- homiki.pl - http://homiki.pl -

Włochy: czy lesbijka – katoliczka może ministrować rodzinie?

Posted By PTT On 29 maja 2006 @ 21:00 In Kraj,Świat | 1 Comment

Włoskie media donoszą:

Prawicowy senator Massimo Saia domaga się dymisji pani Rosy Bindi ze stanowiska ministra do spraw rodziny nowego włoskiego rządu, ponieważ pani Bindi jest lesbijką.

Bindi opowiedziała się za jasnym rozdziałem kościoła od państwa w sprawach rodziny, jednocześnie kontynuuje aktywność w stowarzyszeniach katolickich. Ataki przeciw pani minister ze strony opozycji prawicowej i watykańskiego dziennika Osservatore Romano mnożą się od dnia jej powołania. Furię wywołują przede wszystkim „fakty z życia prywatnego” (jakie to kulturalne), służbowo – wypowiedzi prohomicze, a „wisienką na torcie” dla konserwatystów był poniższy wywiad:

Pani minister dla Corriere Della Sera:
Wreszcie, po raz pierwszy w historii, Włochy mają ministra, który zajmie się rodziną. Ja muszę słuchać kościoła, ale także brać pod uwagę zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie i nowe formy gospodarstwa domowego i rodziny. Muszę odnaleźć syntezę pomiędzy wartościami katolickimi, które podzielam, a szacunkiem dla wartości innych, niż moje. (…) Kościół może głosić co tylko uważa, ale w polityce trzeba podjąć odpowiedzialność, mediować, podejmować najlepsze dla wszystkich wybory.

Info: media włoskie tropem REUTERS

Od redakcji:
Chadecja ustanawiająca prawa regulujące codzienność homików i dążące do zapobiegania dyskryminacji to zjawisko jak najbardziej godne pochwały.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/05/wochy-czy-lesbijka-katoliczka-moe-ministrowa-rodzinie/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

[2] Włochy: ustawa zatwierdzona przez rząd: http://homiki.pl/index.php/2007/02/wochy-ustawa-zatwierdzona-przez-rzd/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.