Próba morderstwa

We wtorek 16 maja, około godziny 18.30 na Powiślu w Warszawie próbowano zamordować Macieja D. znanego lokalnego aktywistę ruchu antyfaszystowskiego. Maciej D. miał od dłuższego czasu problemy z warszawskimi neofaszystami, którzy kilkakrotnie napadali na niego m. in. pod jego domem. Tym razem w opinii lekarza ich celem było zabójstwo.

Jeden z napastników zaatakował go gazem łzawiącym w oczy, natomiast drugi dźgnął go 30 centymetrowej długości nożem w plecy, w okolice serca. W efekcie Maciej ma przebite płuco i cudem uniknął śmierci. W tej chwili znajduje się w szpitalu, gdzie przeszedł operację. Jego stan lekarze określają jako stabilny.

W związku z zaistniałą sytuacją przyjaciela zaatakowanego antyfaszysty wzywają do masowego udziału w protestach przeciwko skrajnie prawicowym politykom, takim jak Roman Giertych i Wojciech Wierzejski. Zdaniem przyjaciół Macieja D. „ich obecność w świecie polityki ośmiela faszystowskich bandytów”.

źródło: www.lewica.pl

O sprawie pisze także GW:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3352926.html
Maciej znajdował się na „słynnej” liście Redwatch, na której skrajna prawica zamieszcza dane, w tym zdjęcia, „lewaków” czy „zboczeńców”. Na tej samej liście umieszczono dane i wizerunki wielu działaczy LGBT.
Prokuratura ustliła, że strona Redwatch łamie polskie prawo. Problem jednak w tym, że znajduje się na serwerze położonym w USA.

2 komentarzePróba morderstwa

  • :(

    [Re: Próba morderstwa]

    aż strach o tym myśleć:(

  • Antyfaszysta z "RACJI"

    [Re: Próba morderstwa]

    Oj, geje kochani! Trzeba nam chyba takich radykalnych Davidex-ów, którzy niegdyś piasywali tu i ówdzie na gej-portalach i nie tylko… Pamiętacie jeszcze? Inaczej kaczofaszysci nas/was zeżrą. Tylko wy wtedy gnoiliście tego człowieka za zbytni radykalizm. Zdroworozsądkowca i wolnomyśliciela. A to chyba prorok jakiś gejowski był? Niestety, nie faszyści ale wy sami podcieliście mu pióra swoimi dosrywaniami pod jego adresem. Już nie pisze. Pewnie zwątpił w sens walki o niewdzięczne środowisko. Szkoda:-(((

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa