Paryż: 800tys.osób za równością w 2007

Po Brazylii (3 miliony!) kolejna bardzo dobra frekwencja dla homiczej parady – od 800 tys do miliona uczestników w Paryżu w zeszłą sobotę.

Jest o co walczyć: rok 2007 będzie rokiem wyborczym. Wielkie szanse w wyścigu do Pałacu Elizejskiego ma Segolene Royal, najpewniejsza kandydatka lewicy (jej „druga połówka”, prywatnie, Francois Hollande, wieloletni minister i ważna persona, szedł na czele sobotniej parady). Coraz częściej słyszy się i z lewej, i z prawej [science fiction nad Wisłą], głosy o „udoskonalaniu” PACSu, cztyli ustawy o związkach partnerskich, między innymi biorąc pod uwagę już wieloletnie „życie” ustawy, jak i zaobserwowane potrzeby homików i innych ze „związków” korzystających. Część lewicy mówi wprost o dostępie dla homików do małżeństwa i wszystkiego, co z niego wynika, w tym opieki nad dzieckiem, nawet adoptowanym. Byłby to wyraz pełnego zrównania i zniwelowania stygmatyzacji, jaką dla osób homoseksualnych jest brak możliwości wyboru – małżeństwo – związek partnerski.

Sobotnia parada wyraziła poparcie dla jak najdalej idących zmian.
Rok temu, gdy hasła polityczne nie były obecne, na paradę przyszło „tylko” nieco ponad pół miliona osób.

Tymczasem w Warszawie Parada A.D. 2006 była niemalże pozbawiona haseł politycznych, chyba, że za takowe uznać np. kabaretowo – zawoalowane „Jarek ma kota, a Miriam ptaka”. Poskutkowało to tym, że np. działacze lewicy zaczęli uspokajać gawiedź tłumaczeniami co to niby w Polsce homiki nieczego nie chcą. Chcą! Do zrobienia w tym kraju jest wiele, bardzo wiele. Na kolejnej paradzie warto o tym przypomnieć, a niekoniecznie wymachiwać ogólnikami na transparentach.

1 komentarz do: Paryż: 800tys.osób za równością w 2007

  • ile?

    [Re: Paryż: 800tys.osób za równością w 2007]

    Ile było w końcu osób na paradzie w wawie? Ja „wzrokowo” sądzę że ok.10 tyś, ale może ktoś dysponuje danymi sprawdzonymi( z zagranicznych serwisów albo organizacji).

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa