- homiki.pl - http://homiki.pl -

Czytanka: ale nas leczą!

Posted By PTT On 14 czerwca 2006 @ 11:52 In Kraj,Świat | No Comments

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma artykułami omawiającymi zjawisko leczenia z homoseksualizmu.

Owe leczenie jest niemalże obsesją polskich konserwatystów, którzy często traktują je jako kwiatek do kożucha ich werbalnej agresji.

W Polsce działają trzy ośrodki proponujące terapię, z czego najsłynniejsza jest lubelska „Odwaga”. Wszystkie powiązane są ze środowiskami katolickimi, część prowadzona jest przez samych duchownych. Niedawno media branżowe donosiły o sporych problemach na pograniczu prawa ośrodka w Radomiu (szeroko opisywanego w artykule poniżej).

Zabawa polega „niestety” na tym, że metoda terapii reparatywnej i jej podobnych stosowanych w owym „leczeniu” zostały potępione jako nienaukowe, nieprzynoszące rezultatów i często przynoszące szkodę „pacjentowi”. Fragment artykułu z GW: Przed skutkami terapii naprawczych ostrzega Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, międzynarodowe stowarzyszenie skupiające psychiatrów z całego świata. W wydanym w 1998 r. oświadczeniu informuje, że efektem ubocznym stosowania terapii naprawczych mogą być depresja, lęk i zachowania autodestruktywne, bowiem „podzielane przez terapeutę społeczne uprzedzenia wobec homoseksualności mogą wzmacniać nienawiść do siebie, której pacjent i tak już doświadcza”. Po raz enty homiki przypominają, że wedle wiedzy naukowej homoseksualnizm nie jest chorobą, nie jest nawet zboczeniem czy zaburzeniem – określenia stosowane przez „dobrotliwe, zatroskane” gadające głowy z telewizorni. Istnieje natomiast orientacja psychoseksualna ukierunkowana na tą samą płeć. I nie warto jej wartościować. Po prostu jest.

Zapraszamy zatem do lektury. Duży Format Gazety Wyborczej zamieszcza obszerny reportaż Pawła Reszki (link poniżej), natomiast w wydawanym przez KPH czasopiśmie Replika Marta Abramowicz zamieszcza wypowiedzi byłych klientów owych terapii. Jak na razie Replika dostępna jedynie w wersji papierowej, znajdziesz ją w Twojej Branżowej Kawiarnii, można też zamówić pocztą: http://replika.kampania.org.pl/ [1]

Artykuł z GW dostępny tu:
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3407056.html [2]

Zdradzamy zakończenie: nie odnaleziono owych słynnych wyleczonych z homoseksualizmu.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/06/czytanka-ale-nas-lecz/

URLs in this post:

[1] http://replika.kampania.org.pl/: http://replika.kampania.org.pl/

[2] http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3407056.html: http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3407056.html

[3] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.