Pierwszy rozwód gejowskiego związku

Stało się. Rok po zalegalizowaniu małżeństw homoseksualnych, w Hiszpanii pierwszy rozwód gejowskiego związku.

Poniedziałkowy dziennik „El Mundo” podkreśla, że będzie to „cała droga rozwodowa”, łącznie z sądową walką o prawo powoda do pozostania w „małżeńskim” domu i prawo do psów rozwodzącej się pary. Były partner miałby jedynie prawo do odwiedzania wspólnych dotąd czworonogów.

Dziennik nie wyjaśnia, co było przyczyną rozpadu związku. Powód podkreślił, że był gotów wiele poświęcić dla tego małżeństwa – zrezygnował z kariery modela i z prowadzenia salonu fryzjerskiego dla psów, aby towarzyszyć partnerowi, który znalazł pracę we Francji.

Przypomnijmy, że prawo hiszpańskie przyznaje związkom homoseksualnym ten sam status, co związkom heteroseksualnym, łącznie z prawem do dziedziczenia i prawem do adopcji. Dotychczas w Hiszpanii zawarto ok. 1300 homoseksualnych małżeństw.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1345979,69,item.html

Komentarz
To smutne. Rozpad każdego związku bywa traktowany jako rodzaj porażki. Czasami, gdy związek jest toksyczny, jego rozpad ma znamiona wyzwolenia. Nie wiemy, jakie były przyczyny rozpadu małżeństwa dwóch Hiszpanów. To zresztą nie nasza sprawa.

Nas – będących w związkach i żyjących zupełnie samotnie – cieszy natomiast, że żyjące w Hiszpanii homiki obojga płci w ogóle mają możliwość zawierania takich związków. Rozwody się zdarzają, ale zanim do nich dojdzie musi być ślub, a wcześniej musi być wielkie uczucie. I tego możemy Hiszpanom zazdrościć, że mogą swoją miłość przypieczętować, a kiedy ta się skończy, mogą się rozstać nie na noże, ale przy pomocy zwyczajnej procedury rozwodowej.

A dla zwolenników „normalnej rodziny” mam na koniec złą wiadomość: nie warto tego rozwodu traktować jako dowodu na rozwiązłość i brak stabilizacji gejów. 1 parze faktycznie nie wyszło, ale 1299 żyje nadal razem…
Walpurg

Autorzy:

zdjęcie Krzysztof Halama (Walpurg)

Krzysztof Halama (Walpurg)

Bloger (Walpurg.pl, Walpdrive.pl), witkacolog-amator, w sztuce lubiący groteskę, w ludziach – indywidualizm, w partnerach – testosteron, zapalony eMKaeMowiec (miłośnik komunikacji miejskiej). Mimo wszystko mężczyzna. Życiowe motto: „Lepiej być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym” (C.F. Hebbel)

2 komentarzePierwszy rozwód gejowskiego związku

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa