Włochy: czy lesbijka – katoliczka może ministrować rodzinie?

Włoskie media donoszą:

Prawicowy senator Massimo Saia domaga się dymisji pani Rosy Bindi ze stanowiska ministra do spraw rodziny nowego włoskiego rządu, ponieważ pani Bindi jest lesbijką.

Bindi opowiedziała się za jasnym rozdziałem kościoła od państwa w sprawach rodziny, jednocześnie kontynuuje aktywność w stowarzyszeniach katolickich. Ataki przeciw pani minister ze strony opozycji prawicowej i watykańskiego dziennika Osservatore Romano mnożą się od dnia jej powołania. Furię wywołują przede wszystkim „fakty z życia prywatnego” (jakie to kulturalne), służbowo – wypowiedzi prohomicze, a „wisienką na torcie” dla konserwatystów był poniższy wywiad:

Pani minister dla Corriere Della Sera:
Wreszcie, po raz pierwszy w historii, Włochy mają ministra, który zajmie się rodziną. Ja muszę słuchać kościoła, ale także brać pod uwagę zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie i nowe formy gospodarstwa domowego i rodziny. Muszę odnaleźć syntezę pomiędzy wartościami katolickimi, które podzielam, a szacunkiem dla wartości innych, niż moje. (…) Kościół może głosić co tylko uważa, ale w polityce trzeba podjąć odpowiedzialność, mediować, podejmować najlepsze dla wszystkich wybory.

Info: media włoskie tropem REUTERS

Od redakcji:
Chadecja ustanawiająca prawa regulujące codzienność homików i dążące do zapobiegania dyskryminacji to zjawisko jak najbardziej godne pochwały.

1 komentarz do: Włochy: czy lesbijka – katoliczka może ministrować rodzinie?

 • y00rek

  [Re: Włochy: czy lesbijka – katoliczka może ministrować rodzinie?]

  Łyżka dziegciu:

  GW: Ruth Kelly [serwisy.gazeta.pl]

  „I kiedy wydawało się, że opanował sytuację, wybuchła afera 36-letniej minister Ruth Kelly, która od tygodnia odpowiada za walkę z dyskryminacją. Na jej głowę posypały się gromy, bo nie chciała powiedzieć, że homoseksualizm nie jest grzechem”

  „Kelly znalazła się na pręgierzu już trzeci raz w czasie swej 17-miesięcznej kariery rządowej. W styczniu 2005 roku konserwatyści zarzucili jej, że jej poglądy stoją w sprzeczności z pracą. Jako przeciwniczka badań nad komórkami macierzystymi zarządzała bowiem nad takimi badaniami.”

  DT: Ruth Kelly [www.telegraph.co.uk]

  „Mrs Kelly said today she was entirely committed to gay equality and that she had been behind the Government’s anti-discrimination agenda in a previous job.

  Speaking on a visit to Hackney, east London, she acknowledged that people had often questioned her religious beliefs but added: „My commitment as a member of the Government is to delivering the Government’s policy. ”

  Wcale nie rzadkie zjawisko, gdy osoby które nie idą jak bezwolne żywiny za stadnym instynktem i mają odwagę i wytrwałość mieć swoje poglądy a jednocześnie wypełniać obowiązki służbowe i pracować zgodnie z oczekiwanymi wobec nich wymaganiami dostają się pod ostrzał radykalnych głupców. Tacy głupcy są i wśród partii prawicowych, ale i jak widać wśród organizacji gejowskich.

  Prawicowcami (obyczajowymi, bo niekoniecznie gospodarczymi) już dawno się przestałem ekscytować, (ileż można), ale zadziwia mnie głupota gejowskich działaczy z Anglii: dlaczego zależy im na tym, że by kategoria „grzechu” była kategorią publiczną (obecną w duskursie publicznym). Dotąd myślałem, że takimi kategoriami są przestępstwo, wykroczenie, czy zbrodnia (które znajdują swoje odzwierciedlenie w kodeksach), ale „grzech”? W państwie neutralnym światopoglądowo miejscem dla grzechu są kościoły, zbory, cerkwie itp.

  Jeśli urzędnik państwowy wypełnia rzetelnie swoje obowiązki (a w przypadku pani Kelly wszystkie fakty roztrząsane przez prasę brytyjską na to wskazują – do tego stopnia, że dostała sie pod ostrzał prawicowców z tego właśnie powodu), to mam w d…e co sobie prywatnie myśli, i czy uważa coś za „grzech” czy nie.

  Przypadków takich jak minister Rosa Bindi jest być może więcej niż analogicznych do sprawy Ruth Kelly, ale nie zmienia to faktu, że i jedne i drugie ukazują głupotę i krótkowzroczność przeciwników obu pań minister.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa