''Fakt'' zaatakował europosłów

Na pomoc polskiej dumie narodowej pospieszył m.in. „Nasz Dziennik”, poseł Wojciech Wierzejski i dziennik „Fakt”.

„Bulwarowy tabloid „Fakt”, wydawany przez niemiecki koncern Axela Springera, brutalnie zaatakował w sobotę dziewięcioro polskich europosłów, którzy w ub. tygodniu poparli rezolucję Parlamentu Europejskiego potępiającą występujące w Polsce przejawy rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu. Atak, przypuszczony w weekendowym wydaniu, gazeta opatrzyła tytułem „Zdradzili Polskę za 30 tysięcy złotych”, przyrównując tym samym postawę polskiej dziewiątki do zdrady Judasza.

Na celowniku tabloidu znalazła się czwórka europosłów z SLD-UP: Marek Siwiec, Andrzej Szejna, Lidia Geriger d’Oedenberg i Bogusław Liberadzki; trójka z Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej: Józef Pinior, Dariusz Rosati i Genowefa Grabowska; a także Wiesław Kuc z Samoobrony oraz wiceprzewodniczacy Parlamentu Europejskiego Janusz Onyszkiewicz z Partii Demokratycznej.

„Hańba. Dziewięcioro polskich europosłów zapomniało, skąd pochodzi i kto zapewnił im nieziemskie luksusy, wybierając ich na czteroletnie wakacje w parlamencie w Strasburgu! Jak ci zdrajcy odwdzięczyli się wyborcom?” – oburzał się „Fakt”. Gazeta wypomniała europosłom zarówno wysokość ich poselskich uposażeń, jak i fakt, że za rezolucją głosowali w Boże Ciało.

(…)

Znamienne, że „Fakt”, tak gorliwy w potępianiu europosłów, którzy zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniem poparli dokument zwracający uwagę na narastającą w Polsce falę agresywnego nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu i homofobii, nie skrytykował jednocześnie wypowiedzi europosłów Ligi Polskich Rodzin, a także Wojciecha Roszkowskiego, w których wyraźnie pobrzmiewały tony homofobiczne.

źródło:
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2006061902

Sprawie potępionych europarlametarzystów „Fakt” poświęca także poniedziałkowe wydanie. Nazywa posłankę Lidię Geringer d'Odenberg z SLD „sprzedajną”. Na szczęście na pierwszej okładce pojawiają się także tematy luźniejsze i weselsze. Jest i golarka do ubrań za 7,99 do kupienia w sklepach LIDL i Krzysztof Ibisz cieszący się, że jest gwiazdą i prymas Glemp (na samym dole).

Naszym zdaniem (choć pomysł jest pomysłem czytelników, dziękujemy za inspirację) warto byłoby wysłać do tych europosłów podziękowania. Za co? To już każdy może sam oceni, nie proponujemy „szablonu” do copy>paste. Wyszukaliśmy za to dla Was ich adresy emailowe:
Marek Siwiec: msiwiec@europarl.eu.int
Andrzej Szejna: aszejna@europarl.eu.int
Lidia Geringer de Oedenberg: lgeringer@europarl.eu.int
Bogusław Liberadzki: biuro@liberadzki.pl
Józef Pinior: jpinior@europarl.eu.int
Dariusz Rosati: drosati@europarl.eu.int
Genowefa Grabowska: ggrabowska@europarl.eu.int
Wiesław Kuc: wskuc@europarl.eu.int;
Janusz Onyszkiewicz: jaonyszkiewicz@europarl.eu.int

link do okładki: http://grafika.redakcja.pl/wydania.okladka.aspx/600/0/fakt/1150618211266.jpg

9 komentarzy do:''Fakt'' zaatakował europosłów
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa