- homiki.pl - http://homiki.pl -

Pośpieszalski tylko uchybił

Komisja etyki TVP dopatrzyła się uchybień w programie „Warto rozmawiać” na temat ulotek o homoseksualizmie rozdawanych w szkołach

Skargę złożył Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii. Program wyemitowano 28 marca. Pokazano w nim ulotkę, która w ramach profilaktyki AIDS szczegółowo opisywała bezpieczne techniki seksu homoseksualnego. Takie ulotki udostępniła uczniom w Krakowie nieistniejąca już dziś organizacja gejów i lesbijek.

Z wypowiedzi Biedronia wyemitowanych w programie wynikało, że Kampania prowadzi edukację seksualną w szkołach i że Biedroń nie widzi nic złego w zaprezentowanej w programie ulotce. – W rzeczywistości wyjaśniłem, że nie prowadzimy edukacji seksualnej z uczniami, lecz jedynie szkolimy nauczycieli. Że z tą ulotka nie mamy nic wspólnego, a materiały dydaktyczne przekazujemy wyłącznie nauczycielom – mówi Biedroń.

Komisja Etyki uznała wczoraj, że w programie „nie złamano” zasad etyki, ponieważ wyemitowano fragment, w którym Biedroń mówi, że szkoli nauczycieli. „Uchybieniem” było natomiast, że wycięto fragment, w którym mówi, że nie prowadzi zajęć z uczniami. Nie dopatrzono się „złamania” zasad w sprawie tego, co Biedroń mówił o ulotce, ponieważ przytoczono jego wypowiedź, że nie uważa, aby była obsceniczna. „Uchybiono” jednak zasadom, nie puszczając dalszej części tej wypowiedzi: że źle się stało, że ulotka nie została wcześniej skonsultowana z nauczycielami, który powinni zdecydować, czy młodzież może ją otrzymać.

– Cały program Jana Pospieszalskiego opierał się na tezie, że „środowisko homoseksualistów” rozdaje w szkołach takie ulotki, żeby propagować homoseksualny seks. Gdyby nie wycięto moich wypowiedzi, teza programu by się posypała – uważa Biedroń.

od redakcji: zatem red. Pośpieszalski tylko zbłądził, ale nieznacznie. Zresztą zbłądzenie w tzw. zbożnym celu nie jest zbłądzeniem:-). Czekamy z drżeniem serca na następne programy, tym razem bez uchybień.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3352505.html?skad=rss