze ośrodka „lepiej” przydadzą się np. Narodowemu Instytutowi Wychowania.

Sielatycki „wyleciał” za, jak mówi wicepremier – minister, publikację książek namawiających szkoły do kontaktowania się z organizacjami homoseksualnymi.

Gezeta Wyborcza o owej łże-publikacji:
CODN wydał oficjalny poradnik Rady Europy dla szkół. Z 50 scenariuszy lekcji o prawach człowieka tylko jeden mówi o dyskryminacji mniejszości seksualnych.

„Problem” w tym, że publikacja ta, dzieło ekspertów Rady Europy, ukazała się równocześnie na całym kontynencie i została bardzo ciepło przyjęta jako przykład wspólnej akcji państw na rzecz otwartości i przełamywania barier. A więc Rada Europy się wtrąca. Dalej GW:

– Nie rozumiem, w jaki sposób nauczanie tolerancji może stać się powodem do dymisji – mówi Terry Davis, sekretarz generalny Rady Europy [ten sam, który niedawno wystosował list potępiający niemalże oficjalną homofobię w Rosji – red.]

Davis spotkał się wczoraj w Strasburgu ze stałym przedstawicielem polskiego rządu przy Radzie i poprosił go o wyjaśnienia. – Dałem wyraźnie do zrozumienia, że polski rząd może oczywiście swobodnie decydować o tym, czy chce wykorzystywać publikacje Rady Europy do celów edukacyjnych. O ile wybór naszych publikacji nie jest obowiązkowy, o tyle przestrzeganie wartości i zasad, które są w nich opisane, opcjonalne już na pewno nie jest – napisał Davis w opublikowanym po spotkaniu komunikacie.

Rada Europy jest najstarszą powojenną instytucją europejską. Należy do niej 46 państw. Jej zadaniem jest promowanie demokracji i praw człowieka. [tutaj arcysłynne „odwoływanie się do Strasburga” – red.]

Szerzej o publikacji, nadal GW:
„Wydanie publikacji Rady Europy »Kompas. Edukacja o prawach człowieka w pracy z młodzieżą « zostało umieszczone w planie pracy CODN zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji. (…) Absurdalne jest twierdzenie, że publikacja nawołuje do promowania homoseksualizmu. Ideą tej książki jest budzenie szacunku do drugiego człowieka i budowanie właściwych relacji” – napisali w liście otwartym [protestujący pracownicy Ośrodka – red].

Protest pojawił się też w internecie, na stronie www.codn.home.pl. „Jeśli dziś dopuścimy do tego, by takie działania ministra pozostały bez naszej reakcji, to jutro podobny los może spotkać każdego nauczyciela, który odważy się prowadzić w szkole zajęcia na temat praw człowieka lub na inne tematy, które zostaną uznane za niewłaściwe i niewygodne” – pod tymi słowami podpisało się już ponad cztery tysiące osób.

– To sprawa bez precedensu, która rzuca złe światło na Polskę w oczach całej Europy. Minister edukacji zwolnił urzędnika państwowego za to, że realizował naszą politykę europejską i zadania uzgodnione z MEN. Druk poradnika Rady Europy został przecież zatwierdzony przez poprzedniego ministra Michała Seweryńskiego – mówi Irena Dzierzgowska, b. wiceminister edukacji.

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3415990.html

podkreślenia od redakcji

4 komentarzeTolerancja won ze szkoły?

 • aferzysta

  [Re: Tolerancja won ze szkoły?]

  Wielka afera. Książka ma 400 stron, a na 5 (słownie: pięciu) omawiany był temat o tym jak rozmawiać z uczniami o homoseksualiźmie, i gdzie zdobyć naukowe, obiektywne informacje na ten temat. Giertych, ośmieszasz się….

 • wroytek

  [Re: Tolerancja won ze szkoły?]

  Dość już Gier-tych w ministerstwie!!!!!!!!!!

 • lothriel

  [Re: Tolerancja won ze szkoły?]

  Panie Giertych kończ waść! Wstydu oszczędź!

 • Aise.

  [Re: Tolerancja won ze szkoły?]

  No, na pewno mu się uda. Na 100%. zwłaszcza jeżeli w typowej szkole hymnem sa „Moherowe berety” a kazdy się chwali że był na marszu Anaty -G. I na 15 par w klasie 14 to te „pseudo-lesbijskie”. O nauczycielach wypisujacych LPR na liście najwiekszych tragedi w Polsce. Wiem bo sama uczęszczam.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa