- homiki.pl - http://homiki.pl -

Superman nie jest gejem?

Ku zmartwieniu naszej braci reżyser najnowszego filmu o Supermanie odsłania kulisy alkowy słynnego bohatera.

Dla jednych jest stojącym na straży bezpieczeństwa i porządku „Człowiekiem ze Stali”, dla innych gościem w śmiesznej pelerynie, lubującym się w zakładaniu majtek na obcisłe spodnie. Za oceanem jest bohater dla kilku pokoleń na miarę naszych rodzimych „Czterech pancernych”. Pomimo tego, właśnie w USA, na jego temat rozpętała się prawdziwa medialna burza. Burza, której przewodnim motywem jest pytanie: „Czy Superman to gej?”

Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa początek całej sprawie dał Internet. Przed kilkoma tygodniami pojawiła się w nim plotka, że wchodzący 26 czerwca do amerykańskich kin nowym filmie o przygodach Supermana, przedstawia herosa jako geja. Taki komentarz wywoła oczywiście wielkie poruszenie oraz lawinę mniej lub bardziej wybrednych żartów.

W piątek pogłoskom tym zaprzeczył reżyser filmu Bryan Singer, który sam jest zdeklarowanym gejem. Singer stwierdził, że „nowego Człowieka ze Stali jako geja nie ukazał, a wręcz uczynił go jedną z najbardziej heteroseksualny postaci w swojej reżyserskiej karierze”. Reżyser stwierdził ponadto, że wątpi, by Superman kiedykolwiek przypominał homoseksualistę.

Tymczasem jeden z większych amerykańskich magazynów skierowanych do mniejszości seksualnej 'Advocate' na swojej okładce zamieścił pytanie Jak bardzo gejowski jest Superman?. W sukurs gazecie przyszedł „Los Angeles Times”, który opublikował cały artykuł na temat tego, jak homoseksualne motywy utrudniają i pomagają filmom wspinaczkę na szczyt Box Office'u. Tekst ten kończy się optymistyczną dla producenta filmu – wytwórni Warnera, konkluzją mówiącą, że powodzenie gejowskiego dramatu „Tajemnica Brokeback Mountain” (178 milionów dolarów dochodu) wróży filmowi spory sukces. W razie niepowodzenia filmu producenci prawdopodobnie nie będą mogli żądać od gazety odszkodowania. 'Advocate' nie napisał bowiem wprost, że Superman jest homoseksualistą.

Gazeta zasugerowała jednie, że skłonności do noszenia obcisłych ubrań skłaniają do wniosku, że gdzieś pomiędzy pracą w gazecie, a przebieraniem się w telefonicznej budce i ratowaniem świata, istnieje drugie, nie odkryte jeszcze 'Ja' Człowiek ze Stali. Reżyser filmu także stwierdzeniom tym chciał położyć kres i oświadczył, że Superman nosi obcisły kostium tak samo jak robią to inni komiksowi superherosi. Niespodziewanie posunięcie to doprowadziło do swoistej lustracji seksualnych upodobań wszystkich komiksowych bohaterów, wśród których za najbardziej prawdopodobnych skrytych gejów uznano 'Batmana i Robina' oraz 'Spider-Mana'.

Zaiste, po Batmanie widać, że jest gejem. Żaden gej nie zakłada czerwonych majtek na niebieskie spodnie. Za to kolor czarny jest i seksowny i wyszczupla.

źródło: http://film.wp.pl/p/id,69186,wiadomosc.html [1]