- homiki.pl - http://homiki.pl -

Redwatch: kolejny neonazista zatrzymany

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejną osobę, podejrzaną o redagowanie nazistowskiej strony redwatch. 21-letniemu mieszkańcowi Słupska postawiono zarzuty propagowania ustroju faszystowskiego i nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz złamania ustawy o ochronie danych osobowych. Sąd aresztował mężczyznę na 2 miesiące.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna aktywnie współpracował z zatrzymanym wcześniej mieszkańcem Świnoujścia. Jego zadaniem było tłumaczenie tekstów z języka polskiego na angielski oraz ewentualne korekty związane ze stylistyką i ortografią. Ze względu na biegłą znajomość języka angielskiego, utrzymywał również kontakt z administratorami amerykańskiego serwera i pośredniczył w przekazywaniu informacji mieszkańcowi Świnoujścia, tłumacząc korespondencję dotyczącą strony internetowej.

Na zabezpieczonym twardym dysku policjanci znaleźli wiele dokumentów potwierdzających jego udział w redagowaniu strony i nawoływaniu do przemocy wobec osób z powodu ich przynależności narodowej i politycznej.

Policjanci ustalają kolejne osoby odpowiedzialne za wprowadzanie danych na stronę internetową oraz przekazujące informacje na temat danych osób, których wizerunki opublikowano na stronie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3395810.html