- homiki.pl - http://homiki.pl -

Platforma nas nie chce

Odbyła się właśnie krajowa konwencja Platformy Europejskiej. Partia ta, jeśli wierzyć mini-sondażom organizowanym przez gejowskie portale, cieszy się wśród homików dużą popularnością.

PO idzie na wojnę z PiS – głoszą nagłówki w prasie. Gazeta Wyborcza przytacza słowa Jana Rokity:

Miejsce Platformy jest dziś w szpitalu przy łóżku anarchisty Maćka, który znalazł się na czarnej liście neonazistów, a następnie został pchnięty nożem przez skinów i neoendeków.

ale:

Jak Platforma chce odpowiedzieć na rządy obecnej koalicji? Szef PO Donald Tusk wykluczył porozumienia z innymi partiami, zwłaszcza z SLD. – Nie możemy dopuścić do władzy ludzi, którzy za pieniądze KGB zbudowali siłę polityczną – oświadczył. Co zamiast tego? – Popiera nas 30 proc. Polaków. To dużo, ale za mało.

… i najlepsze. O homicze głosy PO zabiegać nie zamierza. Wywiad Rokity dla GW:

Platforma nigdy nie będzie wyrazicielem dwóch marginalnych, ale opiniotwórczych grup społecznych stojących w zapleczu SLD: ludzi z sentymentem do ancien régime, czyli kolokwialnie mówiąc: komuchów, ani hałaśliwych grup mniejszościowych, które próbują uczynić swój polityczny program z postulatu uprzywilejowania mniejszości seksualnych, choć uważam, że obu tym grupom należy się szacunek, a nie pogarda. To są dwa fragmenty społeczeństwa obywatelskiego, których PO wyrazicielem być nie może. Ale to jest margines. Naszym zadaniem jest zbudowanie takiego planu politycznego, który spowoduje, że z wyjątkiem tych dwu grup cała reszta społeczeństwa obywatelskiego uzna PO za wyraziciela swych poglądów i dążeń. Misją Platformy dziś jest dać siłę i nadzieję wszystkim Polakom, którzy pragną zmiany.

źródła:
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3359537.html?nltxx=2015058&nltdt=2 [1]
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,3357965.html?as=1&ias=4 [2]

Od redakcji:

Niedoszły premier z Krakowa niejednokrotnie mówił, że już woli lesbijki. Pięknie, zaiste.

Gratulujemy pomysłu na społeczeństwo obywatelskie i zaszufladkowanie z komuchami. Rzeczywiście, wykluczanie z góry to super droga dla Polski. Margines gorąco pozdrawia.

Drogi panie niedoszły premierze, jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że nie należy nam się pogarda, tylko szacunek. Ale albo rybka, albo akwarium. Albo społeczeństwo obywatelskie, albo wybieramy co-nam-się-podoba. Krzykliwy margines – fajna nowa nadmuchiwana baba jaga do kolekcji.

A najzabawniejsze jest to, że PO jest na tyle niecwana i odrzuca postulaty homicze. Jest niecwana, bo zostawia piłkę w grze na polu lewicy, której napędzi nieco homiczych głósów (to jednak z 1,5 mln wyborców!) i naraża nas na kolejne lata mdłej „debaty” o pedałach i lesbach, a wszystko kosztem naszej codzienności i świętego spokoju. Bo święty spokój i spokojne życie w homiczych norkach to postulat owego krzykliwego marginesu. Szacunek, w tym państwa, i rejestracja związków. Jakie to trudne i krzykliwe.