- homiki.pl - http://homiki.pl -

Tiszerty dotarły do Wrocławia

Tiszerty dla wolności dotarły do Wrocławia:

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3357846.html [1]

„Tiszert dla wolności” – to tytuł wystawy, którą od wczoraj można oglądać w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma ona prowokować do mówienia o tolerancji i praw mniejszości.

Na 26 stojakach znajdują się zdjęcia znanych polskich artystów, dziennikarzy, publicystów. Każdy z nich ma na sobie bawełnianą koszulkę, a na niej kontrowersyjne hasło. I tak np. Izabela Filipiak „Usunęłam ciążę”, Piotr Najsztub „Jestem gejem”, a Max Cegielski „Nie płakałem po papieżu”.

Małgorzata Porada, rzeczniczka UWr.: – Skoro coś jest kontrowersyjne, to znaczy, że trzeba o tym porozmawiać. A najlepszym miejscem na dyskusję jest przecież uniwersytet.

Bartosz Jungiewicz, student II roku politologii, nie kryje, że wystawa bardzo mu się podoba. – Poruszone są tematy tabu. Artyści przyznają się do rzeczy, o których w Polsce nie wypada publicznie mówić. Ja też nie płakałem po papieżu, ale to jest niepopularne.

– Sam założyłbym koszulkę z napisem „jestem gejem lub jestem Żydem” – mówi Stanisław Szelc z kabaretu Elita. – A pomysł, aby zrobić z tego wystawę, która skłania do dyskusji, jest trafiony.

Oczywiście nie każdy jest tego samego zdania. No kto, no kto?

Ale zdjęcia nie podobają się dominikanowi, ojcu Tomaszowi Francowi. – Nie zgadzam się z ich ideą – mówi. – W naszym społeczeństwie nie ma palącego problemu gejów czy lesbijek. Nie trzeba się z tym tematem obnosić i promować go. Ta akcja jest niepotrzebna.

Nie ma problemu? To po co prasa tyle o tym pisze, a pasażerowie w pociągach o tych pedałach wciąż przy jaju na twardo trajkotają?

To się dopiero nazywa śmieszność.

GW donosi, że frakwencja na tiszertach słaba. Tym bardziej zapraszamy i dyskutujmy. Nawet, jeśli dla ojca to niepotrzebne. Hihi.