- homiki.pl - http://homiki.pl -

Próba morderstwa

We wtorek 16 maja, około godziny 18.30 na Powiślu w Warszawie próbowano zamordować Macieja D. znanego lokalnego aktywistę ruchu antyfaszystowskiego. Maciej D. miał od dłuższego czasu problemy z warszawskimi neofaszystami, którzy kilkakrotnie napadali na niego m. in. pod jego domem. Tym razem w opinii lekarza ich celem było zabójstwo.

Jeden z napastników zaatakował go gazem łzawiącym w oczy, natomiast drugi dźgnął go 30 centymetrowej długości nożem w plecy, w okolice serca. W efekcie Maciej ma przebite płuco i cudem uniknął śmierci. W tej chwili znajduje się w szpitalu, gdzie przeszedł operację. Jego stan lekarze określają jako stabilny.

W związku z zaistniałą sytuacją przyjaciela zaatakowanego antyfaszysty wzywają do masowego udziału w protestach przeciwko skrajnie prawicowym politykom, takim jak Roman Giertych i Wojciech Wierzejski. Zdaniem przyjaciół Macieja D. „ich obecność w świecie polityki ośmiela faszystowskich bandytów”.

źródło: www.lewica.pl [1]

O sprawie pisze także GW:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3352926.html [2]
Maciej znajdował się na „słynnej” liście Redwatch, na której skrajna prawica zamieszcza dane, w tym zdjęcia, „lewaków” czy „zboczeńców”. Na tej samej liście umieszczono dane i wizerunki wielu działaczy LGBT.
Prokuratura ustliła, że strona Redwatch łamie polskie prawo. Problem jednak w tym, że znajduje się na serwerze położonym w USA.