Zatrzymano autorów nazistowskiej strony Redwatch

Wrocławska policja zatrzymała już cztery osoby podejrzewane o tworzenie i administrowanie nazistowską stroną internetową „Redwatch”. Zatrzymywane są kolejne osoby współpracujące z organizacją „Krew i Honor”.

Pierwszego zatrzymania dokonali wrocławscy funkcjonariusze do zwalczania przestępczości internetowej – ujęli oni 37-letniego mieszkańca Świnoujścia, podejrzanego o administrowanie stroną. Od rana trwają jego przesłuchania.

Do środowego wieczoru zatrzymano cztery osoby. – Akcja ciągle trwa, możliwe, że zatrzymanych będzie więcej – mówi oficer policji. – Wszyscy to skinheadzi. Policjanci namierzali ich od kilku tygodni. Ustalili, że to oni przekazali informacje, które potem znalazły się na stronie redwatch.info.

Pozostali zatrzymani faszyści pochodzą ze wschodniej i południowej Polski. – Całą akcję koordynuje powołany niedawno specjalny zespół do monitorowania zagrożeń wobec mniejszości narodowych i wyznaniowych – informuje Paweł Biedziak, doradca Komendanta Głównego Policji.

Zatrzymani nie przyznają się do udziału w tworzeniu i aktualizacji strony. Jeszcze dzisiaj lub jutro mają zapaść decyzje o ewentualnych zarzutach. Prokuratura zadecyduje, czy do sądu trafi wniosek o aresztowanie zatrzymanych.

Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl/1332438,11,item.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3385488.html

Komentarz:
Pozostaje nam wierzyć, że zatrzymane osoby zostaną odpowiednio ukarane.
Władze czcigodnej IV RP boją się opinii antysemitów, więc stają na głowie, by złapać autora sobotniego ataku na rabina. Miejmy nadzieję, że w obawie przed oskarżeniami o sprzyjanie faszystom, te same władze odpowiednio ostro potraktują autorów strony Redwatch.info

Autorzy:

zdjęcie Krzysztof Halama (Walpurg)

Krzysztof Halama (Walpurg)

Bloger (Walpurg.pl, Walpdrive.pl), witkacolog-amator, w sztuce lubiący groteskę, w ludziach – indywidualizm, w partnerach – testosteron, zapalony eMKaeMowiec (miłośnik komunikacji miejskiej). Mimo wszystko mężczyzna. Życiowe motto: „Lepiej być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym” (C.F. Hebbel)

4 komentarzeZatrzymano autorów nazistowskiej strony Redwatch

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa