Redwatch: kolejny neonazista zatrzymany

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejną osobę, podejrzaną o redagowanie nazistowskiej strony redwatch. 21-letniemu mieszkańcowi Słupska postawiono zarzuty propagowania ustroju faszystowskiego i nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz złamania ustawy o ochronie danych osobowych. Sąd aresztował mężczyznę na 2 miesiące.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna aktywnie współpracował z zatrzymanym wcześniej mieszkańcem Świnoujścia. Jego zadaniem było tłumaczenie tekstów z języka polskiego na angielski oraz ewentualne korekty związane ze stylistyką i ortografią. Ze względu na biegłą znajomość języka angielskiego, utrzymywał również kontakt z administratorami amerykańskiego serwera i pośredniczył w przekazywaniu informacji mieszkańcowi Świnoujścia, tłumacząc korespondencję dotyczącą strony internetowej.

Na zabezpieczonym twardym dysku policjanci znaleźli wiele dokumentów potwierdzających jego udział w redagowaniu strony i nawoływaniu do przemocy wobec osób z powodu ich przynależności narodowej i politycznej.

Policjanci ustalają kolejne osoby odpowiedzialne za wprowadzanie danych na stronę internetową oraz przekazujące informacje na temat danych osób, których wizerunki opublikowano na stronie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3395810.html

1 komentarz do: Redwatch: kolejny neonazista zatrzymany

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa