- homiki.pl - http://homiki.pl -

Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)

Tak oto, pośród patologii i zlaicyzowania naszego społeczeństwa, partia rządząca zamierza utworzyć Instytut Wychowania. Takie remedium na brak prawomyślnego patriotyzmu, szerzącej się anarchii (propagowanej przez organizacje ekologiczne) i popularyzacji zachowań homoseksualnych (sic!), rozwiązłości młodych dziewcząt i chłopców oraz braku jakichkolwiek autorytetów (prawych!) – jest środkiem o tyle niepotrzebnym, o ile całkowicie nieskutecznym ze względu na swoje funkcje i odgórne działanie.

Zresztą jak tu oduczać młodzież, żeby nie piła alkoholu, skoro sam prałat Jankowski wytwarza swoje „procenty” i firmuje je własną, duchowną twarzą. Albo jak namawiać małe dziewczynki do oszczędności (bo jak będą miały męża, to muszą umieć oszczędzać – on wydaje, ona oszczędza!), gdy w tym samym czasie ojciec Jan Król, przyboczny ojca Rydzyka, gra na giełdzie!? Lepiej wprowadzić lekcje pomnażania pieniędzy, to się nauczą, że jak petent inwestuje swoje (albo i nie) oszczędności na giełdzie, to nie wkłada wszystkiego w jedno miejsce. A tak może kupić obligacje państwowe i wspierać polskość!

Taki Instytut Wychowania miałby: kształtować programy nauczania, szkolić nauczycieli i wychowawców oraz monitorować sprawy wychowania w mediach, co sprowadza się do narzucania jednego modelu wychowania, w duchu konserwatywnego patriotyzmu i jednej wiary. Pewną dawkę możliwości naszej władzy już mieliśmy, po przesłaniu listu do dyrektorów szkół z Ministerstwa Edukacji, w których ostrzegano przed organizacjami szkodzącymi Polsce. W konsekwencji uczniowie jednego z warszawskich liceów i tak zorganizowali debatę nt. granic wolności słowa – poza szkołą, co dobitnie świadczy, że taki „kaganiec oświaty”, będzie sztucznym tworem, czasami szkodzącym, często irytującym, jednak w swoim zaślepieniu jak najbardziej komicznym.

Na koniec mam taką wizję:

Rowery idą do lamusa, jako coś niepoprawnego i przestarzałego. Kontrolę przejmuje Gwardia Prawomyślna! Wszelkie parkingi, miejsca wypoczynku są dostosowane do samochodów rodzinnych….Wszędzie kombi – mama + tata i co najmniej dwójka dzieci, za kolejne głowa rodu dostaje odznaczenia wzorowego obywatela rozpłodowego, a obywatelka zostaje przyjęta do Koła Przyjaciół Rodziny i jako nowa członkini jest wytypowana na Miss Macicy 2006!

Jest fajnie. Wszystko kwitnie, wszelkie brudy są „poza nami”. Szczęśliwe dzieci, z krzyżykami zawieszonymi na szyi, chodzą do Patriotycznej Szkoły Wychowania. Codziennie zbiórka i pacierz. W każdej szkole znajduje się muzeum „starego układu” jako przestroga: i tak sześciolatki straszone są napisem QUEER (to samo, co 666), dziewięciolatki różową wstążką (prawie jak swastyka), małe dziewczynki mdleją i płaczą ze strachu na widok tabletki antykoncepcyjnej, młodzi chłopcy wzdrygają się, kiedy przechodzą obok prezerwatywy!!
Tylko po zajęciach lekcyjnych, obowiązkowej lekturze Naszego Dziennika i mszy ku chwale ojczyzny, mała grupa rezolutnej młodzieży pójdzie za miasto, poczytując sobie archiwalne numery Repliki i popijając piwo zacznie słusznie drwić z nadgorliwego „Syfona”, który jako jeden zrozumiał wielkość papy Kaczyńskiego i hojność Ojca Narodu księdza Rydzyka.

Wszystko kwitnie. Jest fajnie!

Autorzy:

zdjęcie Damian Niebieski

Damian Niebieski [1]

Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.