Kamizelka nie od parady

Szymon Niemiec z Międzynarodowej Organizacji Gejów i Lesbijek, współorganizator ubiegłorocznej Parady Równości, pożyczył od znajomych kamizelkę kuloodporną.- Codziennie dostaję kilkanaście listów, których autorzy grożą mi śmiercią. Jestem na neofaszystowskiej stronie internetowej Redwatch (jest na niej antyfaszysta Maciek „Chirurg”, pchnięty dwa tygodnie temu nożem – red.). Skrajna prawica znalazła sobie nowego wroga, nas. Neofaszyści szukają zadymy. Dlatego pierwszy raz w życiu nałożę kamizelkę na demonstrację – mówi Szymon Niemiec.

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_060607/warszawa_a_2.html

Od Redakcji: Uważamy, że słowa Szymona Niemca zostały wypowiedziane w bardzo niedobrym czasie. Przygotowania do Parady idą pełną parą, do stolicy już wkrótce ściągną tłumy ludzi z Polski i zagranicy, a tu nagle z ust niegdyś czołowego działacza ruchu LGBT padają słowa podgrzewające i tak już gorącą atmosferę oraz siejące strach. Kamizelka kuloodporna to prywatna sprawa Szymona, niepotrzebnie o niej mówi publicznie. Źle, że jego nazwisko jest na liście Red Watch – to skandal. Jednak rozlewanie prywatnego strachu na innych uczestników Parady – i to poprzez ogólnopolski dziennik – jest według nas nie do przyjęcia.

32 komentarzeKamizelka nie od parady

 • Maciek

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Kolejne zachowanie Szymona z cyklu „Jak by tu zwrocic na siebie uwage”… ostatnio sporo takich histerycznych zachowan (a to awantura o TYTUŁ ambasadora, a to wystąpienie w TV, gdzie gada o Polsce i porownuje ja do IV Rzeszy) – aż żal patrzeć 🙁
  Szymon, co sie z Toba dzieje????!!!! Lubie Cie i cenie, ale teraz az nie poznaje!

 • Olgierd

  [Nie ma jak histeria]

  Komentarz nie na temat – Redakcja

 • gapcio

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Nieee….. no to jest przegięcie…… Szymon, czy ty naprawde wierzysz w to co głosisz? Zastanow sie nad sobą i sie nie osmieszaj…

 • Szymon Niemiec

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Primo: Nie jestem już działaczem ani aktywistą ruchu LGBT, tak więc wypowiadam się wyłącznie we własnym imieniu.
  Secundo: Nie mam najmniejszego powodu, by uspokajać kogokolwiek. W odróżnieniu od radośnie nieświadomych ludzi, znam zagrożenie z tak zwanej pierwszej ręki, czyli bezpośrednio od osób zaangażowanych w inwigilację ruchu faszystowskiego.
  Tertio: Tak się dziwnie składa, ze od 2 lat sprawdzają się wszystkie moje przepowiednie dotyczące obecnej sytuacji politycznej i społecznej. I jeżeli uważacie, że się mylę, wykażcie mi to. Nie sieję paniki, po prostu mówię co myślę. I nikt mi tego zabronić już na szczęście nie może.

 • Jerzyk

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  tak, zabronic nie moze, badz jednak laskaw zaznaczac w wypowiedziach dla prasy, ze przemawiasz jako prywatna osoba, a nie działacz

 • Darek

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Ale skoro jest osobą prywatną, to czemu redakcja Homików drży przed tymi słowami? I dlaczego ma w prasie mówić, że jest prywatnym Niemcem? To broszka dziennikarzy, by wiedzieć, że juz nie jest działaczem. A geje już podskakują w oburzeniu, że ktoś coś powiedział. Ludzie, weźcie jakieś valium, bo sami się nakręcacie głupotami. A redakcja Homikow za swój komentarz: podwóją dawkę.

 • Szymon Niemiec

  [Do Jerzyka]

  Nie mam najmniejszego zamiaru za każdym razem pilnować tego, by dziennikarze zaznaczali, ze nie jestem aktywistą. To nie mój problem, ale ich.
  I tutaj w 100% zgadzam się z Darkiem… Valium panowie… albo Xenna

 • Jerzyk

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  ja wole medytacje 😉

 • Jacek

  [dajcie w koncu spokój szymonowi niemcowi]

  dajcie w koncu spokój szymonowi niemcowi.wiekszosc z gejow siedzi na tylku w domu i niczego nigdy nie zrobila dla spolecznosci gejowskiej. a krytykowac potrafi doskonale…ale szkoda, ze tylko krytykowac. a dopisek od redakcji jest zenujacy. wydaje mi sie ze szymon niemiec moze miec pewne obawy. i ma prawo sie nimi podzielic. wierze, ze niemiec dostaje listy z pogrozkami,a ostatnie wypadki w kraju nie napawaja optymizmem.i dzisiejszych okolicznosciach koszulka nie jest sprawa prywatna niemca. moze powiecie niedlugo, ze problem przemocy wobec gejow tez jest tylko sprawa prywatna konkretnego poszkodowanego, a holokaust prywatna sprawa zabitych zydow?

 • newa

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Niemra w typowy dla siebie sposób tragizuje, rozdziera szaty i próbuje zwrócić na siebie uwagę – żałosne…

 • jacek

  [do macka]

  a ty nie widzisz ze zyjemy w atmosferze podobnej do tej w III rzeszy???jesli nie to chyba jestes slepy albo glupi. podejrzewam, ze to drugie. ale glupcom ponoc lepiej…

 • jacek

  [do newa]

  ty jestes zalosny newa. jak jestes taki hojrak to prosze – telewizja stoi otworem i czeka na ciebie.

 • QUASIMODO

  [POZDROWIENIA DLA SZYMONA NIEMCA]

  Szacunek i wielkie uznanie za odwage. Rozumiem Twój strach, nie jest dobrze w swiadomości społecznej o nas homikach. Każdy z nas ma prawo do strachu i poinformowaniu o nim otoczenia, być może wróg będzie miał swiadomść że nie działa anonimowo, a że może być rozponawalny i pociągnięty do odpowiedzialnosci. Dobrze zrobiłeś Szymonie.

 • newa - do jacek

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Po pierwsze – żałosna, a nie żałosny – jeżeli już.

  Po drugie. Nie każdy czuje wewnętrzną potrzebę upubliczniania swojej osoby i nie każdy ma ochotę iść drogą życiową podobną do drogi obranej przez Szymona Niemca.

  Zauważmy jednak, że Szymon wystawiając się na „widok publiczny”, pchając się na afisz – nawet jeżeli robi to jako „osoba prywatna” przeciętnemu Kowalskiemu nadal kojarzy się z „przedstawicielem”, „głosem” społeczności gejowsko-lesbijskiej. Ponieważ Szymon reprezentuje sobą groteskę przemieszaną z kabaretem, operetką i rejtanowskim rozdzieraniem szat – uważam że jako lesbijka mam święte prawo do krytykowania jego poczynań.

 • newa

  [newa – do Szymona Niemca]

  Szymonie,
  Wiem że to przeczytasz, dlatego piszę tutaj. Pragnę jeszcze rozszerzyć powyższy mój komentarz odnośnie Twojej działalności jako „osoba prywatna”.

  Nie zaprzeczysz że przeciętnemu Nowakowi czy Kowalskiemu (do takich przeciętnych, zwykłych ludzi cioty i lesby teoretycznie kierują swoje akcje uświadamiające) kojarzysz się z przedstawicielem społeczności gejów i lesbijek.

  Dlaczego ze swoją mierną medialnością (a raczej jej brakiem) wciąż pchasz się przed kamery, mikrofony, próbujesz się lansować w myśl zasady „nieważne co mówią byleby mówili”? Wróć do sprzedaży swoich parówek i żyj jak typowa ciota warszawska, a działalność społeczną uznaj za zamknięty rozdział życia, gdyż się do tego nie nadajesz i są lepsi od Ciebie.

 • Szymon Niemiec

  [newa]

  Wiesz o mnie tyle, co nic…
  Nie znasz ani mnie, ani moich działań, ani podejrzewam nawet moich słów, poza tymi podanymi Ci na tacy przez usłużne media.
  Powtórzę raz jeszcze: Twierdzisz, że się mylę? Udowodnij mi to… udowodnij mi, na przykładzie moich wypowiedzi, że się myliłem w ocenie sytuacji… Kiedy pisałem, że Polską będzie rządził PiS z LPR i Samoobroną, tacy jak Ty zarzucali mi, że rejtanowsko uskuteczniam histerię. MYLIŁEM SIĘ?!!!
  Kiedy twierdziłem, że nowa władza będzie zamykać kluby… twierdziliście, że nikt nie zamknie żadnego klubu… MYLIŁEM SIĘ?!!!
  W odróżnieniu od Tobie podobnych malkontentek i malkontentów, trzeźwo i z ogromną uwagą śledzę to co się dzieje w Polsce i na świecie. Analizuję spływające do mnie informacje, zarówno te oficjalne z mediów, jak i te nieoficjalne, z kuluarów sejmowych, klubów parlamentarnych i naszych informatorów w środowiskach faszystowskich.
  I swoje opinie opieram na FAKTACH a nie plotkach i pomówieniach.
  Ponawiam apel…udowodnij mi, że się mylę…albo zamilcz i schowaj się w swojej dziupli, skąd łatwo jest pluć na każdego kto przechodzi obok.

 • Artek

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  No i zwłaszcza jak pierniczyłeś od rzeczy o obozach koncentracyjnych dla gejów to też normalnie byłeś jak Kasandra. No ale przynajmniej skutecznie bo w tydzień po twojej i Biedronia akcji niemieccy geje sypnęli kasą na fundację…

 • Walpurg

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  To, co myślę o ostatnich miesiącach w życiu Szymona, napisałem mu kiedyś na priv. W niektórych sprawach przekonał mnie do swoich racji, w innych – np. w sprawie związania się z antarexem – nie przekonał. Tutaj zatem nie będę w tej sprawie nic pisał.

  Bardzo zaniepokoiło mnie natomiast coś innego. Szymon dwukrotnie napisał o
  „naszych informatorach w środowiskach faszystowskich”

  Obawiam się, że te osoby (być może nawet myślimy o tych samych osobach?) są raczej informatorami faszystów w naszym środowisku!
  Wbrew pozorom, informacje, które są np. na stronie Redwatch.info nie pochodzą tylko z przeszukania tęczowych stron i portali. Myślę, że ta infiltracja jest większa niż się to komukolwiek wydaje.
  Dopuszczanie do swojego otoczenia ludzi, którzy niby szpiegują np. wszechpolaków jest naiwnością.
  Prędzej wszechpolak wskoczy do łóżka kogoś ze strony LGBT by zdobyć parę szczegółów, niż ciotka wskoczy w garnitur wszechpolaka, by poznać ich niecne plany.

  A poza tym, narzekasz Szymon na anonimowość wielu gejów. A może oni są po prostu rozsądni? Przepraszam cię bardzo, ale moim zdaniem głupią naiwnością jest podawanie na jednym z portali swojego domowego adresu, a to zrobiłeś przy okazji wigilii. Dziwisz się potem, że jesteś atakowany?

 • xeno

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Jelsi Szymon Niemiec nikogo nie reprezentuje, to majac odrobine przyzwoiotosci powinien ODMAWIAC w chwili gdy proszony jest o wypopwiedz w TV badz radiu. jelsi nie odmawia, a udziela wypowiedzi jako osoba prywatna, to niczym innym jak pazernoscia na zaistnienie w mediach tego wytlumaczyc sie nie da. Czarno na bialym

 • Szymon Niemiec

  [do Artka]

  Powiedzieć Ci, jak zgodnie z prawem zbudować w Polsce getto dla homoseksualistów? W dodatku za pieniądze Unii Europejskiej?
  Sprawa jest prostsza niż Ci się wydaje.
  Załóżmy hipotetyczną sytuację:
  Władze Warszawt ogłaszają, że w związku z narastającymi przypadkami dyskryminacji mniejszości seksualnych, oraz trudnością w zapewnieniu im właściwej ochrony, postanowiły utworzyć specjalną strefę wolną od homofobii. Na preferencyjnych warunkach będą tam sprzedawane mieszkania dla homoseksualistów, a właściciele klubów mogą liczyć na uprzywilejowane stawki.
  Unia do tego dopłaci, bo to się zgłosi jako projekt przeciwdziałania dyskryminacji.
  Oczywiście strefa ta będzie miała doskonałą ochronę policji i służb bezpieczeństwa, tak że nie będą się tam praktycznie zdarzały żadne wypadki i nie będzie tam ataków na homoseksualistów.
  Jednocześnie miasto z ubolewaniem będzie donosiło o coraz częstszych przypadkach pobić i ataków na osoby i miejsca homoseksualne poza strefą. I jak się zapewne domyślasz, wielu gejów i wiele lesbijek ochoczo przeniesie się do owej strefy. Bo i bezpieczniej i taniej i we własnym gronie.
  Po mniej więcej roku – dwóch latach, władze ogłoszą, ze w trosce o bezpieczeństwo są zmuszone ogrodzić strefę, bo siły bezpieczeństwa nie mogą sobie poradzić z narastającymi atakami poza strefą.
  A później… później już nikogo nie będzie interesowało co się dzieje za murem.
  Powiesz, że to utopia… być może… ale z formalnego, prawnego i legalnego punktu widzenia, taki projekt jest do zrealizowania.
  I wcale się nie zdziwię, jak po wygranych wyborach samorządowych PiS zaproponuje nam takie rozwiązanie w ramach „poprawy wizerunku i odbudowy zaufania społecznego”.

  Co do obozów, to przypomnę jedynie, ze to nie była moja wizja, a jedynie cytat z Wierzejskiego i Pardy.

 • Szymon Niemiec

  [do xeno]

  A niby czemu mam odmawiać, jeżeli ktoś mnie o coś pyta?
  Bo nie jestem działaczem żadnej organizacji?
  A to osobom prywatnym już nie wolno?
  Tylko tym zrzeszonym?
  Komuś się pomyliły najwyraźniej czasy ubiegłego systemu, kiedy głos miała tylko partia.

 • jacek

  [do newa]

  jesli niemiec reprezentuje sobą groteskę przemieszaną z kabaretem, operetką to ty reprezentujesz soba CYRK!!! jestes zalosnA.

 • jacek

  [do newa]

  ja proponuje jeszcze tobie, chodzaca doskonalosci, bys sama czegos sprobowala dokonac w zyciu spolecznym. podejrzewam,ze swa krasomowczoscia, blyskotliwoscia i intelektem zauroczysz caly narod.

  h,ha,ha…

 • markow5

  [do Walpurg]

  jeżeli uwazasz, że siedzenie w domu to rozsądek, to ja uważam, że jest to głupie. jestem gejem i mogę coś na ten temat powiedzieć. to straszne asekuranctwo z twojej strony. tak, niech wszyscy inni biorą na siebie wszystkie ataki, bo przeciez mnie to nie dotyczy. to cholernie dziwne i głupie. po co ryzykować. uważam, że to nasz obowiązek walczyć o nasze prawa i choć może nie my doczekamy efektów tej walki, ale może w przyszłości będzie lepiej. właśnie dzięki nam.
  w tak ważnych sprawach nie masz odwagi zabrać głosu, chcesz być anonimowy. to jestes poprostu kryptociotą nie gejem. gej to znacznie coś więcej.
  boli mnie to, że wiekszość gejów ma odwagę seksić sie gdzieś po krzkach, samochodach, zasyfiałych klubach, a nie ma odwagi walczyć o swoją przyszłość. o przyszłość następnych pokoleń!!!

 • Artek detrollator ingeruje

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  > Powiedzieć Ci, jak zgodnie z prawem zbudować w Polsce getto dla homoseksualistów? W dodatku za pieniądze Unii Europejskiej?

  Pisałem Ci już Szymonie na alt.pl.homo – przede wszystkim nie histeryzuj. Gdybyś choć połowę swojej energii jaką wydatkujesz na nakręcanie histerii pt. „my vs oni” poświęcił na promowanie bezpiecznego seksu w swoim środowisku

  detrollator: dobre rady zawsze w cenie. tematu nie zmieniamy.

  Walpurg:

  > nie ma odwagi walczyć o swoją przyszłość. o przyszłość następnych pokoleń!!!

  Jakich pokoleń, chyba na biologii spałeś? Rozmnażanie homosapiens jest rozdzielnopłciowe.

 • Artek

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  > detrollator: dobre rady zawsze w cenie. tematu nie zmieniamy.

  Rozumiem że tasiemcowa wypowiedź Szymona o gettach mieści się w temacie, ale moja już nie? Strasznie was drażni przypominanie o tych Niemczech 🙂 Ale to Twój serwis i Twoje zasady, więc przenoszę ten wątek na alt.pl.homoseksualizm, jeśli ktoś ma ochotę kontynuować to zapraszam tam.

  detrollator: wypowiedzi skierowane do detrollatora będą usuwane.

  troll to między innymi użytkownik, który niezależnie od tematu dyskusji i komentowanego artykułu stara się przemycać własne treści. chętnych do poruszenia jakiegoś wątku jeszcze raz zapraszam do nadsyłania do redakcji artykułów.

 • Walpurg

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  do markow
  Może najpierw przeczytaj, co napisałem i w jakim kontekście!

  Trudno nazwać mnie anonimową i siedzącą w domu kryptociotą, skoro z imienia i nazwiska figuruje na Redwatchu, a dwa lata temu ścigała mnie prokuratura za obrażenie Sobeckiej!

  Pisałem natomiast o „anonimowosci” w kontekście tego, co robi Szymon. I nadal twierdzę, że podawanie na stronie internetowej swojego adresu zamieszkania rozsądne nie jest!

  Gdyby iść twoim tokiem myślenie, to na miano geja zasługuję tylko Biedroń i Niemiec, bo pokazują się w telewizji i nie ukrywają swoich adresów? Przecież to absurd!

 • luiza

  [to juz po prostu przegięcie!!!]

  Ludzie! To już jest po prostu PRZEGIęCIE!!!!
  O co tu w ogole chodzi???

 • krzys

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Szymonie, świetnie, że przeiwdziałeś polską koalicję i że poznałeś getto-plany. Pytanie tylko czy tego oczekujemy od działaczy LGBT?
  Mógłbym Ci opowiedzieć jak widzę rządy Giertycha i co teoretycznie mółby on wymyślić z Wierzejskim i innimi sługusami, tylko po co?
  Myślę, że nie tylko ja oczekuję od osób, które wypowiadają się w imieniu homoseksualistów w Polsce, trzeźwej oceny sytuacji.
  Od tak daleko idących przepowiedni jak ta o gettcie są inni. Tak utopijne myślenie i szukanie spisku wolałbym przypisywać przydupasowi ministra, a nie komuś, kto kojarzony jest ze środowiskiem gejowskim w Polsce (i może Cię to nie obchodzić co piszą dziennikarze, ale tak jesteś kojarzony; to tak, jak Irena Santor, którą określa się mianem królowej polskiej piosenki, a która lata świetności i działalności na scenie dawno ma już za sobą).

  Rozmawiajmy o tym, co jest teraz. I nie podsuwajmy absurdów reszcie.

 • Rafał z Poznania

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Ciekawy jestem, czy ktos zrobił tyle dla społeczności homoseksualnej w Polsce, co Szymon Niemiec. Czy te osoby, które tutaj głosza swoje oceny kiwneły chiciaz palcem, aby cokolwiek przedsiewziac?! Homofobia wsród gejow tez jest niezła.
  Szymonie! Pozdrawiam z Poznania. Zawsze zanajda sie tacy, co to lubia duzo mowic, a mało robic. Nie przejmuj sie nimi i zyj po swojemu!
  Rafał.

 • Krzysio

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Gdybyś Rafał przyjrzał się ludziom, którzy np. organizują marsze w Poznaniu czy Krakowie, przekonałbyś się, jak wiele osób jest w ich organizację zaangażowanych i że kompletnie nie znasz ich z imienia i nazwiska.

  W Polsce jest sporo ludzi, którzy działają. Robią bardzo wiele, ale mało kto potrafi ich wymienić.
  Nie wszyscy potrzebują rozgłosu i nie wszyscy onanizują się robieniem z siebie męczenników.

 • xana

  [Re: Kamizelka nie od parady]

  Właśnie. Dobre określenie na podsumowanie dyskusji o usilnych rozpaczliwych próbach autopromocji osoby Szymona:

  „Nie wszyscy potrzebują rozgłosu i nie wszyscy onanizują się robieniem z siebie męczenników.”

  Zwłaszcza że nie mają ku temu za grosz talentu…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa