Pośpieszalski tylko uchybił

Komisja etyki TVP dopatrzyła się uchybień w programie „Warto rozmawiać” na temat ulotek o homoseksualizmie rozdawanych w szkołach

Skargę złożył Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii. Program wyemitowano 28 marca. Pokazano w nim ulotkę, która w ramach profilaktyki AIDS szczegółowo opisywała bezpieczne techniki seksu homoseksualnego. Takie ulotki udostępniła uczniom w Krakowie nieistniejąca już dziś organizacja gejów i lesbijek.

Z wypowiedzi Biedronia wyemitowanych w programie wynikało, że Kampania prowadzi edukację seksualną w szkołach i że Biedroń nie widzi nic złego w zaprezentowanej w programie ulotce. – W rzeczywistości wyjaśniłem, że nie prowadzimy edukacji seksualnej z uczniami, lecz jedynie szkolimy nauczycieli. Że z tą ulotka nie mamy nic wspólnego, a materiały dydaktyczne przekazujemy wyłącznie nauczycielom – mówi Biedroń.

Komisja Etyki uznała wczoraj, że w programie „nie złamano” zasad etyki, ponieważ wyemitowano fragment, w którym Biedroń mówi, że szkoli nauczycieli. „Uchybieniem” było natomiast, że wycięto fragment, w którym mówi, że nie prowadzi zajęć z uczniami. Nie dopatrzono się „złamania” zasad w sprawie tego, co Biedroń mówił o ulotce, ponieważ przytoczono jego wypowiedź, że nie uważa, aby była obsceniczna. „Uchybiono” jednak zasadom, nie puszczając dalszej części tej wypowiedzi: że źle się stało, że ulotka nie została wcześniej skonsultowana z nauczycielami, który powinni zdecydować, czy młodzież może ją otrzymać.

– Cały program Jana Pospieszalskiego opierał się na tezie, że „środowisko homoseksualistów” rozdaje w szkołach takie ulotki, żeby propagować homoseksualny seks. Gdyby nie wycięto moich wypowiedzi, teza programu by się posypała – uważa Biedroń.

od redakcji: zatem red. Pośpieszalski tylko zbłądził, ale nieznacznie. Zresztą zbłądzenie w tzw. zbożnym celu nie jest zbłądzeniem:-). Czekamy z drżeniem serca na następne programy, tym razem bez uchybień.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3352505.html?skad=rss

5 komentarzyPośpieszalski tylko uchybił

 • Maria

  [Re: Pośpieszalski tylko uchybił]

  No, i co? Wczoraj (28.02.2008 w programie o wychowani seksualnym młodzieży w szkołach) Pośpieszalski pozwolił sobie ponownie poruszyc ten temat, znowu nic nie wyjasniając ale „grzmiąc” i wyrażać swoje święte oburzenie!!! A w tym oburzeniu sekundowali mu pp Nalaskowski, Palikot i Cejrowski (naprawdę) i jeszcze jakś panienka, której nazwiska nie warto było zapamiętać. Za to p. Senyszyn wspaniała! pełne rozsądku wypowiedzi. Chyba nie o to chodziło „czcigodnemu i jedynemu wra żliwemu” mam nadzieję, że swoimi wypowiedziami p. Senyszym popsuła odbiór społeczny programu:)Wierzę, że wśród widzów znaleźli sie równie rozsądni i mądzry ludzie, i że moje wnuki nie będą musiały nadal żyć w „ciemnocie”.

 • edytkkaaaaaa

  [Re: Pośpieszalski tylko uchybił]

  zalosny program nie w 9iem po co zaproszono cejrowskiego jest zalosnym debilem jie warto go sluchac nie umie nawet rozmawiac zachwuje sie jak babcia w mocherze na wiecu pisu tylko jedno wie i jedno mowi zenada zachowanie nie dziwie sie ze polikot chcial wyjsc bo takich zalosnych ludzi sie nie zaprasza nie jest on zadnym autorytetem i nie ma nic do powiedzenia pani sensyszyn super zgasila wszystkich bo cos wie na temat i wie co mowi a nie tak jak ja mala dziewczynka co tylko gadala o jakis badaniach i nic pozatym nie wiem po co ona tam byla ciemnota jakas.program ogolnie beznadzieja pan pospieszalski pwienien byc bezstronny a wmawia dla innych jak bys powinno wg niego

 • Hh

  [Re: Pośpieszalski tylko uchybił]

  Uważam, że rodzice mają wybór tego czy chcą żeby ich dzieci były edukowane w zakresie seksu w szkole.
  Szenyszyn jest bezczelna. Cejrowski ma poglądy jakie ma, ma tak samo prawo do ich wyrażania jak Szenyszyn.
  Nie chcę żeby moje dzieci otrzymywały informację o opcji szczęśliwych „dwoch tatusiów”.

 • marek

  [Re: Pośpieszalski tylko uchybił]

  Apeluje o urzywanie kropek , bo niektorych postow nie daje sie czytac. Np jak posta edytki

 • kazio

  [Re: Pośpieszalski tylko uchybił]

  sex to tzw. ‚stosunek plciowy’ kobiety i mezczyzny. i najlepiej jest jak sie kochają.
  wszystko inne jest CHORE(tzn.NIE JEST ZDROWE).
  moze dla niektorych przykre ale prawdziwe.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa