Szum wokół mapki na Dni Równości

Otrzymaliśmy komunikat firmy GP Services, która sporządziła mapkę Warszawy dla uczestników Dni Równości. Zaznaczone były na niej kluby i instytucje wspierające finansowo Fundację Równości. Mapka nie trafiła jednak do kolportażu – dlaczego? Sprawę próbuje wyjaśnić GP Services – winą za ten stan rzeczy obarcza Roberta Biedronia.

Tekst komunikatu:

W imieniu Zarządu GP Services sp. z o.o. pragniemy poinformować, iż na zlecenie Fundacji Równości opracowaliśmy graficznie specjalną trójjęzyczną mapkę Warszawy na Dni Równości. Zaznaczone na mapce kluby wsparły Paradę finansowo, umieszczono na niej także klub Skarpa, w którym odbywała się gala i afterparty po paradzie, oraz Centrum konferencyjne „Zielna”. Spółka nie otrzymała od Fundacji żadnych korzyści materialnych ani finansowych, jedynie umieściła na niej skromne logo strony www.gaypoland.pl. Skład i przygotowanie do druku odbył się na kosz Spółki.

Mapka niestety niewiele się przydała. Robert Biedroń, odpowiedzialny za dystrybucje materiałów promujących Dni Równości, dostarczył do klubów plakaty i ulotki, jednak mapka przygotowana specjalnie na Paradę do klubów już nie dotarła. Dziwnym zbiegiem okoliczności pojawiła się za to inna – komercyjny „Navigaytor”, wydany przez Roberta Biedronia i nie zawierający żadnych informacji jak dotrzeć na konferencje lub na afterparty, za to zawierający reklamy klubów, które Parady w żaden sposób nie wsparły.

W imieniu własnym, ale zapewne i wielu gejów i lesbijek, mogę tylko wyrazić niesmak z powodu faktu, iż Robert Biedroń przedłożył własne korzyści finansowe nad korzyści Fundacji Równości, w której Zarządzie zasiada. W imieniu Spółki zaś pragnę przeprosić osoby, które pracowały nad mapką za fakt, iż ich praca okazała się zupełnie niepotrzebna.

Michał Rolecki,
Czlonek Zarządu
GP Services sp. z o.o.

Od Reakcji: Co na to Robert Biedroń? Oskarżenia są poważne. Przydałyby się również poważne i szczegółowe wyjaśnienia z jego strony.

18 komentarzySzum wokół mapki na Dni Równości

 • MIchal

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  przepraszam bardzo, ale ową mapkę dostałem jako ulotkę, widziałem, jak była rozdawana i wraz z gośćmi spoza Warszawy korzystaliśmy z niej opracowując wieczorną marszrutę. mapka więc jakoś do mnie i kolegów dotarła.

 • Marcin

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  mam mapke nawet przed soba, wiec chyba byla rozdawana skoro mam, wiekszosc moich znajomym takowe mapki posiadala, nawet sie zastanawialem co to za adres gaypoland.pl, ale na zlosc firmie nie odwiedze strony;P nie ma to jak darmowa reklama, co?

 • y00rek

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Gdzie była rozdawana? Widziałem dziewczyny z Repliką, niemieckich ‚zielonych’ z naklejkami. Mapek jako żywo nie widziałem.

  No ale może dajmy szansę pytanemu (RB) odpowiedzieć -> pytanie w komentarzu portalu było retoryczne czy zostało przekazane zainteresowanemu?

 • teddy

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Ja tą mapkę widziałem w Galerii (warszawskim klubie), wiec nie wim za bardzo o co chodzi…. Mam ją jeszcze gdzies w domu.

 • Tomek

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Wiem, ze mapka dostarczona byla do wiekszosci klubow w Warszawie, bo bylem podczas Dni Rownosci w tych klubach. To jakis kolejny glupi atak na Roberta. Bleee. Czyzby za tym stal znow L. Palucki?

 • Kimi

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Ja mam mapkę z Toro.

 • teddy

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Szkoda ze taka fajna impreza przyciaga zawsze jakis awanturnikow. Zupelnie nie rozumem po co homiki daja sie w wciągać w te brudy? Napierw Gaylife „odkrywa” kulisy Parady (oczywiścia same przekręty i malwersacje) a teraz jakis kolejny badziew. Bardzo to dobrze swiadczy o naszym srodowisku…

 • Adam Biskupiak

  [Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Szanowni Panstwo !!!

  Jestem bardzo zaskoczony doniesieniem jakie wlasnie przeczytalem na stronie homiki.pl. Jestem o tyle zaskoczony ze:

  a) Robert Biedron nidy nie byl bezposrednio odpowiedzialny za kolportaz mapki Dni Rownosci a jedynie zadeklarowal swoja pomoc przy okazji kolportazu wlasnego wydawnictwa. Od organizatorow Dni Rownosci otrzymal plakaty, ulotki i rzeczone mapki (te otrzymal w niewielkiej ilości) które mial rozkolportować. Jeszcze w trakcie roznoszenia mapek przez Roberta otrzymalismy wiadomosc ze nie pozostawia on ich w klubach a wylacznie pozostałe materiały reklamowe. Po otrzymaniu tej informacji została ona natychmiast wyjasniona telefonicznie pomiędzy organizatorami Dni Rownosci a Robertem Biedroniem i okazała się nieprawdziwa.

  b) Osobiscie jestem bardzo wdzieczny firmie GP Service za wlaczenie sie w powstanie tej mapki i zaangazowanie w przygotowaniu Dni Równości, lecz jednoczesnie zaznaczam, ze firma GP Service nie zostala kiedykolwiek upowazniona do wypowiadania sie w imieniu Fundacji Równości. Oswiadczenie ktore Panstwo przeczytali jest osobistym spostrzeżeniem firmy GP Service i nie przedstawia ono stanowiska Fundacji. Mapki Dni Rownosci zostały rozkolportowane zarowno do klubow gay/les (jezeli do ktoregos nie trafily serdecznie za to przepraszamy) jak również w czasie trwania Parady Rownosci.

  c) Moje osobiste zdanie jest takie: sytuacja spoleczna w jakiej przyszlo nam zyc jest wystarczajaco nieprzyjazna i szkodliwa dla calego srodowiska. Dni Rownosci nie powinny byc tylko swietem na plakacie, te dwa slowa nie powinny pozostac pustym sloganem zarowno wsrod hetero spoleczenstwa ale rowniez (jezeli nie przede wszystkim) wsrod nas samych. Nie pozwolmy sobie na wewnetrzne wojny, zatargi i glupie insynuacje. Silni bedziemy tylko wtedy kiedy bedziemy dzialac razem w zgodzie i poszanowaniu naszej pracy. Jakiekolwiek ataki na kogokolwiek nigdy nie przynosza nic dobrego… a wylacznie oslabiaja nas, a musimy pamietac ze im jestesmy slabsi tym latwiej nas pokonac.

  Z pozdrowieniami

  Adam Biskupiak

 • Marcin

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Rozdawali mapkę Biedronia z napisem Navigaytor. Biedroń bierze od lokali pieniądze za reklamę na okładce tej mapki – i to jest fakt. Faktem jest też, że fundacja robi kase na paradzie – wstęp na oficjalne afterparty kosztował 40 zł, bilet na zakończenie w galerii – 5 zł.
  Patronat dla mediów kosztował od 300 do 1200 zł.

  Na czyje konto wpływały pieniądze z Zachodu przeznaczone na paradę mozna sprawdzić tu:

  http://www.siegessaeule.de/csd-warschau.shtml

  Nie ma sie co bulwersować. To biznes, a w biznesie nie ma sentymentów. Jest konkurencja i wszystko obraca sie wokół pieniędzy.

 • Michal

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  komu jeszcze torebkę? kto kogo oczerni? kto w kogo kim rzuci? powodzenia.

 • y00rek

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Michale:

  Pomyliło Ci się z kościołem katolickim: to tam wszystko działa na zasadzie bógzapłać, tajna taca i co łaska.

  W normalnych układach wszystko powinno rozgrywać się jawnie i czysto. Nie jest w żaden sposób niestosowne ani tym bardziej naganne pytać o sprawy finansowe. Nie ma też to nic wspólnego z nadmierną podejrzliwością ani brakiem zaufania – raczej z podstawową zasadą „ograniczonego zaufania”, tak samo skuteczną w biznesie jak i w ruchu ulicznym.

  „Straszenie” torebką możesz sobie darować.

 • Marcin

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Dokładnie! Jesli pieniądze przeznaczone na dzialałność społeczna fundacji wpływaja na prywatne konto prezesa, to jest w tym coś podejrzanego i wysoce niestosownego. Dlaczego pieniądze nie wpływały na konto fundacji, lecz prywatne konto jej prezesa Bączkowskiego?

  W jaki sposób skontrolować np. wysokość wpływów, skoro do konta ma dostęp tylko pan prezes – wszak to jego prywatne konto.

  Jak oddzielić prywatne dochody pana prezesa od wpłat z zagranicy na cele społeczne?

 • morswinek

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  A tak w ogole to ja sie zastanawiam, jakim prawem osoby, ktore nie przylozyly reki do organizacji Parady i zwiazanych z nia imprez, wtracaja sie do finansow i tego typu rzeczy. Zorganizowac, to nikt nie potrafi, ale skrytykowac i weszyc afery to juz oczywiscie wszyscy maja ochote.

 • Marcin

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Prawem każdego do wyrażania poglądów gwarantowanym przez polską Konstytucję. Nie żyjemy w komunie, wolno wyrażać swoje opinie, także krytyczne.

  Ty naprawdę nie widzisz niczego stosownego w tym, że publiczne pieniądze wpływają na prywatne konto? Może dyrektor firmy powinien wpłacać firmowe pieniądze na swoje prywatne konto? Też byłoby to w porządku? Czy ktoś, kto zwróciłby na to uwagę węszyłby afery czy stawiałby niewygodne, ale uzasadnione pytania?

  A poza tym jestem wolontariuszem parady, który za darmo pomagał w jej trakcie, więc całe twoje gadanie jest bez sensu.

 • tomek_kph

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  W ciągu Dni Równości mapki były dostępne we wszystkich klubach w Warszawie tak samo jak Navigaytor. Ta cała afera to jakaś ściema!

 • KPH

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Czyzby kolejna afera a la Palucki? Zaloze sie, ze on stoi za ta sciema. Zamiast probowac dowalac Biedroniowi – uczcie sie od niego. Brakuje Wam jego klasy i kultury.

 • Michał

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Ale to nie chodzi nawet o to, czy Robert Biedroń (czy ktokolwiek inny) te mapki wyrzucał, czy nie.
  Chodzi o sam fakt kolportowania komercyjnej, konkurencyjnej w stosunku do wydanej przez Fundację Równosci mapki przez kogoś, kto de facto w Radzie Fundacji zasiada (i czerpanie z tego korzyści poniekąd kosztem Parady). Czy to nie jest niezbyt etyczne? Bo mi śmierdzi troszkę.

 • Krzysztof

  [Re: Szum wokół mapki na Dni Równości]

  Panowie, uwazam, ze organizatorzy maja obowiazek rozliczen finansowych w stosunku do ludzi, ktorzy ich wspieraja. Jezeli zaistnialo nieporozumienie to nalezy wyjasnic sprawe. Nie mozna wpadac w panike, ale trzeba krytycznie spojrzec na fakty i wtedy reagowac. Jezeli nadal sa pytania, wiec nalezy je zadawac i dopiero wtedy oceniac sytuacje. Pochopne wnioski przynosza tylko zranione uczucia, a tych mamy wszyscy powyzej uszu. Z przyjacielskim pozdrowieniem,
  Krzysztof

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa