Wierzejski do sądu

Koordynator Programu Prawnego Lambdy Warszawa złożył do prokuratury w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Dotyczy ono wypowiedzi posła LPR Wojciecha Wierzejskiego, zamieszczonego w Życiu Warszawy z 11.05.2006 r. odnośnie planowanej Parady Równości w Warszawie: „władze Warszawy nie mogą dać zgody na ten przemarsz! Nawet do wiecu nie można dopuścić, bo to jest szerzenie dewiacji i patologii. Jeżeli dewianci zaczną demonstrować, to należy dolać im pałami. I nic mnie nie obchodzi, że mają przyjechać jacyś politycy z Niemiec. To nie są żadni poważni politycy, tylko geje. Jak dostaną parę pał, to drugi raz nie przyjadą. Gej to przecież z definicji tchórz.”

Zawiadomienie to ma na celu zbadanie, czy przedmiotowa wypowiedź wyczerpuje znamiona ustawowe przestępstwa określonego w artykułach 190, 255 KK. – groźba popełnienia przestępstwa, publiczne nawoływanie do występku.

Info: Lambda Warszawa

4 komentarzeWierzejski do sądu

 • MIchal

  [Re: Wierzejski do sądu]

  brawo lambda!
  ech, że też trzeba „badać” takie sprawy. w prawodastwie wielu państw jest to oczywiste.

  pan premier już się wypowiadał, że wypowiedź wierzejskiego mieści się w granicy debaty społecznej. naprawdę? to ja też mogę powiedzieć, że tych a tych to pałami albo czym innym bo mi się nie podobają? no właśnie.i kończy się to deklaracjami o czuwaniu w szpitalu przy łóżkach rannych. buh.

  ps. polecam w niedzielę bodajże jest powtórka programu szymona majewskiego tym co nie widzieli dziś, w kontekście wierzejskiego, hehehe.

 • lothriel

  [Re: Wierzejski do sądu]

  Bravo, niech nałożą na nieho karę – wpłata na organizachę lambda albo inną 😉

 • Jerzyk

  [Re: Wierzejski do sądu]

  Swietnie, tylko ze prokurator nie dopatrzy sie w wypowiedzi W. znamion przestepstwa. Ale skarzyc trzeba!

 • machcin

  [Re: Wierzejski do sądu]

  a niemozna go jeszcze oskarżyć o obrazę homików?nieczuje się żadnym dewiantem!!!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa